homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cistit dupa fiecare contact sexual


#1 2014-07-07 15:37:37

flori19_
Membru
Inregistrat: 2013-10-08
Mesaje: 4

cistit dupa fiecare contact sexual

Buna fetelor. va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. acum cateva luni am facut o urocultura si rezultatul analizei a fost ca aveam e-colii. am luat tratament si de atunci nu mai am avut probleme. mentionez ca de cand am terminat tratamentul nu mai am avut un contact sexual (asta fiind de 4-6 luni) in prezent am activitate sexuala cu acelasi partener si dupa fiecare contact sexual am usturimi cand urinez si urinez foarte des. si nu stiu ce sa fac pt ca nu ma simt bine...daca iau niste pastile naturiste cu albastru de metil si merisor ma ajuta la ceva? am  mai citit pe cateva situri ca a-si avea "cistita de luna de miere" si din cate am inteles ca ar exista un antibiotic care se ia o doza dupa fiecare contact sexual. va rog din suflet sa ma ajutati si sa imi zice-ti ce pot sa fac!

Offline

 

#2 2014-07-07 20:12:57

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: cistit dupa fiecare contact sexual

cand am trecut intr-un an prin ce ai descris tu si dupa ce a iesit curata urocultura medicul de familie mi-a mai dat 3 luni cate 3 zile pe luna un antibiotic din antibiograma (in fiecare luna altul) si dupa fiecare contact luam o pastila de biseptol. de atunci niciodata n-am mai avut probleme. plus urinat rapid dupa contact si spalat bine exterior fara sa stau mai mult de 2-3 minute dupa contact. lichide multe zilnic sa speli bine tractul urinar sa nu aiba timp bacteriile sa se inmulteasca.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#3 2014-07-07 23:47:00

flori19_
Membru
Inregistrat: 2013-10-08
Mesaje: 4

Re: cistit dupa fiecare contact sexual

dar la biseptol nu trabuie sa se faca tratament sau pot sa iau o singura pastila dupa contact si nu mai am probleme?

Offline

 

#4 2014-07-07 23:49:36

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: cistit dupa fiecare contact sexual

ti-am explicat mai sus cum am primit eu...biseptolul il luam intr-o singura doza dupa contact, plus restul de recomandari


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.