homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Urgenta


#1 2014-06-30 20:03:21

Drg92
Membru
Inregistrat: 2014-06-30
Mesaje: 2

Urgenta

Buna,in urma unui control stomatologic mi s-a recomandat extractia molarilor de minte.Pe data de 17.06 a avut loc prima extractie,a durat 2 h si au fost nevoie de 2 anestezii.La sfarsit mi s-a spus ca a fost greu de extras si mi s-a taiat din mandibula spranceana  .Imediat ce m-a lasat anestezia am avut dureri groaznice de nu-mi puteam inghite nici saliva.A treia zi am fost la urgente,mi-am facut o radiografie sa vada daca totul este ok si mi-au prescris medicamente de durere.Durerea m-a lasat,insa de cand m-am operat nu pot deschide gura decat 1cm.chiar daca ma fortez tot degeaba,am senzatia ca e deschisa la maxim(precizez ca nu mai ma doare absolut deloc),iar limba o simt ca si cum ar fi oparita,cu jumatate din ea nu simt rece/cald/dulce/sarat.Ma adresez in special celor care au trecut printr-o experienta similara,daca este normal ceea ce mi se intampla.Cel mai rau ma sperie faptul ca nu pot deschide gura.Am incercat sa le explic doctorilor dar am impresia ca nu ma ia in serios si crede ca exagerez.Va rog,ajutati-ma cu un sfat...imi este frica sa nu raman asa...Multumesc! supa

Offline

 



#2 2014-07-01 08:01:38

Drg92
Membru
Inregistrat: 2014-06-30
Mesaje: 2

Re: Urgenta

Hei,chiar nu ma ajuta nimeni cu o parere? supa

Ultima oara a fost editat de Drg92 (2014-07-01 08:02:26)

Offline

 

#3 2014-07-01 08:13:12

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Urgenta

Sfatul meu este sa consulti un alt dentist si sa faci o alta radiografie , eventual o panoramica. Cati molari ti-a extras?
Din ce spui tu, daca a durat doua ore si s-a chinuit atat sa scoata un biet molar, ma face sa cred ca nu era pozitionat cum trebuie si era de domeniul chirurgiei.

LE: acum citesc..a trecut extraordinar de mult timp. Copcile ti le-a scos?

Ultima oara a fost editat de QueenOfRoses (2014-07-01 08:14:39)


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.