homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sunt speriata! menstruatie intarziata 2saptamani + ac


#1 2014-05-03 22:16:01

cristinabrown
New member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 9

sunt speriata! menstruatie intarziata 2saptamani + ac

Buna tuturor. Sunt tare speriata. Am 21 de ani si iau ac karissa de 2 ani si nu mi s-a mai intamplat asa ceva. Am luat toate pastilele  la timp, contact neprotejat cu finalizare in interior de fiecare data insa menstruatia nu mi-a venit nici in saptamana de pauza, nici acum. Nemai patind asa ceva am ales sa incep si al 2lea blister.sunt in a 5a zi daca nu ma insel, pana una alta am facut un test insa nu au trecut 3 saptamani.. ci maxim una jumatate deci a iesit negativ. In saptamana de pauza am avut un scurt moment in care am sangerat insa cantitate mica. un sange diluat tare, foarte foarte lichid, un rozaliu mai degraba decat rosu. Mentionez ca burta ma doare destul de tare, aceeasi senzatie ca inainte de menstruatie. Sanii sunt sensibili, sfarcurile mai ales insa din cauza unui slabit drastic am sanii f lasati deci nu va pot spune daca sunt tapeni, ce-i drept am observat ca parca sunt mai rotunzi, se aseaza mai altfel. Am momente cand mi-e greata de diverse mancaruri, apetitul mi-e absent.. schimbari de dispozitie drastice...oboseala... nu stiu ce sa spun sad am nevoie de pareri sad mentionez ca pana la faza asta menstruatia mi'a venit mereu la timp..indiferent ca luam ac sau eram in pauza..caci periodic mai fac pauza cate 3-4 luni. Multumesc frumos sad

Offline

 



#2 2014-05-04 10:45:30

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: sunt speriata! menstruatie intarziata 2saptamani + ac

Daca zici ca ai luat toate pastilele corect, n-ai de ce sa-ti faci griji. Si daca ai avut o usoara sangerare in pauza, aia e menstruatia, chiar daca e redusa cantitativ. Se mai intampla sa-si schimbe "compozitia". Si nu mai face pauze, nu au niciun rost si iti dau peste cap organismul dpdv hormonal. Bafta!

Offline

 

#3 2014-05-16 18:43:22

lidia123
New member
Inregistrat: 2010-04-06
Mesaje: 28

Re: sunt speriata! menstruatie intarziata 2saptamani + ac

Buna fetelor! imi cer scuze daca postez mesajul unde nu trebuie..Ma confrunt cu urmatoarea problema : suntem in 16 mai, ultima menstuatie am avut-o pe 20 martie...deci trebuia sa imi vina in jur de 20 aprilie....am intarziere de o luna.am intrat in panica desi am avut un singur contact protejat ( verificat prezervativul dupa) si 2 teste de sarcina negative, dintre care unul facut chiar azi. nu prezint simptome timpurii de sarcina...nu iau alte medicamente...ce sa fac? nu mi s-a mai intamplat niciodata...daca ma duc la un control se poate depista ceva asa devreme? este posbil ca testele sa nu fie bune? va rog sa ma ajutati cu un sfat

Offline

 

#4 2014-05-18 14:33:36

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: sunt speriata! menstruatie intarziata 2saptamani + ac

lidia, e cu siguranta o dereglare hormonala si trebuie sa mergi la medic. ti se va prescrie mai mult ca sigur progesteron pentru declansarea menstrei dupa care ideal ar fi sa faci profilul hormonal chiar daca poate nu ti se va recomanda. dar trebuie a mergi la medic. daca erai insarcinata se pozitiva si bunica testului la asa intarziere


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#5 2014-05-18 14:39:58

cristinabrown
New member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 9

Re: sunt speriata! menstruatie intarziata 2saptamani + ac

Va rog frumos, postati problemele dvs. pe un topic nou, acesta l-am facut pentru problema mea, si ca un apropo, menstra inca n-a venit, iar testele sunt negative..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-05-18 15:14:21

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: sunt speriata! menstruatie intarziata 2saptamani + ac

cristinabrown a scris:

Va rog frumos, postati problemele dvs. pe un topic nou, acesta l-am facut pentru problema mea, si ca un apropo, menstra inca n-a venit, iar testele sunt negative..

Tu glumesti, nu?  spranceana
Bine ca nu ai si denumit topicul dupa tine. Nu mai spun ca pt problema ta sunt alte zeci de topicuri deschise.


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#7 2014-05-18 16:46:48

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: sunt speriata! menstruatie intarziata 2saptamani + ac

domnisoara cristina,topicul este creat de tine,dar aici scriu,pot scrie si vor scrie toate fetele care au probleme asemanatoare.ca sa nu mai deschida un topic nou ca tine.desi sunt altele cu aceeasi tema.pt ca este impotriva regulamentului.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.