homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Propun folosirea prezervativului-24


#438 2013-10-03 16:02:09

CrinaCristina
New member
Inregistrat: 2013-07-31
Mesaje: 11

Re: propun folosirea prezervativului

eu mi`as dori ca iubitul meu sa poata folosi prezervativ, dar e prea dotat si nu gasim nicaieri prezervative mai late. existau intr`o vreme durex xxl sau ceva de genul dar nu am mai gasit de ceva timp, iar cele care cica sunt elastice, il strang, asa ca am inceput sa folosesc anticonceptionale pentru ca e singura solutie.

Offline

 



#439 2013-10-03 16:05:38

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: propun folosirea prezervativului

in farmacii ati cautat? sau sex-shopuri, acolo sigur sunt, desi sunt mai scumpe decat in supermarketuri.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#440 2013-11-05 08:35:20

CrinaCristina
New member
Inregistrat: 2013-07-31
Mesaje: 11

Re: propun folosirea prezervativului

da, am cautat si au doar modelele standard care le gasesti si in super`marketuri cica "foarte elastice"... iar la sex shop`uri sa dau pe un pachet de 2, 3 bucati 20-30 de lei nu prea imi convine. plus ca am si chisturi pe ovarul drept asa ca e 2 in 1

Offline

 

#441 2013-11-08 13:12:17

Scarletgirl
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 86

Re: propun folosirea prezervativului

Buna, fetelor!

Pentru ca iubitul meu n-a gasit niciun prezervativ care sa nu-l stranga, am decis sa folosim prezervativul feminin. Sunt curioasa daca cineva dintre voi a mai folosit asa ceva, daca da, cum v-ati simtit cu el? smile

Offline

 

#442 2013-11-08 14:33:51

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: propun folosirea prezervativului

in primul rand o sa gasesti extrem de greu asa ceva la noi si la un pret exorbitant - eu am gasit doar pe erogen la 80 ron 3 bucati
daca vrei iti poti comanda de pe amazon, de ex... oricum pretul nu e mic
ce sa zic.. e efectiv o punga larga dintr-un plastic foarte gros, cu 2 inele la capete, pe care ti-o indesi in vagin; din ce am observat, trebuie sa ai grija la pozitie, daca stai deasupra de ex se poate scurge sperma din el
foarte comod nu e, dar in lipsa de altceva poate fi folosit

Offline

 

 Publicitate


loading...

#443 2013-12-12 14:21:41

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: propun folosirea prezervativului

exemplificare mi s-a parut horror... eu zic asa: noi ne indopam cu pastile, ei nu o sa moara ca isi puna prezervativul, vazand asta pare muuult mai ok la ei. si vreau sa apara pastile la barbati sa-i vad pe ei cum se indoapa cu ceva care ii ingrasa si le creste 1000 de riscuri de cancer si tromboze, pe langa mentolarea ficatului. nu zic de domnisoara de mai sus, am inteles ca la voi situatia e mai speciala. imi spun si eu of-ul tongue dar videoclipul este semnificativ

Ultima oara a fost editat de eph (2013-12-12 14:23:03)

Offline

 

#444 2014-02-11 15:15:40

otilia123
New member
Inregistrat: 2011-12-08
Mesaje: 16

Re: propun folosirea prezervativului

Sunt impotriva folosirii prezervativului din doua motive importante.
1. Nu  simt absolut nimic cu prezervativ, rareori simt ceva, orice, si nu e vorba despre cat de dotat sau nu  este partenerul, nici vorba. Prefer sa nu am contact sexual decat sa fie cu prezervativ, mi-e totuna. ..

2. Fac vulvita din  cauza lubrifiantului de pe prezervativ.

Presupun ca motivele mele sunt intemeiate, probabil mai sunt multe alte femei in situatia mea.

Offline

 

#445 2014-02-11 15:53:13

Cristina49
New member
Inregistrat: 2013-03-15
Mesaje: 47

Re: propun folosirea prezervativului

Buna am si eu o intrebare ieri seara am avut contact sexual si azi dimineata am inceput sa iau pastile antibiotice a fost protejat contactul?

