homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96


#1 2014-07-15 09:29:59

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Linkuri utile:
Analize recomandate inainte de a ramane insarcinata
Investigatii pentru evaluarea fertilitatii
Analize recomandate in caz de sarcini oprite in evolutie



http://s15.rimg.info/a1a0ff80150dce8b3ef1ece3d2e508a5.gif
hjarta  hjarta  hjarta hjarta  hjarta  ACESTEA SUNTEM NOI hjarta  hjarta  hjarta hjarta hjarta
http://s18.rimg.info/cb254bd3b80ed6d9e5e07d4c7b47d0d0.gifhttp://s18.rimg.info/cb254bd3b80ed6d9e5e07d4c7b47d0d0.gifhttp://s18.rimg.info/cb254bd3b80ed6d9e5e07d4c7b47d0d0.gifhttp://s18.rimg.info/cb254bd3b80ed6d9e5e07d4c7b47d0d0.gif

http://s7.rimg.info/c997529f322437939f94600d921daad8.gif ASPIRANTE INCREZATOARE SI OPTIMISTE LA TITLUL DE MAMICA


Andri aspiranta increzatoare!

danutza2783 aspiranta optimista cu vechime


madalyna7

Mayya06 26 de ani, sotul 27 , ne dorim si muncim pentru bebe din august 2009. am incercat mai multe tratamente naturiste dar pana acum nu au avut rezultat . dar mergem mai departe

Raluk_eu 23 de ani,al meu sot 31...pana anul trecut m-am tratat de rana pe col si 2 chisturi iar acuma colac peste pupaza mi-a descoperit dr ca trompele sunt pline cu lichid si ovarele lipite de uter....vom merge mai departe...

Raveca

kristinika E greu sa lupti pentru a avea parte de o minune,dar orice lupta castigata te duce mai aproape de visul tau.Si sper ca visul nostru va fi implinit cat mai curand.

ionela aspiranta optimista

alexandra8810.eu si sotul meu ne dorim mai mult decat orice un copil si speram ca Dumnezeu sa lase un ingeras din ceruri sa vina la noi..

iuliaXn aspiranta in continuare optimista

Ioana84 eu 30 si sotul 37 ne dorim din inima sa mai avem un copil,sa nu ramana singurica Amina !!

flowerpot


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#2 2014-07-15 09:39:32

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Casuta noua... shopping
Sper cu aceasta ocazie sa spargem gheata cu toate si sa avem vesti cat mai bune si cat mai curand  rugaciune


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#3 2014-07-15 09:44:59

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Cris multumesc de sfaturi , mai astept un pic, corpului i-a trebuit ceva ca sa se refaca, nu-l fortez , il las sa-si faca treaba cum stie el mai bine, am incredere in el.
fete mult succes, Ionelush hai sparge gheata
rugaciune 
Mii de rugaciuni si ganduri bune din partea mea


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#4 2014-07-15 09:55:00

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

neata
rozi, n-am mai facut test de dim. mai astept. am zis si ieri ca nu cred sa fie ceva. si n-am nici o tragere de inima sa mai vad iar o linie.

Offline

 

#5 2014-07-15 10:04:21

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Ionela de care test ai facut?Poate e prea devreme.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-07-15 10:16:00

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

minut. am de la testele de ovulatie. pai ieri era devreme, abia ziua 11.

Offline

 

#7 2014-07-15 10:22:17

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

pai fa unul dinala de de la LIl sunt mai sensibile.Sau nu a avut si de sarcina?


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#8 2014-07-15 10:34:04

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neata, fete, noua casuta sa fie plina cu vesti bune!
Rozi, mereu m-am gandit la tine, cate si ai dus si cu cata putere!
Kris,  kram
Cris, si eu iti multumesc de incurajari, intotdeauna citesc cu interes postarile tale, mereu ai ganduri bune si sfaturi folositoare. Maine ma duc la ecografie, ultima data mi-a zis sa ma duc in Z3 a ciclului sa-mi numere foliculuii antrali. La mine ciclu nu prea a fost, mai mult niste simptome, dar m-am legat de asta, ca simptomele astea le am in fiecare luna. Dar ma gat si eu de ce se poate si ce am, ca ce n-am...de unde sa iau. A zis ca daca se dezvolta ceva foliculi antrali, adica suficienti pentru un FIV, sa incerc un FIV, si asta mai repede, avand in vedere varsta si rezerva ovariana f scazuta. Acum...om vedea


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#9 2014-07-15 11:21:55

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neata mornincoffee o casuta noua cu vesti cat mai bune!sa spargem odata gheata!rozi ti am mai spus mult succes pt ca meriti din plin!au mai ramas 3 pana dimineata se fac bucati,a fost f la peste dar nu a prins nimic:))oricum se duce pt relaxare nu pentru peste ca avem un nene de unde cumparam peste ...


