homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme legate de orgasm clitoridian datorate folosirii vibratorului


  • Index
  •  » Totul despre sex
  •  » Probleme legate de orgasm clitoridian datorate folosirii vibratorului

#1 2014-02-20 10:24:49

blondutzu93
New member
Inregistrat: 2013-03-17
Mesaje: 8

Probleme legate de orgasm clitoridian datorate folosirii vibratorului

Buna ziua, iubita mea are 19 ani, eu am 20, suntem de 2 ani impreuna si intampinam urmatoarea problema.
Ea a folosit de la varsta de 14 ani un aparat de facut masaj(prin vibratii) sa ajunga la orgasm, neputand sa se masturbeze cu degetele sau prin alte metode.
A folosit acel "vibrator puternic" cativa ani cu care s-a masturbat des(de ex zilnic sau la 2 zile sau zile in care l-a folosit de doua ori pe zi). A citit manualul de instructiuni al aparatului si a specificat ca nu se foloseste  pentru zona genitala.(ea nestiind asta de la inceput). Aparatul are doua intensitati de vibratie. Ea mi-a spus ca la inceput ajungea la orgasme foarte puternice dupa ce folosea vibratorul timp de un minut pe "vibratia mica" iar dupa ceva timp, folosind vibratorul foarte des, de-abia avea la final niste orgasme foarte slabe in intensitate(pe care nici ea nu stie daca le poate numi orgasme) si care veneau dupa un timp indelungat cand folosea vibratorul pe "vibratie tare"(adica nu mai veneau repede dupa un minut, doua, trei). Acum nu mai foloseste acel "vibrator" ci facem dragoste, problema e ca nu ajunge la orgasm prin penetrare, nici cu degetele mele daca ma joc cu clitorisul ei(ea nu se poate stimula cu degetele ei) ci doar daca ii fac sex oral 20 minute(adica foarte mult timp) si atunci ajunge la orgasm in 10% din cazuri, daca foloseste un vibrator iar ajunge la orgasm si daca isi pune jetul de apa cand face dus. Am inteles ca vibratia puternica iti distruge nervii din zona aceea iar leziunea este permanenta iar din cauza aceea clitorisul ei este desensibilizat  si nu ajunge la orgasm cand o penetrez, mangai, etc. Se poate ca in timp, in caz nu mai foloseste vibratoare de niciun fel, sa i se faca zona cat de cat sensibila incat sa o pot aduce eu la un orgasm intr-un timp scurt, ca de multe ori chiar si daca ii fac sex oral, daca dureaza prea mult atunci la un moment dat se plictiseste sau nu mai simte placere. Precizez ca in prezent o mai ajutam din cand in cand sa ajunga la orgasm cu un vibrator jelly dar nu mi-a spus de aceasta problema decat acum, eu nu am stiut ca ea a folosit vibratorul ala de facut masaj la 14 ani, iar vibratorul nou asta din jelly il folosea in prezenta mea odata la 2 saptamani, la o luna, pentru ca noi si stam in orase diferite si facem dragoste doar cand ne intalnim iar vibratorul jelly l-am luat eu ca sa o mai ajut cateodata sa ajunga la orgasm in timp ce eu o penetrez.(fara vibratie nu ajunge niciodata la orgasm atunci cand o penetrez) Ea nu va mai folosi de acum inainte niciun tip de vibratie ci eventual "dusul magic" la care apa nu aplica o presiune mare asupra zonei si stimularea mea. Se mai poate face ceva in privinta asta, sa-i devina clitorisul mai sensibil sa poata avea orgasm prin penetrare(orgasm care nu l-a avut niciodata) si prin orice alta stimulare orala, cu degetele, etc dar intr-un timp mai scurt ?
Sper ca se intelege ce am scris. Astept orice sfat, v-as fi recunoscator.

Ultima oara a fost editat de blondutzu93 (2014-02-20 10:27:57)

Offline

 

#2 2014-02-20 13:54:44

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Probleme legate de orgasm clitoridian datorate folosirii vibratorului

Interesanta intrebare.
Eu am dat un scurt google search si am gasit asta: http://cuntlove.wordpress.com/2012/02/2 … -clitoris/
Sper ca engleza nu e o problema.

Dar ca sumar:
Un vibrator nu distruge nimic in zona aia, dar partea cu sensibilitatea e alta poveste.
In principiu pe site autoarea scrie ca pentru ea vibratoarele sunt cea mai sigura si usoara metoda de a ajunge la orgasm, iar partenerii sau alte metode necesita mai mult efort pentru a ajunge acolo.
Daca totul e la nivel psihologic, incearca sa vorbesti deschis cu ea si sa o intrebi ce ar excita-o in timpul actului. Spice things up a little (or a little more) si incearca sa fii deschis la orice fantezie are ea.

