homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie foarte putina!!


#1 2014-05-06 21:10:39

Ioana9
Membru
Inregistrat: 2014-05-06
Mesaje: 2

menstruatie foarte putina!!

Buna  cesafac. Luna aceasta exact cand trebuia sa imi vina menstruatia am avut doar putine sangerari. Au inceput exact ca o menstruatie, la data potrivita doar ca era cantitate mica si au durat 2 zile. Mentionez ca nu am avut contact sexual neprotejat, iar prezervativul mereu il verifica prietenul meu. Mentionez ca nu am luat niciodata anticonceptionale si nici nu m-am mai intalnit cu probleme de dereglare. Am 19 ani. Nu am mai avut contact sexual din decembrie pana pe la inceputul lui aprile. Poate fi si din cauza asta? Menstruatia trecuta afost ok. O parere ceva? Multumesc mult.  supa

Offline

 

#2 2014-05-08 01:45:07

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: menstruatie foarte putina!!

Vezi daca se repeta o perioada de timp aceasta menstruatie f redusa cantitativ, lucru care ar indica o usoara dereglare hormonala. Ca, altfel, cred ca nu e nicio problema. La multe fete, variaza: le vine o data mai mult cantitativ, alta data mai putin si in general neregulat ca interval de timp.

Offline

 

#3 2014-05-14 13:31:07

Ioana9
Membru
Inregistrat: 2014-05-06
Mesaje: 2

Re: menstruatie foarte putina!!

Multumesc, am fost la ginecolog si mi-a zis ca am uterul mai mic decat normal...si ca asta e singurul lucru care nu e in regula la mine. Nu mi-a zis nimic de vreo dereglare sau ceva si nici nu mi-a dat tratament. Acum astept sa vina iar sa vad... multumesc de raspuns puss

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.