homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Micoya unghiilor


#1 2014-05-24 07:22:28

sassha
New member
Inregistrat: 2010-07-31
Mesaje: 11

micoya unghiilor

Ma confrunt cu o micoza la o unghie de la mana de doua luni. Am capatat o  atunci cand vroiam sa schimb pamantul la flori , am cumparat o punga cu pamant mucegait ud  si cu un miros ciudat.  Unghia a  trecut  prin diferite stadii, bombata colorata ciudat . apoi a devenit friabila intr un colt si am reusit sa scot ce era sub unghie. Acum aceasta s a desprins de patul unghial nu doare  dar nu stiu ce sa mai fac sa am si eu unghia normala. Iau fluconazol de 6 saptamani dar parca nu creste  asa cum trebuie ci tot decolorata.  Singura solutie sa fie scoaterea unghiei ca sa scap de aceasta micoza?

Offline

 



#2 2014-05-27 23:49:30

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: micoya unghiilor

iei fluconazol oral de 6 saptamani? sper din tot sufletul ca nu...
singura solutie e sa mergi la medic, o sa se uite si o sa vada ce e de facut. daca nu cedeaza in nici un fel poate e o ciupercuta mai incapatanata si trebuie alt tratament...in nici un caz nu lua tu singura de capul tau fluconazol. nu e lipsit de efecte adverse si nu e oricum usor de dozat.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.