homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Electronice, electrocasnice-3


#39 2014-06-16 18:56:13

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Electronice, electrocasnice

Multumesc, Queen! Pe primul n-as da atatia bani decat daca mi-as deschide cafenea lol Pai asta e, ca iubesc cafeaua si am inceput sa fiu pretentioasa, nu ma mai "satisface" aia facuta clasic. Eu am o chestie de asta http://www.bucatariaeco.ro/Filtru-cafea … iu-PH-1257 si nu imi mai place cafeaua, trebuie s-o imbunatatesc ba cu lapte, ba cu esente, siropuri etc. Asa, la espressor, bag pastila si aia e, ma rasfat cu o cafea buna. smile Ma mai uit pe net, imi pare rau ca nu mi-am luat de Black Friday... Mi s-a pus pata acum si mi-e greu sa cred ca o sa astept pana in noiembrie, la urmatoarele reduceri. Nu as vrea sa dau mai mult de 300 maximum pe el... Ma gandesc ca n-o sa-l tin o viata, deci pentru inceput, merge si unul mai ieftin. Eram curioasa daca sunt bune sau sunt fiasco. Ca am mai avut o dezamagire, cu o masina de paine si nu as vrea sa patesc la fel.

Offline

 



#40 2014-06-16 19:08:16

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Electronice, electrocasnice

offtopic ce cafea folosesti ? cred ca e mai importanta cafeaua decat device-ul smile
iti recomand sa dai o tura pe aici : http://www.delicateseflorescu.ro/ si n-o sa mai bei niciodata cafea de supermarket smile mie asa mi s-a intamplat si am corupt mai multa lume; eu o fac la ibric smile

Offline

 

#41 2014-06-16 19:56:13

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Electronice, electrocasnice

heim, am folosit asa: Jacobs, Tchibo, Amaroy, Segafredo. Asta ultima mi-a placut mai mult, in rest nu m-a dat pe spate niciuna. Acum se intampla sa am o Lavazza primita si am zis s-o consum... Super, merci de recomandare! big_smile Tu de care bei de la ei? Ai incercat mai multe?

Pfooai, ce preturi au unele! big_smile Si eu pun pret pe calitate, dar 160 ron/ 100 grame n-as da.

Ultima oara a fost editat de heart_breaker (2014-06-16 19:58:36)

Offline

 

#42 2014-06-16 20:55:57

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Electronice, electrocasnice

Nu e nevoie sa iei din cele mai scumpe, chiar si una foarte ieftina e mult mai buna decat cea din comert. Eu iau de obicei pentru mine si ai mei Sublim, iar cand vreau sa ma rasfat Hawaii. Poti sa mirosi sau chiar sa gusti, iti fac o cafea acolo pe loc. Depinde cum iti place, eu de exemplu prefer cafeaua nu foarte prajita. Cafeaua ambalata din comert, oricat de scumpa, are si Robusta, un soi inferior de cafea, "de umplutura", nu doar Arabica. Aici nu vei gasi decat Arabica 100%, chiar si in cea mai ieftina.
Dupa ceva timp de baut din asta am primit niste Lavazza si am aruncat-o smile n-am putut s-o beau.
Cea de 160 e cea mancata de animalut si apoi recuperata la iesire lol cea mai scumpa cafea din lume.
A, si domnul Florescu e un personaj, a scris si o carte care mie mi s-a parut foarte buna, e un mare povestitor.
scuzati de  offtopic

Ultima oara a fost editat de heimdall (2014-06-16 20:56:35)

Offline

 

#43 2014-06-16 21:32:39

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Electronice, electrocasnice

offtopic Am vazut, heim, am citit si eu povestea cu animalutul. Cat despre domnul, m-am documentat putin pe net si am citit cateva articole si interviuri despre el. Se vede ca e pasionat de ce face si stie despre ce vorbeste. Am sa merg si eu sa incerc, merci. Poate scutesc banii pe espressor. smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2017-05-15 17:08:23

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: Electronice, electrocasnice

hello,
utilez si eu casa cap-coada si intampind dificultati in a ma lamuri ce firme sa aleg pt diferite "utilaje" big_smile
asta si pt ca in magazine daca te duci (gen altex, emag, flanco, etc) consultantii aia ridica in slavi toate aparatele de la toate firmele, nu te ajuta cu nimic, sunt pusi numai pe vanzare. si efectiv nu mai stiu pe cine sa intreb, ca sa adun si eu cat mai multe pareri, si opinii. iar aici pe forum am gasit mereu raspunsuri diverse, variate.
Asa ca , daca aveti chef sa imi povestiti experientele voastre cu electrocasnicele pe care le aveti, le ati avut acasa, le ati folosit, etc , mie mi ar fi de mare ajutor...

Mie imi trebuie cam asa:

- cuptor electric - de care n am avut niciodata si nu stiu ce sa aleg. ca firma si ca putere, clasa energetica.
- masina de spalat vase (am tot auzit ca una buna face treaba super bine pe cand una slaba o cam iei degeaba. insa nimeni nu spune care e cea buna si cea slaba), tot asa, ce marca.
- masina de spalat haine. am auzit contra: indesit, whirlpool, si mai nou beko. in cazul asta nu stiu ce mai ramane....
- aer conditionat. 12000 btu, de pus in hol.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.