homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptioale


#1 2014-01-21 00:15:15

roxana988
New member
Inregistrat: 2013-07-25
Mesaje: 15

Anticonceptioale

Salutare , am si eu nevoie de niste raspunsuri. Iau anticonceptionale si tot timpul cand am relatii sexuale cu prietenul meu el isi da drumu inauntru si as vrea sa stiu daca chiar cu pilule poti ramane insarcinata ? Ce ma sfatuiti sa continuii asa sau sa ii sp prt sa nu isi mai dea drumu inauntru ? Intreb deoarece am auzit cazuri in care au ramas insarcinate chiar daca luau pilula smile mersi de raspunsuri

Offline

 

#2 2014-01-21 09:58:52

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Anticonceptioale

daca le iei 100% corect nu e problema. nu sunt 100% eficiente pentru ca se iau gresit, pentru ca femeile nu sunt informate sau nu gandesc. de ex, poate o prietena sa-mi spuna ca a ramas luand pastile, dar daca ea a uitat o pastila si a luat-o dupa 12 ore si dupa asa a facut sex neprotejat, nici nu ma mir. insa ce facuse inainte era protejat. plus ca daca o lua in maxim 12 ore era protejata. daca se proteja cu prezervativ 7 zile dupa omiterea pastilei era iar ok. dar daca ii zic astea, zice bla bla, am ramas cu pastile, nu vezi??... in concluzie asigura-te ca stii corect regulile si ca le respecti constant. gasesti la sticky regulile smile

Offline

 

#3 2014-02-19 06:12:50

roxana988
New member
Inregistrat: 2013-07-25
Mesaje: 15

Re: Anticonceptioale

Mai am o intrebare sad heelp pls . Deci mi sa term tableta sambata seara la 9 am luat ultima pilula si duminica am avut relatii neprotejate cam in jurul orei 16 si suntem deja miercuri j nu mia venit menstruatia sunt super stresata pentru ca joi ar trebui sa incep o noua tableta . Se poate sa fi ramas insarcinata? Din cate stiu daca daca am luat pastila la 9 sunt protejata 24 de ore cesafac heeelp pls

Offline

 

#4 2014-02-19 07:56:58

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Anticonceptioale

De ce ai incepe folie noua de joi? Anticonceptionalele se incep in a 8 zi de pauza. La tine joi este a 5 smile..
Menstruatia o sa vina, in cazul in care nu ai uitat o pastila sau ai luat/mancat ceva carr interactioneaza. Daca totusi nu apara pana in a 8 zi, incepe blister/folie nou/noua si gata. Exista posibilitatea sa nu vina mesntra intr-o luna. Daca se repeta si in urmatoarea pauza, mergi la medic.

Ultima oara a fost editat de QueenOfRoses (2014-02-19 07:58:30)


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#5 2014-02-19 10:51:10

roxana988
New member
Inregistrat: 2013-07-25
Mesaje: 15

Re: Anticonceptioale

la mine pauza e doar de duminik pana joi am 24 de zile de luat pastile si 4 pauza .asa is astea ale mele . ginecologul mi lea dat. dar se poate sa fii ramas insarcinata daca am relatii duminica?

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.