homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ejaculare precoce


#1 2014-06-16 16:28:43

Leo23
Membru
Inregistrat: 2014-06-16
Mesaje: 4

Ejaculare precoce

Buna ! Sunt un baiat de 19 ani care si-a inceput viata sexuala acum 1 an si sufar de ejaculare precoce, am o prietena stabil cu care mi-am inceput viata sexuala si o fac numai cu ea , o facem doar vinerea si sambata ca atunci putem , insa eu ma termin foarte repede , avem un preludiu relativ lung ne incalzim tare de tot si cand simtim ca e de ajuns incepem insa eu dupa cateva penetrari sa zicem dupa 1 minut nu mai pot rezista si imi dau drumu asta si cu prezervativ si fara si asta cam de 6 luni , asa a fost de la inceput dar am tot zis ca nu am experienta si ca cu timpul trece insa nu a trecut...Precizez ca pana vine ziua de vineri ca sa o fac cu ea mai ma masturbez de 2x pe saptamana...Ce ma sfatuiti sa fac ? Aveti vre-o solutie voi ? Sa merg la un medic, e normal ce mi se intampla , ce fel de medic ?

Offline

 

#2 2014-07-05 20:07:01

cristina.r
New member
Inregistrat: 2008-07-04
Mesaje: 71

Re: Ejaculare precoce

Incearca sa te opresti o secunda-doua din miscarea de du-te vino atunci cand simti ca iti vine sa ejaculezi, si apoi sa continui, poate merge. Succes!

Offline

 

#3 2014-07-05 22:14:01

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Ejaculare precoce

nu te diagnostica singur cu ejaculare precoce inainte sa mergi eventual la un medic androlog... eu zic ca e prea multa "tensiune" sexuala si atunci cand prinzi ocazia, te termini repede, chit ca te masturbezi de 2x/sapt. Daca faci prima data si dupa vreo juma' de ora-o ora a doua oara sex, te termini la fel de usor? ai incercat? daca nu, atunci asta e cauza, dar daca si atunci probabil ca esti tu foarte excitat sau ai o problema de natura medicala, dar asta iti va zice medicul si vezi ce-i de facut! bafta!

Offline

 

#4 2014-07-07 22:01:22

Leo23
Membru
Inregistrat: 2014-06-16
Mesaje: 4

Re: Ejaculare precoce

cristina.r a scris:

Incearca sa te opresti o secunda-doua din miscarea de du-te vino atunci cand simti ca iti vine sa ejaculezi, si apoi sa continui, poate merge. Succes!

Am incercat metoda asta si nu a functionat , adica functioneaza insa imediat dupa 3-4 penetrari reapare senzatia de ejaculare si nu o pot amana asa mult timp , cel mult de 2 x dupa nu mai pot si ejaculez

Offline

 

#5 2014-07-07 22:26:35

Leo23
Membru
Inregistrat: 2014-06-16
Mesaje: 4

Re: Ejaculare precoce

pinkyutza a scris:

nu te diagnostica singur cu ejaculare precoce inainte sa mergi eventual la un medic androlog... eu zic ca e prea multa "tensiune" sexuala si atunci cand prinzi ocazia, te termini repede, chit ca te masturbezi de 2x/sapt. Daca faci prima data si dupa vreo juma' de ora-o ora a doua oara sex, te termini la fel de usor? ai incercat? daca nu, atunci asta e cauza, dar daca si atunci probabil ca esti tu foarte excitat sau ai o problema de natura medicala, dar asta iti va zice medicul si vezi ce-i de facut! bafta!

Pai am precizat ca o fac de 2x pe weekend cu prietena si de 2 x pe saptamana ma masturbez si tot degeaba , deci tensiune prea mare nu stiu daca ar fi , chestia cu sa o fac dupa o jumatate de ora sau o ora nu am incercat-o , dar am incercat sa ma masturbez 2 numere unul dupa celelalt si ejaculez la fel de repede insa la al doile numar erectia este mult mai slaba decat la primu , deci probabil am vre-o problema de natura medicala zic eu

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-07-07 23:41:06

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Ejaculare precoce

Leo23 a scris:

dar am incercat sa ma masturbez 2 numere unul dupa celelalt si ejaculez la fel de repede insa la al doile numar erectia este mult mai slaba decat la primu , deci probabil am vre-o problema de natura medicala zic eu

pai e normal, tu vrei ca imediat la al 2-lea numar sa ai erectie ca la primu'? organismu tocmai s-a descarcat, ii trebuie un timp sa isi "revina". iar perioada refractara (timpul scurs dupa ejaculare pana la urmatoarea erectie) variaza si e influentata de mai multi factori.

si ca sa nu mai termini atat de repede, incearca sa te gandesti la altceva in momentu ala.. poate problema ta e de natura psihica. atunci cind vezi ca iti vine, te abtii cat poti de mult, ba chiar propune-ti sa nu ejaculezi deloc, mai luati mici pauze (timp in care va mai mangaiati, schimbati pozitii, etc).
succes!


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#7 2014-07-08 10:46:42

Leo23
Membru
Inregistrat: 2014-06-16
Mesaje: 4

Re: Ejaculare precoce

subsum a scris:

Leo23 a scris:

dar am incercat sa ma masturbez 2 numere unul dupa celelalt si ejaculez la fel de repede insa la al doile numar erectia este mult mai slaba decat la primu , deci probabil am vre-o problema de natura medicala zic eu

pai e normal, tu vrei ca imediat la al 2-lea numar sa ai erectie ca la primu'? organismu tocmai s-a descarcat, ii trebuie un timp sa isi "revina". iar perioada refractara (timpul scurs dupa ejaculare pana la urmatoarea erectie) variaza si e influentata de mai multi factori.

si ca sa nu mai termini atat de repede, incearca sa te gandesti la altceva in momentu ala.. poate problema ta e de natura psihica. atunci cind vezi ca iti vine, te abtii cat poti de mult, ba chiar propune-ti sa nu ejaculezi deloc, mai luati mici pauze (timp in care va mai mangaiati, schimbati pozitii, etc).
succes!

