homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima zi de menstruatie


#1 2014-06-30 10:26:08

pumpkinpie
Membru
Inregistrat: 2014-06-30
Mesaje: 4

Prima zi de menstruatie

Buna ziua,am o nelamurire .Trebuie sa incep sa iau pilula anticonceptionala in prima zi de menstruatie,dar de cativa ani am intai 4-5 zile de spotting,apoi menstruatia propriu-zisa,cu sange rosu.As dori sa stiu daca trebuie sa iau pilula in prima zi de spotting sau in prima zi de sange rosu.Va multumesc.

Offline

 



#2 2014-06-30 12:00:25

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Prima zi de menstruatie

din prima zi de sange rosu

Offline

 

#3 2014-07-11 22:27:10

orhydeea
New member
Inregistrat: 2007-02-05
Mesaje: 21

Re: Prima zi de menstruatie

buna, voi ce ma sfatuiti?  .. a trebuit sa schimb anticonceptionalele de la Marvelon 21 la Cerelle din cauza greutatii corporale, la recomandarea medicului bineinteles. De 2 luni iau Cerelle ( am terminat a doua folie) si inca nu mi-a venit menstruatia. Nici in prima luna si nici acum...desi stiam ca e posibil sa nu vina caci asa mi s-a spus cand mi-au fost prescrise .. parca 2 luni la rand sa nu vina e prea mult. O fi din cauza noilor pilule .. sa ma intorc la Marvelon 21, sa mai astept si a treia luna. ( mi-au dat reteta ptr 3 luni, oricum trebuie sa ma duc sa imi prescrie altele, caci aici ( in UK) nu-ti dau nimic astia fara reteta, chiar daca nu le platesti ( aici nu se platesc anticonceptionalele) trebuie sa ai reteta sa le poti "cumpara" smile ). Am usoare dureri ca si cum ar veni dar nimic. Si in prima luna a fost la fel. Multumesc.

Offline

 

#4 2014-07-12 12:13:24

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Prima zi de menstruatie

pai Cerelle sunt AC doar cu progesteron, unul din efectele lor asta e, ca nu mai ai menstruatie deloc sau ai mici sangerari neregulate... e o probleme doar daca te deranjeaza pe tine din cale-afara chestia asta
dar eu nu prea inteleg de ce ti-a dat astfel de pastile... se gaseau si alte variante dintre cele combinate

Offline

 

#5 2014-07-12 12:23:40

orhydeea
New member
Inregistrat: 2007-02-05
Mesaje: 21

Re: Prima zi de menstruatie

heimdall a scris:

pai Cerelle sunt AC doar cu progesteron, unul din efectele lor asta e, ca nu mai ai menstruatie deloc sau ai mici sangerari neregulate... e o probleme doar daca te deranjeaza pe tine din cale-afara chestia asta
dar eu nu prea inteleg de ce ti-a dat astfel de pastile... se gaseau si alte variante dintre cele combinate

pai eu vreau sa am menstruatie . .ma duc si le spun sa mi le schimbe .. ma durea pe mine burtica in fiecare luna cand am ...dar e bine sa fie acolo smile Acum nu stiu daca e bine sa le tot schimb asa ..deja ar trebui sa fie al treilea tip de pastile pe care le iau in decurs de 6 luni ...

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.