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#10 2014-07-15 11:26:28

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rozi, Eleny, cu placere puss

Rozi, e f bine sa lasi organismul in ritmul lui, mai ales ca au aparut ceva vesti bune la tine in ultima vreme. Insa m-am gandit ca poate nu stii si de variantele astea. Eu sper insa ca oricum sa nu ai nevoie de ele. smile

Eleny, la ce medic te duci? OK, poti incerca un fiv, dar oricum trebuie sa iti rezolve si problema endometrului, ca sa se prinda embrionii introdusi. Sper ca medicul respectiv a luat asta in calcul. sau poate se bazeaza pe faptul ca se va dezvolta endometrul in timpul stimularii..nu stiu..oricum, sa il intrebi de asta.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#11 2014-07-15 11:38:36

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Ionelush intra pe fb un pic.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#12 2014-07-15 11:44:07

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Cris, am fost  la dr Bumbu, de la Medas. Nu e din cei f cunoscuti, dar m-am dus la recomandarea cuiva, din ideea ca poate o  sa fie mai atent si mai preocupat decat cei la care am fost pur si simplu. Doct cu care am facut histeroscopia mi-s scris pe iesire "endometru normal' , insa mi-a spus ca fara o mama-purtatoare n-am cum sa reusesc, ca zona e atrofiata, nici macar la rezectia aderentelor n-a curs sange.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#13 2014-07-15 13:06:27

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Buna fetelor!  Va pup pe toate!
Am citit pe diagonala ce ati scris. Rozi ma bucur pt tine si iti tin pumnii
Ionela bafta!
Pup pe toate!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#14 2014-07-15 13:19:25

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Eleny atunci medicul a scris total aiurea endometru normal. Ai grija cu cine faci fiv, nu face cu orice medic, pt ca e pacat sa faci un fiv care e sortit esecului. E musai sa ai un endometru capabil sa permita implantarea embrionului transferat. Sa intrebi medicul respectiv ce solutie vede pt asta in caz de fiv. Daca iti da un raspuns evaziv, schimba medicul.

Am vazut ca te-ai orienta spre Budapesta, ar fi f bine, medicul de care ti-a zis Soni e unul f bun, sunt sigura ca nu ti-ar face fiv fara sa rezolve problema endometrului.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#15 2014-07-15 13:25:48

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Cris, daca as sti la cine sa ma mai duc, m-as duce. Dar sa ma duc la unul "punct ochit, punct lovit', adica sa fie cel potrivit, ca sa ma mai plimb iar din doct in doct pana oi gasi unul ca lumea, nu prea-mi face placere.
Sa vad ce-mi mai spune maine, daca se pune sau nu probl de FIV, pe urma ma gandesc unde sa fac. La clinica asta la care merg nu se face FIV, asa ca ar tb sa aleg eu un doct.
M-am gandit si la varianta cu o clinica din strainatate, dar mi se pare complicat. Nu stiu ce ar presupune, cat stat pe acolo, cate drumuri, cati bani...Nu-i asa simplu.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#16 2014-07-15 14:42:20

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

rozi, acum am intrat pe facebook. am si teste de sarcina de la lil. am sa fac maine de acum. sau diseara...nu stiu, vad

Offline

 

#17 2014-07-15 18:25:36

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Vreau si eu sa fiu trecuta in listuta cu aspirante smile. V-am citit si din urma...Ionela dar daca ovulezi mai devreme? Cand am ramas insarcinata prima oara cred ca am ovulat in ziua a 9a...

Nu am facut teste de ovulatie luna asta; cred ca am ovulat mai tarziu, in ziua 20. Am inteles ca se poate...noi am prestat insa am citit ca daca ramai insarcinata cand ai ovulatie tarziu este pericol de pierdere a sarcinii desi unele spuneau ca au dus cu bine sarcina pana la capt. Luna trecuta am avut asa un sentiment ca-s insarcinata. Luna asta nu am nici un simptom, nici o presimtire. Astept sa vad daca imi vine sau nu stopul si incerc serios din luna august in cazul in care imi vine. Ma enerveaza caci m-am ingrasat si mi-e teama sa slabesc acum. Daca am ramas cumva insarcinata?


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#18 2014-07-15 21:57:40

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Eleny fiv in strainatate presupune sa stai 2 saptamani in orasul respectiv, atat dureaza protocolul de fiv. In general cei de la clinica iti indica si unde te-ai putea caza, in Grecia de exemplu exista o clinica care te cazeaza chiar la ei, la clinica. Preturile pt procedura sunt cam la fel cu cele din Romania, tratamentul de stimulare la fel. Nu e ff complicat sa stii...sunt multe fete care fac in Turcia, Grecia sau Ungaria.

Poate te duci si la dr Predoi, sa vezi ce iti recomanda..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#19 2014-07-16 08:00:12

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neata fete
O zi ffrumoasă,eu azi o sa ies in oras.
Am fost la dr.ieri,endometrul e 9 si a văzut un folicul de 20mm ,nu.i venea să creadă că in ziua 6e asa mare....se g?ndea sa nu fie rămas de luna trecuta,ieri am avut test pozitiv,nici nu stia ce sa creadă,problema e ca ea pleaca in concediu si se intoarce la 1 august,deci nu ma mai poate vedea.Cum sa fac?sa fi fost chist?nu cred...eu nu am endometrul at?t de bun in.Ziua 6.....vedem


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.