homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Va cer un sfat!


#1 2014-06-08 15:38:12

Rep
Membru
Inregistrat: 2014-06-08
Mesaje: 3

Va cer un sfat!

Problema sta in felul urmator:
Nici nu stiu cum sa incep , acum ceva timp cand o faceam cu prietena cand credeam ca o duc acolo unde trebuie ma oprea si imi spunea ca nu mai poate sau ca a obosit , am incercat sa o inteleg dar nu vrea sa imi explice exact ce inseamna nu mai poate sau ca a obosit .... acum cand apuc al 2lea nr e un caz fericit nu mai spun daca apuc sa il termin, parca vad ca nu ii place sexul , nu vrea sa incerce mai nimic nou asta nefiind o problema pt mine dar intr un numar care apucam sa il facem eu nu pot face prea multe incercand sa trag cat mai mult de el stiind ca nu mai urmeaza un al 2 lea..... incep sa cred ca nu o satisfac. Am mai discutat problema dar imi inchide imediat gura spunand ca se simte bine si ca pt ea intr o relatie nu este sexul asa important , nu stiu ce sa cred sau cum sa o fac sau sa stiu ca se simte bine...

Ceea ce incerc sa aflu de la voi e ce inseamna acel obosit sau mai ales "nu mai pot" cand am vazut ca tipa , se manifesta , chiar cand credeam ca ajunge acolo poc "nu mai pot"

Ultima oara a fost editat de Rep (2014-06-08 18:06:15)

Offline

 

#2 2014-06-08 20:10:33

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Va cer un sfat!

Ea are orgasm ? am mai auzit de fenomenul asta, fete care ajung in preajma orgasmului, se sperie de senzatiile acelea puternice si se tem sa mai continue... incearca sa afli de la ea cum sta treaba

Offline

 

#3 2014-06-08 20:26:23

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Va cer un sfat!

Da, si eu la inceputul vietii sexuale, pateam asa, ma opream fix inainte de orgasm. Nu am gasit nici pana acum o explicatie, de ce faceam asta.
Nu inteleg din mesajul tau de ce te deranjeaza asa tare ca nu mai vrea inca un numar sau ca oboseste. E obligatoriu sa vrea 2 numere? Mie una mi se taie complet dupa un numar si rareori se intampla sa mai fie inca unul in aceeasi zi/ noapte. Imediat dupa, in niciun caz. Poate nu e foarte bine lubrifiata si se "usuca"in timpul actului sexual. Se creeaza un discomfort, de aia te pune sa te opresti. Nu trebuie sa lungesti cat de mult poti, degeaba e lung daca ei nu ii place. Gasiti o modalitate sa fiti satisfacuti amandoi.

Ultima oara a fost editat de heart_breaker (2014-06-08 20:27:19)

Offline

 

#4 2014-06-08 23:10:37

Rep
Membru
Inregistrat: 2014-06-08
Mesaje: 3

Re: Va cer un sfat!

Din cate stiu eu nu cred ca a mai avut, si zice ca are o senzatie de se urina ceva in genu in momentul ala. Am primit unele sfaturi sa mai continui putin cand imi zice ea ca nu mai poate....

Heart nu se usuca sau chestii din astea, e prima care nu prea vrea imediat dupa de asta imi puneam un semn de intrebare

Offline

 

#5 2014-06-09 10:31:12

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Va cer un sfat!

Pai asta e, in apropierea orgasmului sunt senzatiile astea
Discuta cu ea, mai cititi si voi impreuna articole pe tema asta, incerca s-o aduci la orgasm prin alte metode (masturbare sau sex oral) sau sa incerce si ea singurica, poate va reusi sa depaseasca momentul

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-06-09 15:17:20

Rep
Membru
Inregistrat: 2014-06-08
Mesaje: 3

Re: Va cer un sfat!

Am incercat si asa , cred ca am sa mai continui cand imi ziec ea ca nu mai poate sa vedem ce iese. Multumesc pt sfaturi.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.