homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32-43


#799 2014-07-23 00:29:17

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Eeeh, cum sa fi vinovata, avea 10 luni, ce povesti... Nu merg povestile nici acum, d-apoi atunci. Nici eu nu l-am terminat si ma cearta mama mereu, ca ea a dat banii lol

Am dat acum o cautare si se pare ca exista zinc lichid, ba mai mult o singura picatura contine 15 mg. Si daca ar trebui sa ii dau 150 mg, cu 10 picaturi in lapte sau ceai m-am scos daca nu au gust.
Ca cel efervescent este f acru, face ceaiul numai bun, insa Y nu bea nimic acru, si refuza ceaiul pe care simplu il bea cate 200-300 ml.
O sa comand asa. M-am mai linistit cu administrarea. Dar nu-s eu impacata ca are o asemenea boala. Si sunt tot mai convinsa ca asta este sad


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#800 2014-07-23 07:59:19

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neata.

Deno, daca o fi sa aiba boala asta, e bine macar ca ati descoperit-o. O sa se obisnuiasca si cu tratamentul.

Stiam ca-l dai cu cortizon, dar nu stiam ca aproape zilnic sad

eu tot observ ca S e cam cracanata. Oare se mai regleaza cu cresterea sau o fi de dus la medic?

Offline

 

#801 2014-07-23 08:35:54

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

neatza

deno sad ..imi pare sincer rau...dar in accelasi timp ma bucur ca macar ati descoperit ceva, si sunt convinsa ca veti afla in final ce are si il veti trata corespunzator...va fi putin greu pana se va acomoda si va intra intr-o rutina.

si eu zic sa mergi sa-ti faci si tu analizele...offf, poate e mai bine ca ati revenit in tara si ati mers, asa acolo sigur nu aflati diagnosticul.Pana la urma D-zeu a fost alaturi de voi, iar faza cu ,, boala nedepistata si netrata e mortala,,, sa-ti iasa din cap, voi ati descoperit-o, o veti trata si veti fi ok.

happy, poti merge la un consult pt linistea ta, nu stiu prea multe despre asta, insa A.nu le are strambe , dar nici super drepte (ca si mine de altfel smile ) .Eu ti-l recomand pe Thierry Alexandru de la clinica Recover din Bucuresti, insa te anunt de acum ca programarile se fac cu luni de zile inainte.Insa daca suni acum , poate mai gasesti ceva spre sfarsitul anului.El e as si va sti sigur daca e ok sau nu.

Flower, la mine incepe sa devina o problema, deja dimineata nu ma mai incapeau niste pantaloni, si deja vad ca mai toate hainele (dupa ce ca am putine) incep sa fie mai stramte.Incerc sa nu mai consum multe dulciuri, desi imi e greu, incerc sa nu mai mananc deloc seara, dupa 19 pt inceput, apoi dupa 18....asta inseamna ca ultima masa sa o iau la serv sau pe drum (eu plec la 17 de la serv).Aaaa, si inca ceva, de o saptamana au inceput sa mi se umfle picioarele, nu zilnic ,dar se umfla, beau apa destula zic eu, dar oare sa mai fie si altceva.Oricum simt ca o parte din kg sunt retinerea de apa.

revin, scuze happy, stiu ca tu nu esti din bucuresti, am recitit acum,  am fost convinsa ca e vorba de ginutza care e aproape de bucuresti...big_smile e prea de dimineata si sunt inca adormita desi sunt deja la serv.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2014-07-23 08:37:49)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#802 2014-07-23 09:12:04

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Adina, ms, dar asa e, nu sunt din Buc. Nu are picioarele strambe ( poate prea putin unul) dar merge cracanici. O sa intreb pediatra

Offline

 

#803 2014-07-23 09:43:16

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

buna mamici
Adina principiile de baza le stii, bafta sa te auto convingi ca e musai sa te pui serios pe treaba, primele zile e mai greu cu dulciurile, apoi vei vedea ca iti vor iesi din gand( iti zice una care era dependenta de ele)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Publicitate


loading...

