homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale si menstruatie


#1 2014-02-13 21:36:09

butterflydream
New member
Inregistrat: 2013-07-13
Mesaje: 7

anticonceptionale si menstruatie

Buna seara,
Ma confrunt cu o problema si numai stiu ce sa fac, va rog un sfat este bine primit.
In ianuarie am decis sa fac o pauza de la anticonceptionale (la sfatul medicului) dar in februarie cand trebuia sa-mi vina exact cand ciclu au inceput spotting-urile ,problema este ca spottingul persista si astazi dupa 3 saptamani !! Prima data era abundent sa zicem, acum s-a rarit ...
M-am dus cu aceasta problema la doamna doctor si mi-a prescris niste FIOLE injectabile ( dar ea a zis sa le beau ) pentru stoparea sangerarii.
Le-am luat insa inca mai sangerez - mai putin ce-i drept dar tot sangerez. Farmacista mi-a spus ca nu-si au efectul 100% aceste fiole pt ca trebuie injectate.
Tot intre timp mi-a descoperit doctora candida si o infectie si ma tratez cu antibiotice si ovule.
Dar nu stiu ce sa ma fac cu scurgerea aceasta de sange?
Desi a diminuat cantitativ ,persista inca dupa 3 saptamani de spotting.
Multumesc

Offline

 



#2 2014-02-13 21:40:19

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: anticonceptionale si menstruatie

pai e probabil o dereglare hormonala datorata intreruperii AC, spune-i medicului ca tot nu trece
ce ti-a dat, clorocalcin, ceva de genul ?

Offline

 

#3 2014-02-13 21:48:34

butterflydream
New member
Inregistrat: 2013-07-13
Mesaje: 7

Re: anticonceptionale si menstruatie

Se numesc "fitomenadion" si sunt injectabile. doar ca doctorita mi-a zis sa le beau...
Cred ca ma voi duce la alta..of

Offline

 

#4 2014-02-13 21:49:28

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: anticonceptionale si menstruatie

vitamina K... dar nu e ok sa iei cantitati prea mari
mergi la alt medic

Ultima oara a fost editat de heimdall (2014-02-13 21:49:46)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.