homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-100


#1882 2014-04-18 08:29:21

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fetele mele dragi puss
Nico puss  da ce matinala esti  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  Ce fac puisorii???Si mama mea are pusa o clocitoare si chiar ma gandeam la tine ieri cand mi-a spus ca au iesit aproape toate  chicot
Rozi ai plecat la munte???? Drum bun daca nu mai ninge si reusesti sa pleci si sa ne auzim cu bine sau mai bine spus vacanta placuta si relaxare mai multa decat incape. puss
Rona multumesc mult puss  Pup si puiutii tai cei mici si scumpi.
Oana  puss  multumesc mult draga mea. Pup si cretulina ta.
Eleny puss ,Ionela puss ,Iulia puss  unde esti?,Alexa puss ,Alexa puss
Scuze ca nu am mai intrat aseara,defapt am intrat de pe tableta si am scris un mesaj lungggggg dar cand sa il trimit mi s-a inchis tableta si nu mai eram in stare sa vin la pc sa scriu.Ieri am fost harnicuta,am facut curatenie in toata bucataria+geamuri si perdele+de mancare+am pus la marinat o pulpa de miel pentru sambata sa fac la cuptor si aseara nu mai eram capabila de nimic,mai rau e ca sunt putin racita si trebuie sa fac ceva ca nu vreau de pasti sa fiu sub pastile in loc sa petrec si eu cu lumea ca duminica avem musafiri...
Si o ultima veste...de azi incep sa lucrez 4 ore continuu,nu mai fac cate 2 ore  happydance super tare....
Va pup si va doresc o zi superba.
Mama cat am scris,am recuperat ziua de ieri  chicot


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 



#1883 2014-04-18 09:56:53

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetele,

Diri, puss ce ma bucur ca ai mai intrat!! Eu sunt bine, fata mea a crescut mare, alearga deja prin toata casa si face numai nazbatii big_smile

Rona, puss te pup cu drag, si pup si mogaldetele mici si iubite!!!

Mie mi-a venit CM ieri. Insa nu sunt suparata.. Am fost zilele trecute la clinica unde am facut FIV-ul, am fost cu o prietena draga sa o sustin, si m-am intalnit si cu dna dr cu care am facut FIV-ul. M-a recunoscut imediat, desi nu ne-am mai vazut de mai bine de 1 an, am vorbit cu dansa, e o scumpa femeia asta, nici nu am cuvinte... Eleny din nou ti-o recomand din toata inima...rar am vazut un medic asa.

Eu mai am de la fiv 3 embrioni congelati, unul era de calitate mai slaba si nu cred ca va rezista la decongelare, dar oricum, i-am congelat pe toti. Am vorbit la clinica despre faptul  ca vreau sa ii pastram in continuare, pt ca expira anul pt care am platit congelarea, si mi-au zis sa stau linistita ca ma vor suna cand va fi cazul, ca nu ii distruge nimeni fara acordul meu. Fetelor mi-au dat lacrimile cand am auzit cuvantul "distruge", cum sa fac asta??? sunt copiii mei acolo, chiar daca au doar 4 celule.. vreau sa le dau sansa la viata, vreau sa ii iau acasa!! Asa ca pe undeva nici nu vreau parca sa mai raman natural, ma duc la anul si imi iau copiii, ii pune mama in burtica sa le dau sansa asta.. cred ca si daca raman natural, tot ii pastrez si tot ii iau peste cativa ani, nu pot sa renunt la ei..
Asa ca sunt impacata, poate Dumnezeu vede framantarile mele si de aceea nu imi mai trimite pe cale naturala... poate ca e mai bine asa. smile

Paste fericit va doresc fetelor, cu multa sanatate si liniste in suflet! puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1884 2014-04-18 10:03:50

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata, fete.

Eu m-am spovedit azi si m-am impartasit, dar post negru nu pot tine, deja am mancat ceva, simt ca pic jos de foame. Lucrez azi, asa ca pregatirile le fac maine, cu mama.
Kris, e bine ca lucrezi 4 ore, uite ca mai vin si vesti bune.
Oana, eu pe fetita ta mi-o imaginez exact cum e cea din imagine; va pup pe amandoua.
Rozi, sa ne auzim cu bine, adica eu pe voi trei, cand va intoarceti de la munte.
Iulia, Nico, Alex, Just   kram

Cris, va pup, pe tine, dar mai ales pe fetita ta. Si asta pentru ca sunt de-a dreptul indragostita de fetite, mai mult ca de baietei. O sa merg la doct recomandata de tine, am zis sa treaca sarbatorile. Azi am facut analize pt estradiol si AMH, mi le-a dat ultimul doct la care am fost. Am asa emotii...N-am mai repetat analizele de vreo jum de an.


Cris, dupa ce am recitit am vazut ca s-ar putea interpreta din spusele mele ca ai fi baietel. lol  Nu asta era ideea, ci ca imi plac fetitele de mor.

