homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Libidou 0 de la pastile


#1 2013-11-21 14:18:57

dragoste_cu_nabadai
Full member
Inregistrat: 2006-10-21
Mesaje: 870

libidou 0 de la pastile

Buna! Am inceput sa iau pilule de prin martie-aprilie si de la un libidou de 100 am trecut in timp, mai ales in ultimele 2 luni pe 0... Efectiv nu ma mai gandesc la sex, nu ma atrage subiectul, nu ma excit sad cu lubrifierea nu am probleme insa nu simt mai nimic cand ma atinge prietenul meu si e super frustrant. Stiu ca pilulele iti scad libidoul, dar totusi asa tare? S-a mai confruntat cineva cu problema asta? Ma gandesc sa fac o pauza, dar nu stiu de cate luni si nu stiu daca apoi o sa incep sa le iau iar n-o sa ma confrunt cu aceeasi problema... Mentionez ca iau Milligest si ca mi-au fost prescrise pentru tratamentul ovarelor cu aspect micropolichistic.


"Oamenilor le`as demonstra cat se inseala crezand ca nu se mai indragostesc atunci cand imbatranesc, fara sa stie ca imbatranesc atunci cand nu se mai indragostesc" (G.C.Marguez)

Offline

 

#2 2013-11-21 16:14:18

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: libidou 0 de la pastile

mai degraba du-te la ginecolog, spune-i de problema si discutati despre alte pastile cu concentratii diferite de hormoni.
n-are rost sa faci pauza; unu la mana, cel mai probabil te vei deregla, si doi la mana, nu e ca si cum dai un restart organismului dupa care toate vor fi bune smile daca nu-ti priesc acum, nu-ti vor prii nici dupa o luna sau doua de pauza.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#3 2013-11-21 17:31:01

dragoste_cu_nabadai
Full member
Inregistrat: 2006-10-21
Mesaje: 870

Re: libidou 0 de la pastile

ma gandeam sa fac pauza 1-2 luni si apoi sa merg prin martie-aprilie cand oricum se face un an si sa-mi fac si papanicolaul din nou.


"Oamenilor le`as demonstra cat se inseala crezand ca nu se mai indragostesc atunci cand imbatranesc, fara sa stie ca imbatranesc atunci cand nu se mai indragostesc" (G.C.Marguez)

Offline

 

#4 2013-12-19 15:44:17

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: libidou 0 de la pastile

dar yoyo, am aceeasi problema de curand si tampesc grater ideea e ca iau logest si ce dumnezeu pastile mai sunt cu concentratie mai mica de hormoni? am luat inelul 2 luni in ideea ca se tot spunea ca are concentratie mai mica, de unde, are aceeasi concentratie... chiar mai mult la unul din hormoni. are rost sa merg? adica poate imi trebuie alt gen de progesteron sau estrogen, nu doar alte cantitati. nu stiu, ma dispera, dragoste cu nabadai mi-a citit gandurile cu ce a scris... si analizand am ajuns la concluzia ca mereu in cateva luni ma ingras cateva kg de la ele in conditiile in care merg la sala de 2-3-4 ori pe saptamana, mananc vegetarian, rar prajeli, dulciuri aproape 0, hai ca mai mananc paste sau faina alba. si instantaneu mereu cand le opresc in 2 saptamani se topesc de pe mine cele 5 kg in plus mancand chiar si cartofi prajiti si stand degeaba in pat. fara ele n-am picatura de celulita, cu ele, cu sala cu tot, am sad nu le mai suport, imi vine sa renunt si sterilet nu vreau, prezervativ nu vrea el, altceva nu e eficient, nu vreau vaginite de la spermicide cu 60 % eficienta...

Ultima oara a fost editat de eph (2013-12-19 15:45:43)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.