Si daca cumva afli de vreo fantezie in care ea se vede cu altii sau e prea ciudata pt gusturile tale, incearca sa discutati mai pe larg si sa stabiliti niste limite, o fantezie nu e tot una cu realitatea.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#3 2014-02-20 14:03:44

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: Probleme legate de orgasm clitoridian datorate folosirii vibratorului

offtopic nimenialtu, nu te-am mai vazut de mult pe-aici big_smile wb smile


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#4 2014-02-20 14:19:58

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Probleme legate de orgasm clitoridian datorate folosirii vibratorului

Da, am fost ocupat cu job, gf and other social interactions... nu prea am avut timp sa intru pe aici. So I probably have some catching up to do.

@blondutzu93
Am mai citit un pic pe net, si parerile sunt impartite.
Adica am mai gasit forumuri unde unele femei s-au plans de exact aceasta problema (nu am gasit solutie).
S-ar parea ca exista sansa ca:
1) prietena ta sa fie asa "construita" si sa fii fost in aceeasi situatie si daca nu folosea acel vibrator.
2) sa fie strict pe fond psihologic (excitarea tre sa vina din mintea ei, de acolo orgasmul vine mai usor).
3) multe studii arata ca femeile care folosesc vibratoare (sau care se masturbeaza) tind sa aiba orgasm mai usor. Ceea ce ma face sa cred ca ori prietena ta nu e innebunita dupa ce faceti voi in 2, ori chiar asa e fizionomia ei.

Deci raman la sugestia mea de a vorbi pe lung cu ea, si de a te asigura ca ceea ce faceti voi in 2, figureaza si cu ideea ei de sex perfect.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#5 2014-02-20 15:12:53

blondutzu93
New member
Inregistrat: 2013-03-17
Mesaje: 8

Re: Probleme legate de orgasm clitoridian datorate folosirii vibratorului

@nimenialtu
suntem foarte deschisi la orice si nu se pune problema sa aiba fantezii de ex cu alti baieti sau tot felul
orice fantezie are imi spune, suntem deschisi la tot capitolul sexualitate, relatie de cuplu, etc...adica comunicam despre orice.
nu ne retine nimic, ea este fericita cand facem dragoste, se multumeste sa ma atinga, ii ajunge romantismul, sare pe mine de ori cate ori are ocazia, doar ca eu as vrea sa aiba orgasm mereu si parca ma simt neimpacat psihic eu sa finalizez si pe ea s-o las asa chiar daca zice ea ca e fericita si s-a simtit foarte bine cu mine si ca pentru ea orgasmul nu e totul. Intelegi ce vreau sa spun ?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-02-20 15:31:51

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Probleme legate de orgasm clitoridian datorate folosirii vibratorului

Inteleg perfect ce vrei sa zici. Si mie imi e mai important sa aiba partenera orgasm decat sa am eu. Desigur e mai bine daca avem amandoi.

Daca te intereseaza sa aibe mereu orgasm, poate ar fii o idee buna sa se joace cu primul ei vibrator in timp ce te uiti (la final). Incearca sa vezi cum se simte ea cand se satisface cu vibratorul, si vezi daca poti gasi aceleasi reactii in ceva ce faceti impreuna.... asa si ea stie ca poate sa se joace cu vibratorul acela, but only under strict supervision tongue

Si as mai sugera si cyber sex. intrati pe un chat encryptat (in caz ca va faceti griji de privacy si NSA spying). Si tu povesteste-i ce ai sa-i faci cand va vedeti data viitoare, si roag-o sa se masturbeze singura in situatia asta (fara vibratoare si/sau alte jucarii). Asa poate o sa descopere cum poate sa obtina si singura orgasme fara sa aiba nevoie de alte cele.

Ca paranteza la ce am mai gasit pe net. o parte din femei au folosit dus folosirea vibratoarelor la limite pt a avea orgasme multiple. Adica in loc sa se opreasca dupa primul orgasm, au continuat stimularea pana au simtit ca orgasmele care vin sunt prea "mici". Dupa ce au facut asta o perioada mai lunga (uneori ani la rand) au ajuns in situatia de a nu avea orgasm in timpul sexului.
Asa ca as zice ca e posibil ca si ea sa fii facut la fel, sau sa fie intr-adevar ceva cu care s-a nascut.

Vezi daca merge sa-i stimulezi tu imaginatia in timp ce ea se stimuleaza singura fara jucarii, daca da rezultate macar stii sigur ca poti sa-i oferi si tu orgasme, doar ca trebuie sa gasesti calea big_smile


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Totul despre sex
  •  » Probleme legate de orgasm clitoridian datorate folosirii vibratorului
   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.