homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Secretie ciudata


#1 2013-12-24 12:19:55

and112
New member
Inregistrat: 2009-06-11
Mesaje: 84

Secretie ciudata

Buna, Am facut o analiza de secretie in timpul consultului de rutina si mi-a iesit un enterobater si candida. Intrebarea mea este, trebuie si partenerul sa urmeze acelasi tratament ca mine (iau ac deci e posibil sa se fi transmis)? Stiu sigur ca el nu avea candida acum 6 luni si eu nu am luat antibiotice asa ca nu stiu de unde a aparut. Iau enterobacter de la ce apare? Care este tratamentul obisnuit pentru cele doua? Multumesc anticipat.

Offline

 



#2 2013-12-24 13:50:38

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Secretie ciudata

da, trebuie si el sa ia tratament ca altfel o sa va pasati candida de la unul la altul.
tratamentul ti-l va da doctorul in functie de rezultatele analizei pe care ai facut-o, acelasi doctor pe care il vei intreba si ce trebuie sa ia partenerul tau.

PS: nu este prima oara cand iti atrag atentia sa cauti daca nu cumva exista deja un topic la care poti posta inainte sa deschizi unul nou!, dar cu siguranta e ultima; la urmatoarea abatere primesti ban.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#3 2014-01-09 14:58:46

Renata04
New member
Inregistrat: 2013-03-14
Mesaje: 41

Re: Secretie ciudata

Vreau si eu sa va intreb ceva.  Am luat ac de 1 an si  acum trebuie sa fac pauza 2 luni din care a trevut 3 saptamani. De cand nu mai iau ac am o secretie alba ca si iaurtul cu miros neplacut f abundenta trebuie sa schimb tamponul zilnic de vreo 3-4 ori pe zi .oare e din cauza ac sau am o infectie? Specific ca nu am.mancarimi doar e f abundenta si miroase foarte urat.multumesc

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.