homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Practicati sexul anal?-68


#1274 2014-02-21 14:42:54

Myska
Banat
Inregistrat: 2014-02-17
Mesaje: 40

Re: Practicati sexul anal?

prima oara nu ma incanta ideea de sex anal. mi se parea ceva scarbos si totusi intr-un final am incercat. in momentul in care m-am simtit pregatita i-am spus ca vreau. a fost putin dureros la inceput.el a fost si a cumparat lubrifiant asa ca penetrarea nu a fost o problema. sincera sa fiu mie chiar imi place chiar daca nu o pot face asa tot timpul.trebuie sa fi relaxata si sa nu te gandesti la durere.
oricum sexul anal este inca un subiect tabu pentru foarte multe dintre noi.


11 + weeks bebe
Sa spui ce gandesti e un factor de risc!

Offline

 

#1275 2014-02-21 15:01:44

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Practicati sexul anal?

^ tummenupp

Ultima oara a fost editat de eph (2014-02-21 15:02:11)

Offline

 

#1276 2014-03-21 15:46:36

Cristina A. Boca
New member
Inregistrat: 2008-06-15
Mesaje: 42
Site

Re: Practicati sexul anal?

Fetele şi femeile, deja se ?nţelege din cele c?teva răspunsuri de mai sus, nu au o părere prea bună despre acestă practică sexuală. Care, p?nă la o eventuală plăcere, solicită o igienă specială şi presupune riscuri pe care alte practici nu le implică. Aşadar, c?nd ai de ales alegi ce e mai simplu, mai confortabil, mai lispit de riscuri...
Posibilitatea obţinerii plăcerii de către femeie pe această cale rezidă ?n erotizarea nu doar a anusului, ci şi a practicii sexuale ?n sine. Aşadar, dacă o femeie ?şi imaginează că utilizarea acestei practici i-ar putea aduce plăcere, e deja un pic mai aproape de acea plăcere.
Din punct de vedere anatomic şi fiziologic, ?n cele din urmă, ar fi vorba despre stimularea unei zone a clitorisului care se poziţionează ?n vecinătatea conductului anal. Dar şi aici apare o ?ntrebare: de ce să nu stimulezi clitorisul, direct sau indirect, "prin faţă", că e mult mai simplu şi cu mult mai mari şanse de succes? wink


Traieste - frumos - clipa! Cu inteligenta si imaginatie!
(Mesajele furnizate in acest spatiu sunt numai orientative.)

Offline

 

#1277 2014-10-23 18:27:13

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Practicati sexul anal?

Hey..de ce nu va luati inima in dinti, cele care faceti anal si ne spuneti: ati avut orgasm de la sexul anal? smiletongue
simpla curiozitate...big_smile


fucking perfect...

Offline

 

#1278 2014-12-11 12:04:43

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Practicati sexul anal?

alexia a scris:

wow persifona... big_smile cred ca mai erau cateva derivari ale verbului rotfl2

rotfl2

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1279 2014-12-11 19:50:07

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Practicati sexul anal?

Ramona_gl a scris:

Clisma cu usturoi(impotriva oxiurilor) poate irita colonul or something?Am o vecina care nu scapa si un doctor i-a spus ca ii va elimina numai daca va face o clisma su usturoi pisat.....(scuze pentru offtopic,dar daca tot se vorbea despre clisma...).Doctoressa u ce crezi,plz?

Nu m-as fi asteptat sa citesc asa ceva la un topic despre sexul anal  punish   yikes

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.