homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale identice din punct de vedere al compozitiei-2


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » anticonceptionale identice din punct de vedere al compozitiei

#20 2013-10-28 23:37:01

daenarys
Vizitator

Re: anticonceptionale identice din punct de vedere al compozitiei

poti sa incepi cand vrei tu doar sa te protejezi primele 7 zile daca nu le incepi din prima zi
legat demercilon,te asigur ca o sa il gasesti linistita in farmacii.

 



#21 2013-11-15 19:02:12

Alisa
Membru
Inregistrat: 2013-11-15
Mesaje: 1

Re: anticonceptionale identice din punct de vedere al compozitiei

Buna fetelor ! Foloseste cineva Belusha ?

Offline

 

#22 2013-12-29 12:18:00

Gabryeella
New member
Inregistrat: 2013-12-29
Mesaje: 5

Re: anticonceptionale identice din punct de vedere al compozitiei

Buna ,ce parere aveti despre regevidon?

Offline

 

#23 2014-01-13 12:26:16

AlexaMihaela
Membru
Inregistrat: 2014-01-13
Mesaje: 2

Re: anticonceptionale identice din punct de vedere al compozitiei

Buna!! Am o intrebare " LOGEST si KARISSA" difera intre ele inafara de cantitati identice de (gestoden si etinilestradion)? Va intreb pentru ca medicul mi-a prescris karissa, le i-au cam de 7 luni, nu am nimic de reprosat la aceste pastile pt mine sunt bune dar... am trimis-o pe mama la farmacie sa imi cumpere un nou blister si nu a gasit karissa in schimb farmacista i-a recomandat  sa imi i-a logest ca sunt la fel .. Ce sa fac ? Va rog sa imi raspunde-ti ca azi trebuie sa i-au prima pilula. Nu as vrea sa am probleme dupa, cu greutatea sau sa imi afecteze intr-un fel protectia.

Offline

 

#24 2014-01-13 12:36:40

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: anticonceptionale identice din punct de vedere al compozitiei

sunt identice, doar producatorul difera

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2014-03-07 01:18:32

sonya1987
Membru
Inregistrat: 2014-03-07
Mesaje: 2

Re: anticonceptionale identice din punct de vedere al compozitiei

Buna seara! Am o mare problema , am inceput sa iau novynette in a cincea zi a ciclului menstrual  dupa 7 pastile am avut contact sexual neprotajat , aceste pastile te protejeaza dupa 7 zile daca ai inceput in a 5 a zi a ciclului menstrual? problema  este ca azi (joi) am observat ca sunt cu o pastila in urma , sunt foarte zapacita , azi am luat 2 pastile am avut contact sexual cu finalizare  cam  din 3 in 3 zile, care sunt sansele sa fiu insarcinata ? mentionez ca de vreo 5 zile am o scurgere maronie , cred k este din cauza greselii pe care am facut-o  cu pastilele , am luat luni pastila de duminica , marti pastila de luni . Mie frica cred ca din cauza ca sunt prea aeriana o sa am o sarcina nedorita

Offline

 

#26 2014-03-07 20:08:13

Ramoona
Full member
Inregistrat: 2014-01-03
Mesaje: 199

Re: anticonceptionale identice din punct de vedere al compozitiei

Daca ai luat in a 5a zi a ciclului si ai avut contact abia peste 7 zile in care trebuia protectie suplimentara e ok , de aici nu ai nici un risc sa ramai insarcinata. tummenupp
Apoi nu inteleg ceva, tu nu sti ziua exacta cand nu ai luat o pastila?! /smile
Din momentul in care ai uitat o pastila si au trecut 12 ore de la ora cand trebuia sa o iei ai pierdut protectia si ai nevoie de 7 zile de protectie suplimentara.


TOGETHER is my favorite place to be. hjarta

Offline

 

#27 2015-02-08 19:22:03

oanaflori
Full member
De la: tastatura
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 783

Re: anticonceptionale identice din punct de vedere al compozitiei

buna.acum cativa ani am luat marvelon la indrumare medicului de planning.de atunci nu am mai luat nimic.acum as vrea sa iau iar.as putea sa iau fara un consult un medic?as vrea totusi un produs cu un continut mai mic de homoni.am vazut ca mercilon si novynette au mai putin etinilestradiol decat marvelon.as putea sa iau unul dintre ele?o parere va rog.multumesc


O femeie desteapta Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede si Pleaca inainte de a fi dezamagaita.....

Offline

 

#28 2015-04-26 17:29:06

MariaCC02
New member
Inregistrat: 2015-04-25
Mesaje: 6

Re: anticonceptionale identice din punct de vedere al compozitiei

am o curiozitate. Am luat Logest mai mult de 1 an, dar spre sfarsitul perioadei in ultimele luni au inceput sa imi dea simptome precum tahicardie... aveam palpitatii mari, chiar si cand nu eram stresata si nu faceam efort fizic. Medicul meu mi-a recomandat sa incerc Yasmin, am luat o luna iar dupa am facut pauza vreo 6 luni. Dupa timpul asta am zis sa reincep cu Yasmin, dar mi-am dat seama dupa vreo 3 luni ca ma durea capul des de la ele, alt motiv nu stiu care sa fi fost. Intre timp mi-am schimbat medicul ginecolog si i-am cerut sa mi le schimbe. Acum iau Karissa, si imi sunt ok, nu am vreo problema. Intrebrea mea este, daca are aceiasi compozitie la Logestul este posibil ca dupa ceva vreme sa imi creeze si acestea palpitatii? Le iau de aproximativ 9 luni cu pauza la 6 luni . Multumesc !

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » anticonceptionale identice din punct de vedere al compozitiei

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.