Offline

 

#446 2014-02-11 16:09:17

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: propun folosirea prezervativului

da

Offline

 

#447 2014-02-11 19:48:14

ramonadavid
Membru
Inregistrat: 2014-02-11
Mesaje: 1

Re: propun folosirea prezervativului

buna seara am si eu o intrebare am 3 luni jumate de cand am nascut prin cezariana si de vreo 3 4  zile am burta umflata de parca as fi in 5 luni am dureri de spate groaznice si o mica usturime la urinare stari de voma cateodata e posibil sa fie de la operatie ?folosesc anticonceptionale rigevidon 1 luna de zile merg pe a 2 luna e posibil sa fi ramas gravida iar?dar daca eram nu se cunotea burta asa rau nici eu nustiu de la ce este

Ultima oara a fost editat de ramonadavid (2014-02-11 19:50:53)

Offline

 

#448 2014-02-11 21:09:03

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: propun folosirea prezervativului

cum sa fii gravida iar daca folosesti anticonceptionale?
ai luat ceva care interactioneaza cu ele?
daca operatia arata bine,nu cred ca de la ea sunt starile..usturimea,nu stiu ce sa zic,e posibil sa fie o infectie urinara,cel mai bine ar fi sa discuti cu medicul ginecolog sau de familie


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#449 2014-06-20 21:42:54

oanaoana33
New member
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 65

Re: propun folosirea prezervativului

buna eu iau pastila de anticonceptionale la ora 21 si de dimineata am avut un scaun moale la ora 6 si la ora 8 unu diareic ,al treilea la ora 13 si am luat o pastila de imodium,mai sunt protejata??? nu interactioneaza imodium???

Ultima oara a fost editat de oanaoana33 (2014-06-21 20:43:33)

Offline

 

#450 2014-06-21 08:54:52

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: propun folosirea prezervativului

heimdall a scris:

in primul rand o sa gasesti extrem de greu asa ceva la noi si la un pret exorbitant - eu am gasit doar pe erogen la 80 ron 3 bucati
daca vrei iti poti comanda de pe amazon, de ex... oricum pretul nu e mic
ce sa zic.. e efectiv o punga larga dintr-un plastic foarte gros, cu 2 inele la capete, pe care ti-o indesi in vagin; din ce am observat, trebuie sa ai grija la pozitie, daca stai deasupra de ex se poate scurge sperma din el
foarte comod nu e, dar in lipsa de altceva poate fi folosit

am folosit ei eu (de pe amazon am comandat ca aici se gaseste farte greu si e f scump) dar sa stii ca mie mi s-a parut foarte confortabil si se simtea destul de natural! am avut si orgasm (eu cu prezervativ masculin nu am avut orgasm niciodata...) si nu mi s-a intamplat sa se scurga sperma din el chiar stand deasupra, oricum dupa ce il indesi in vagin, ramane o bucata destul de mare afara asa ca eu zic ca e safe smile

pentru mine, atunci cand tb protectie suplimentara mi se pare cea mai buna solutie! si iubitul meu nu mai e deranjat de faptul ca prezervativul strange si nici cu stres nu mai stam ca poate aluneca (am testat prezervative cand am luat corect pstilele sa vedem ce si cum si din 6 marci durex doua au alunecat din cauza ca eu stand deasupra ma misc foarte mult - sunt nebunatik)

Ultima oara a fost editat de ciresica_oky_doky (2014-06-21 08:55:55)


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#451 2014-06-21 20:43:49

oanaoana33
New member
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 65

Re: propun folosirea prezervativului

ma ajuta cnvvvvvvvv??????? am scris mai sus

Ultima oara a fost editat de oanaoana33 (2014-06-21 20:44:12)

Offline

 

#452 2014-06-21 21:12:19

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: propun folosirea prezervativului

esti protejata si nu interactioneaza
daca mai ai insa inca unul sau mai multe e posibil ca urmatoarea pastila sa nu se absoarba cum trebuie si sa fie nevoie de protectie suplimentara

Offline

 

#453 2015-07-09 12:32:40

Nicole92
Membru
Inregistrat: 2015-07-09
Mesaje: 3
Site

Re: propun folosirea prezervativului

Numai sfaturi bune


.......................