Ultima oara a fost editat de ElenyR (2014-04-18 10:44:20)


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1885 2014-04-18 10:54:25

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fete frumoase!
Spor la treaba cu pregatirile pt Paste celor harnicute si relaxare placuta celor care nu au chef de nimic! smile
Eleny te pupacesc. sa stii ca am toate sansele sa iasa fetita ca cea din poza lol oricum asta este si imaginea mea despre ea.


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1886 2014-04-18 10:56:17

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Oana, pai e o frumusete de fetita. Oricum asteptam poze cu fetita ta, nu scapi.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1887 2014-04-18 11:01:09

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, si noi te pupam amandoua. puss Si eu am fost topita dupa fetite de cand ma stiu... smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1888 2014-04-18 11:07:03

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny nici nu vreau sa scap.abia astept sa ii fac sedinte foto si sa va arat pozele....ochisorii nu o sa ii aiba albastrii mai mult ca sigur ca nu are de la cine dar blondina si cretulina mai mult ca sigur si asa vesela,sigur o sa fie o zapacita...are din plin cu cine semana lol


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1889 2014-04-18 11:11:41

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Oana, stii cum e, pana la urma sanatoasa sa fie, ca e cel mai important. Eu cand le vad pe prietenele mele sau pe colege ca se supara pe copii din te miri ce, zic: Doamne, de ce nu am si eu, ca nu l-as certa din nimic si l-as iubi enorm, asa cum e, fara sa am pretentii sa fie sau sa faca ceva.

Cris, eu intr-un timp imi doream baietel, dar de un timp numai la fetitre ma gandesc. Bine, cel mai important ar fi sa am un copil si sa fie sanatos.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1890 2014-04-18 11:29:51

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, sunt eu topita dupa fetite dar daca ma crezi, cand am reusit sa raman insarcinata, nu am avut nici macar 0,000000001% vreo preferinta, ma rugam doar sa vina pe lume  sanatos/a. Nici macar curioasa nu eram sa aflu sexul copilului, am aflat la 17 saptamani de sarcina incheiate cand la eco ne-a intrebat dna dr : dar voi nu vreti sa aflati sexul copilului? ca noi nu intrebasem niciodata.. iar eu i-am zis: ba da, dar spuneti-mi intai ca e bine, ca a crescut cum trebuie, si apoi ce e, ca e mai putin important. Am vazut cum a zambit dna dr, sunt sigura ca mai rar primeste astfel de raspuns..in general parintii vor sa afle cat mai repede. smile Mie una mi se pare atat de neinsemnat acest aspect... nici la al doilea sau al treilea copil nu am vreo preferinta, orice ar fi, e copilul meu, e o binecuvantare sa il ai si mai ales sa il ai sanatos.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1891 2014-04-18 11:37:07

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetelor
Eu nu am citit nimic nici ieri si nici azi nu reusesc. Fac un pic de curat in casa si atat ca plecam la socri maine.
Va pup, sarbatori Pascale pline de liniste sufleteasca si voie buna!

Offline

 

#1892 2014-04-18 11:53:07

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela , ms de urari, la fel si tie.
Cum esti?


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1893 2014-04-18 13:27:21

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Sunt bine, cu treaba pe acasa. Spal geamuri si perdele pt ca nu am avut timp pana azi. Ast sa vina al meu de la munca sa ma ajute un pic ca eu deja is franta.

Offline

 

#1894 2014-04-18 13:59:40

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetele mele dragi, am lipsit ieri...am stat la serviciu de la 9 dimineata la 10:30 seara rotfl am zis sa facem ieri si ce nu facem azi (ca nu merg la serviciu).
Azi nu pun nimic in gura pana la apusul soarelui...nu o fac pt. mers la biserica- nu cred ca ajung la ce ploaie e afara...o fac pentru mine, pentru copilasii mei pierduti sad am si postit toata saptamana, tot pentru ei... eu nu voi fi online zilele urmatoare- merg la parintii mei dragi -pe tata nu l-am mai vazut din sept. cand eram la prima sarcina; atunci i-am dat super-vestea ca va fi bunic...intre timp am pierdut de 2 ori sansa sa ii ofer un nepotel sad
Eleny, ma bucur ca cmul tau se arata...chiar daca timid, e de bine smile
Fete cucuiete-Rozi, Kris, Cris8, , Alexa88, Eleny, Ionela, Nico si aspirantele dragi mie toate, va doresc din suflet Sarbatori Linistite!! Nu va pierdeti speranta, vor veni momente frumoase si in casele noastre, sa ne bucure pe noi, pe sotii nostri atat de buni, pe parintii nostri, familiile noastre!!

