homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie cu "cheaguri"/"bucati de tesut"


#1 2014-06-23 10:15:29

tigeress
Membru
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 4

Menstruatie cu "cheaguri"/"bucati de tesut"

Salut,

Am observat ceva ciudat si nu stiu daca sa ma panichez sau nu.
Sunt in a treia zi de menstruatie si am observat eliminarea unei formatiuni (un tesut) negelatinoase de culoare rosu aprins. Nu este cheag (pentru ca daca era cheag ar fi fost inchisa la culoare). Are dimensiuni intre un centimetru si doi. Sincer m-am cam speriat. Ce poate sa fie? Vreun chist? Vreo bucata enorma de endometru?

A mai patit cineva asa ceva? Ar putea insemna ceva ingrijorator? De ce oare s-a format chestia asta?

Offline

 



#2 2014-06-23 10:35:03

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Menstruatie cu "cheaguri"/"bucati de tesut"

nu e nimic ingrijorator, e un fragment de endometru, e normal sa elimini asa ceva

Offline

 

#3 2014-06-23 13:06:48

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Menstruatie cu "cheaguri"/"bucati de tesut"

Da, e normal. In fiecare luna, in uter se formeaza un "cuib" pentru un posibil bebe, pe care la menstruatie il eliminam. Eu sunt in continuare indignata de toate mizeriile astea prin care trebuie sa trecem ca sa fim apte sa procreem luna de luna. lol

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.