Offline

 

#454 2015-08-13 23:55:36

andreica
Membru
Inregistrat: 2011-11-12
Mesaje: 3

Re: propun folosirea prezervativului

Buna seara! Am si eu o intrebare/nelamurire. Am 20 de ani si sunt activa din punct de vedere sexual. signof10  Ciclul il am neregulat, si de obicei imi intarzie cateva zile, depinde de la o luna la alta. Am ciclu foarte fooooaaarte abundent, care dureaza in jur de 7 zile. Anul trecut n-am avut menstruatie din iunie pana in septembrie, nu eram activa sexual, asa ca am pus totul pe seama stresului deoarece eram in perioada bacului si aveam admitere la facultate. Cu prietenul actual am avut contacte sexuale neprotejate, am folosit doar metoda retragerii, prietenul meu nu a ejaculta niciodata in mine, s-a spalat bine si a urinat intre actele sexuale si toate cele (sunt impotriva prezervativului, deoarece nu simt nimic cu el, iar lubrifiantul imi provoaca iritatii), si am decis sa folosesc metoda asta deoarece, daca va fi sa fie un bebe, este bine primit. Ultimul act sexual cu el  sexinpat  a fost inainte de terminarea ultimului ciclu, care a fost abundent si a durat 7 zile . Dar, acum vine problema. In jurul datei de 1, cam asa, trebuia sa imi vina ciclul. Mi-a venit doar pe data de 12 (mentionez ca din 2 pana prin 10 am fost certata cu prietenul meu, lucru care a fost cel mai stresant din viata mea, doar pe el l-am si il iubesc), si mi-a venit doar timp de cateva ore. Abia acum am realizat si ma gandesc...ce ar putea sa fie? Sunt insarcinata, sau foarte grav, infertila?😯😯

Ultima oara a fost editat de andreica (2015-08-13 23:57:23)

Offline

 

#455 2015-08-14 09:30:03

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: propun folosirea prezervativului

La prima ?ntrebare ?ți poate răspunde un test de sarcină smile Nu m-as g?ndi deloc la infertilitate.

Offline

 

#456 2015-08-19 07:19:07

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: propun folosirea prezervativului

andreica a scris:

Buna seara! Am si eu o intrebare/nelamurire. Am 20 de ani si sunt activa din punct de vedere sexual. signof10  Ciclul il am neregulat, si de obicei imi intarzie cateva zile, depinde de la o luna la alta. Am ciclu foarte fooooaaarte abundent, care dureaza in jur de 7 zile. Anul trecut n-am avut menstruatie din iunie pana in septembrie, nu eram activa sexual, asa ca am pus totul pe seama stresului deoarece eram in perioada bacului si aveam admitere la facultate. Cu prietenul actual am avut contacte sexuale neprotejate, am folosit doar metoda retragerii, prietenul meu nu a ejaculta niciodata in mine, s-a spalat bine si a urinat intre actele sexuale si toate cele (sunt impotriva prezervativului, deoarece nu simt nimic cu el, iar lubrifiantul imi provoaca iritatii), si am decis sa folosesc metoda asta deoarece, daca va fi sa fie un bebe, este bine primit. Ultimul act sexual cu el  sexinpat  a fost inainte de terminarea ultimului ciclu, care a fost abundent si a durat 7 zile . Dar, acum vine problema. In jurul datei de 1, cam asa, trebuia sa imi vina ciclul. Mi-a venit doar pe data de 12 (mentionez ca din 2 pana prin 10 am fost certata cu prietenul meu, lucru care a fost cel mai stresant din viata mea, doar pe el l-am si il iubesc), si mi-a venit doar timp de cateva ore. Abia acum am realizat si ma gandesc...ce ar putea sa fie? Sunt insarcinata, sau foarte grav, infertila?😯😯

Nu are nici o legatura infertilitatea cu singerarea menstruala redusa...
Fa un test de sarcina


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.