homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Secretie vaginala abundenta


#1 2010-09-28 22:29:13

loga
New member
Inregistrat: 2009-04-03
Mesaje: 27

secretie vaginala abundenta

Buna seara. Scriu si eu cu o problema..care imi face viata f greaa...am o secretie foarte abundenta, adica trebuie sa folosesc zilnic cel putin un tampon de zi..in rest nu am absolut nici un simptom...am fost la medic si dupa o serie de analize(analiza secretie-repetata de 3 ori din cauza paranoii, cultura col, chlamidia, mycoplasma), a zis ca din punct de vedere clinic nu am nimic...
Recunosc ca ma spal destul de des intravaginal....si din ce am citit am inteles ca nu e bine cu ceai de galbenele.....eu asta am folosit la sfatul doctoritei pe care ulterior am si schimbat-o.
Acuma...o sa incetez sa ma mai spal...dar pot face ceva sa-mi "restaurez" flora vaginala? doctorul meu nu mi-a recomandat nimic...si eu...m-am saturat sa mai port tampoane zilnice,vreau si eu sa fiu un om normal:((( Am citit ca ar fi diverse ovule cu lactobacili...cu probiotice...nu stiu, aveti veo sugestie?Caci nu mai vreau sa incerc tratamente dupa ureche, ca numai rau am facut asa....deci un sfat de la doctoressa ar fi binevenit...

Offline

 



#2 2010-09-29 01:38:09

blacklexa
Full member
Inregistrat: 2010-08-19
Mesaje: 114

Re: secretie vaginala abundenta

buna fetele, am si eu o curiozitate, mai acum vreo 2 sapt am mancat pizza pe care prietenul meu a pus si ceapa, si am observat ca urmatoarele zile secretia mea a mirosit a ceapa. mi s-a parut f ciudat, desi stiu ca ceapa la fel ca si pestele, are nu stiu ce substanta care face ca pielea sa iti miroasa dupa ce le consumi, dar secretia? /smile   
de obicei secretia mea este alba cu o tenta galbuie, cu o consistenta intre lichida-cremoasa, dar mi se pare ciudat faptul ca imi curge in cantitati mai maricele cand ma duc la baie. analizele la secretie le-am  facut in august si mi-a iesit asa: epitelii numeroase, leucocite numeroase, mucus : abd, flora: 1=III(mai era in fata la 1 o litera dar e indescifrabila), numerosi bacili gram(1). pt toata povestea asta doctorita mi-a dat gyniel ovule si un gel lactacid cu care sa ma spal.


Ioga, ca sa "aduci" la normalitate flora vaginala intr-adevar sunt ovule, eu de ex folosesc gyniel, prescrise de doctor. si de asemenea un gel cu acid lactic Lactacid, amandoua le gasesti la farmacie si costa cam in jur de 40 de lei fiecare, dar mai bine iti prescrie medicul ce si cum. bafta puss


-Ştiinţa ne-a făcut zei, înainte să merităm să fim oameni-

Offline

 

#3 2010-09-29 21:14:23

loga
New member
Inregistrat: 2009-04-03
Mesaje: 27

Re: secretie vaginala abundenta

blacklexa mersi ptr raspuns dar am zis mai sus ca doctorul nu a binevoit sa-mi recomande nimic..a zis ca asa e normal...poate tie ti-a dat ovulele alea pentru o infectie ceva?
am o intrebare...e posibil sa am anexita?nu stiu ce e asta, am citit pe net...dar nu am inteles, daca as fi avut ar fi iesit in analize?cum se pune diagnosticul?adica...am fost totusi la un doctor...nu cred ca nu mi-ar fi zis daca ar fi putut fi vorba despre asa ceva...dar intreb sa ma conving.
eu cautam o solutie pt diminuarea leucoreei....

Offline

 

#4 2010-09-29 23:47:01

blacklexa
Full member
Inregistrat: 2010-08-19
Mesaje: 114

Re: secretie vaginala abundenta

mie mi-a dat ovulele  doar pt a-mi reface flora vaginala, nu pt infectie ca nu era cazul, cat despre anexita, cred ca nu ai fiindca de obicei e insotita de dureri , cel putin asa am patit eu cand am avut... sincer nu stiu, cel mai recomandat ar fi sa te duci la un alt doctor pt analize....poate isi mai da cineva cu parerea, ca si eu astept  o parere cu situatia pe care am postat-o mai sus  tongue


-Ştiinţa ne-a făcut zei, înainte să merităm să fim oameni-

Offline

 

#5 2010-09-30 00:21:41

loga
New member
Inregistrat: 2009-04-03
Mesaje: 27

Re: secretie vaginala abundenta

am fost si mi-a zis sa iau polygynax....acu eu stiu...doctorii astia prescriu dupa ureche se pare

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-01-31 08:59:22

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: secretie vaginala abundenta

de cand am renuntat la anticonceptionale am observat o secretie baginala mult mai abundenta, fara miros neplacut, fara mancarimi, doar o extralubrifiere, in conditiile in care cand luam pastile era aproape inexistenta. E normal sau ar trebui sa imi fac griji?


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#7 2011-01-31 10:04:59

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: secretie vaginala abundenta

eu zic ca e foarte normal

Offline

 

#8 2014-01-09 14:48:04

Renata04
New member
Inregistrat: 2013-03-14
Mesaje: 41

Re: secretie vaginala abundenta

Vreau si eu sa va intreb ceva.  Am luat ac de 1 an si  acum trebuie sa fac pauza 2 luni din care a trevut 3 saptamani. De cand nu mai iau ac am o secretie alba ca si iaurtul cu miros neplacut f abundenta trebuie sa schimb tamponul zilnic de vreo 3-4 ori pe zi .oare e din cauza ac sau am o infectie? Specific ca nu am.mancarimi doar e f abundenta si miroase foarte urat.multumesc

Offline

 

#9 2014-01-09 14:58:43

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: secretie vaginala abundenta

Nu posta in 7 locuri ca iti iei warn hmm
De ce ai facut pauza? In mod normal nu se face pauza..
Fa niste analize de secretie, pt ca s-ar putea sa fie o infectie


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#10 2014-01-09 15:01:31

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: secretie vaginala abundenta

Renata04 ai warn pentru postare multipla
citeste regulemantul


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#11 2014-01-09 15:02:28

Renata04
New member
Inregistrat: 2013-03-14
Mesaje: 41

Re: secretie vaginala abundenta

Scuze nu stiam

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.