AM incercat si cu ganditul la altceva , insa inainte de penetrare adica in timpul preludiul e ok ma pot gandi dar in timp ce penetrez nu prea pot face asta , incerc sa o fac insa nu prea reusesc sa ma gandesc la altceva...

Offline

 

#8 2014-08-10 11:42:59

old
Membru
Inregistrat: 2014-01-05
Mesaje: 2

Re: Ejaculare precoce

Incearca Tian-li fiole cu capac auriu !!!

Offline

 

#9 2014-12-10 15:59:27

riminipo
Membru
Inregistrat: 2014-12-10
Mesaje: 1

Re: Ejaculare precoce

Climax Control functioneaaza ok! Isi face efectul destul de  repede!

Ultima oara a fost editat de riminipo (2014-12-10 15:59:39)

Offline

 

#10 2016-01-19 11:05:06

mirinde
New member
Inregistrat: 2014-12-12
Mesaje: 14

Re: Ejaculare precoce

Sunt foarte multe remedii  care pot sa aduca imbunatatiri. Cel mai important e sa se tina seama de cauza care a provocat afectiunea si de abia apoi sa se urmeze o cura sau un tratament cu ceva produse.

Offline

 

#11 2016-02-09 23:20:17

Gabby
Membru
Inregistrat: 2016-02-09
Mesaje: 1

Re: Ejaculare precoce

Uite de ex in timpul actului te poti gandi la cv nu tocmai placut,cum ar fi...la o operatie,sange,ceva ce iti displace..stiu nu suna bine dar iti spun iti trece pe loc cheful de a ejacula...

Offline

 

#12 2016-04-20 10:31:53

tinell
Membru
Inregistrat: 2016-04-20
Mesaje: 3

Re: Ejaculare precoce

Problemele cu viata sexuala apar in multe cazuri si din cauze psihologice. Daca nu avem grija de  sanatatea vietii noastre sexuale ne putem trezi ca avem probleme  cu viata sexuala.
Un remediu important pentru a imbunatati viata sexuala e si urmarea unei cure cu produse  din natura.

Offline

 

#13 2016-06-27 07:31:38

Miky12455
Membru
Inregistrat: 2016-06-27
Mesaje: 3

Re: Ejaculare precoce

Branca ursului de 3ori pe zi si incearca sa nu te mai mmasturbezi.(Tinctiura) o gasesti la plafar.


@@@@

Offline

 

#14 2016-07-06 15:59:15

mimo
New member
Inregistrat: 2015-07-31
Mesaje: 62

Re: Ejaculare precoce

Asa este. Masturbarea poate obisnui corpul cu orgasm rapid si atunci se instaleaza  ejacularea precoce.

Offline

 

#15 2016-12-12 11:09:51

leondmarc
New member
Inregistrat: 2016-09-02
Mesaje: 7

Re: Ejaculare precoce

riminipo a scris:

Climax Control functioneaaza ok! Isi face efectul destul de  repede!

Produsele pentru eliminarea ejacularii precoce sunt destule pe piata, dar trebuie sa fim atenti la ce ingredienti au produsele in compozitia lor.  Sunt produse care afecteaza sanatatea inimii.

Offline

 

#16 2017-01-23 12:56:39

lintegeorge
New member
Inregistrat: 2016-02-11
Mesaje: 5

Re: Ejaculare precoce

Miky12455 a scris:

Branca ursului de 3ori pe zi si incearca sa nu te mai mmasturbezi.(Tinctiura) o gasesti la plafar.

De ce sa nu se mai masturbeze? ce are  a face cu ejacularea precoce?

Offline

 

#17 2017-03-17 13:51:02

delesku
Membru
Inregistrat: 2017-03-17
Mesaje: 2

Re: Ejaculare precoce

Exercitiile stop and start si exercitiile Jelqing pot si ele sa ajute la prelungirea actului sexual si la imbunatatirea performantei sexuale.

Offline

 

#18 2017-08-23 15:41:16

popegeorge
Membru
Inregistrat: 2017-08-23
Mesaje: 1

Re: Ejaculare precoce

leondmarc a scris:

riminipo a scris:

Climax Control functioneaaza ok! Isi face efectul destul de  repede!

Produsele pentru eliminarea ejacularii precoce sunt destule pe piata, dar trebuie sa fim atenti la ce ingredienti au produsele in compozitia lor.  Sunt produse care afecteaza sanatatea inimii.

Poate sa decurga problema si de la ceva psihologic si atunci un control mai bun al emotiilor se poate lasa cu rezultate vizibile si in  viata sexuala printr-o crestere a performantei sau  a placerii sexuale?

Offline

 

#19 2018-09-30 08:09:44

federall
Membru
Inregistrat: 2018-09-30
Mesaje: 4

Re: Ejaculare precoce

Pentru tratamentul ejacularii precoce eu folosesc un supliment pe baza de plante ce se numeste Climax Control. Produsul e facut in intregime din plante si asta e un lucru foarte fain deoarece nu provoaca efecte secundare. Produsul este disponibil pe sit-ul: https://buyclimaxcontrol.com

Ultima oara a fost editat de federall (2019-05-31 09:27:36)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.