Offline

 

#1895 2014-04-18 14:24:35

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

cris ce frumos ai scris  grater grater  aproape am lacrimat de emotie...are mare dreptate cu embrionii, iti doresc mult succes de pe acum, sa reziste la decongelare si sa se dezvolte ok.

kristinika zi-mi si mie ce bait ai facut la miel? eu nu mananc dar vreau sa-l pregatesc pt pasti, il primim azi si maine plecam la ai mei asa ca o sa-l am gata pregatit.

fetelor, cu credinta si rabdare eu sunt sigura ca veti reusi toate sa aveti bebelusul mult visat, o sa vedeti, vi-l doriti prea mult ca sa nu-l puteti avea ...am ex clar , nasii mei au incercat 10 ani sa faca un copil, au avut n-inseminarii, si vreo 3 FIV-uri nereusite, dar nu au disperat, si cu 2 sapt inainte sa o boteze pe A. au factu un ultim FIV(asa ziceau atunci, dar eu sunt sigura ca daca nu ar fi reusit, clar nu abandanou lupta), prin urmare la botez nasa avea 6 sapt , si la 39 ani ai ei si 58 ani ai lui a venit pe lume I. o mandrete si o desteptaciune de fata care le insenineaza zilele.
v-am scris ca sa nu va pierdeti speranta, si sa va mai imbarbatez putin...va citesc aproape zilnic si sunt alaturi de voi chiar daca nu scriu prea des(am frecventt si eu odata topicul asta, am inca testul postat, stiu ce inseamna infertilitatea, dar am reusit, cu incredere in D-zeu si rabdare a venit minunea vietii mele pt care nu incetez nici o clipa sa-i multumesc bunului D-zeu).


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1896 2014-04-18 15:09:16

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetelor.
Adina tin sa zic ca pentru mine a fost prima data cand il prepar eu...dar am facut dupa reteta mamei...in functie de cata carne ai eu am pus la o pulpa cam o capatana de usturoi pisat,daca ai verde e si mai gustos,sare sau delikat piper si macinat si boabe,ienibahar cateva boabe si boia de ardei eu folosesc dulce ca nu imi place cea iute,dupa ce am amestecat carnea cu astea am pus cam 1/2 l de vin rosu sec sau cam cat sa acopere carnea,am acoperit cu folie de plastic si las asa 1-2 zile in frigider sau la rece apoi tot la cuptor drool  nu am mai mancat de ani dar tare bun e.... Grasime sau ulei nu pun ca deja are putina pe carne si nici nu imi place mancarea grasa,dar sunt care pun cand il dau la cuptor.
Sarbatori fericite si un Paste linistit celor care pleaca in vacanta zilele astea.eu voi sta acasa si voi fi prezenta pe aici.
Pup pe toate,fug sa fac si camerele ca de maine vine o matusa la noi de sarbatori asa ca vreau sa termin azi tot ce mai am de facut si maine sa fac doar o pasca si ouale rosii,galbene,albastre,verzi rotfl2


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1897 2014-04-18 15:31:59

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetelor, va urez multa liniste, sanatate, veselie si zile pline de lumina si speranta!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1898 2014-04-18 16:16:29

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia te ?mbrățișez și eu...
Fetelor eu fac acum un tort diplomat si cam atat...restul de bunatati le-a facut mama...oricum vom merge la ai mei de paste

Va pup si spor la treaba sa va iasa toate bune si gustoase
Pentru cele care nu mai intra pe forum...va urez Paste Fericit,  sarbatori liniștite alături de cei dragi si multa sănătate!
Pupici puss


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1899 2014-04-18 16:28:23

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

buna fete,am ajuns cu bine si ma relaxez.va pup si va multumesc ca va ganditi la mine. par  par  par


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1900 2014-04-18 18:29:55

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris ,pui eu sper ca se dezvolta cum trebuie,vedem in ziua cu pricina
Am facut 2 cozonaci asa cum am zis (sotul a zis ca am castigat la loto ca nu mi-au mai iesit asa frumosi in nici un an  big_smile ) si a facut de azi si drobul

Acum ma doare stomacul ca am mai mancat niste rahat ramas de la cozonac si cred ca prea mult dulce  va

Ieri am inceput sa iau din nou BU dar cred ca totusi nu imi face bine ca a inceput sa ma doara ovarul stang si tind sa cred ca este de la ea,ma gandesc ca poate tot din cauza ei am avut durerile alea mari inainte de CM luna aceasta,asa ca azi am renuntat la ea.Sa fie de la ea????????????????Voi ce ziceti e normala durerea asta?

Sincer Adina nu cred ca as avea rabdare pana la 39 de ani,sa astept sa vina un copil,eu sunt pro adoptie si daca nu sunt alte variante apelam la asta
Oricum sotul este mai optimist ,a zis ca eu sunt negativista rau
Eu nu plec departe de casa de sarbatori asa ca seara o sa fim la noi in pat si o sa intru sa vad ce mai scrieti chiar daca o sa fim putine zilele astea


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.