#804 2014-07-23 10:06:58

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

'neata wave

Deno, macar aveti o pista buna, o sa mai investigati si o sa va lamuriti complet. te felicit ca ai mai cautat pareri si nu te-ai culcat pe-o ureche, mai bine "paranoica" decat sa-ti scape ceva atat de serios. pacat ca nu ne putem baza pe medici si trebuie sa mergem la atatia pana sa avem un diagnostic corect sad  lui Stefan i-au disparut 99% bubitele din jurul gurii, cam de o luna. o fi avut dreptate doc care a zis ca e posibil sa fie de la frig...

Offline

 

#805 2014-07-23 10:25:20

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neata!

Noi foarte ocupati saptamana asta... Ieri nici nua intrat, la fel si in we..

Nu am citit decat de Deno si am vazut ca s.a intora Kate.

Deno, supa sanatate multa si la fel de multa purere va doresc! kram


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#806 2014-07-23 10:49:51

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

neata

deno sad sanatate... musai sa te investighezi si tu


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#807 2014-07-23 11:10:53

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neata.  Deno...m-am cutremurat. Sanatate si multa putere. Ai grija de tine.

Kate ma bucur ca a fost frumos.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#808 2014-07-23 11:41:25

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Buna smile

Deno, imi pare tare rau ca treceti prin asa ceva ! Insa vorba Adinei, este bine ca ati descoperit cauza , am citit si eu putin acum despre boala asta si am vazut ce inseamna sa nu fie diagnosticata corect . tratamentul nu e greu, incearca cu picaturi, poate ca dupa ce se stabilizeaza un pic Y le va accepta mai usor .

ne mai auzim smile


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#809 2014-07-23 12:00:57

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

neatza. hopsieu  si noi pe aici.
treaba multa la serviciu, dar mai aruncam si pe aici un ochisor.
puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#810 2014-07-23 12:15:54

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neata!

Multumesc fetelor de urari.

Am si comandat aseara picaturile, sper sa ajunga cat de repede, azi ne mai chinuim cu pastila efervescenta, asta e.
Nu stiu daca este coincidenta sau nu, dar el de vreo 2-3 sapt iar nu mananca, am pus pe seama febrei, si aseara a mancat o rosie mare din gradina, mai mare decat pumnul meu si inca o bucata din alta, cu o mozarella aproape intreaga. Dr zice ca dupa cateva doze ii revine apetitul, sa vedem cum mananca azi ca abia s-a trezit.

Garga, nu puteam sa ma culc pe o ureche ca eu in sufletul meu stiam si stiu ca ceva are. Referitor la alte discutii de-ale noastre, dupa cautari multe am aflat ca deficitul de zinc este responsabil si de adhd. Ti-am mai zis eu ca de and a inceput sa manance, a si inflorit cu achizitiile, de atunci zice cuvintele care le zice si face si alte lucruri.
Toata noaptea nu am dormit, am citit intruna despre asta, plus ca face sotul febra din 2 in 2 ore, nu stim ce are nici el, mergem la dr. Si culmea, si Y a inceput iar cu febra. O iau pe campii clar.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#811 2014-07-23 12:19:56

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Deno, sa fie asa in continuare, sa pape bine y. kram


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#812 2014-07-23 12:35:35

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Hello smile

Deno, multa sanatate! Oare homeopatia unicista nu v-ar ajuta?


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#813 2014-07-23 12:40:19

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

hello mamici
deno, multa sanatate kram

ma gandesc cateodata ca atata ma mai vait de probleme si nu sunt nici pe jumatate cat ale altora

cu kg in plus asa sunt si eu, vad ca nu ma mai incap hainele si parca mai rau ma infig in mancare
ar trebui sa ma caut la cap prima oara


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#814 2014-07-23 13:44:05

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Ele puss nu a mancat nimic azi, o fi fost coincidenta. Mai e si groaznic de marait, adica plange cu urlete din orice, si ca de ce sta lingura asa si nu asa, simt ca cedez psihic la atata urlet de atatea zile..

Blue, nu stiu cu ce ar putea ajuta, problema este simpla, nu are zinc in corp si trebuie sa il primeasca. In plus stiu ca se dau 100 de remedii, luate nustiu cum, ori el abia ia 1 ml de ceva, cu innecat si urlete si tremurat. N-as avea cum sa i le dau.

Multumesc bubu!

Am sunat acum de unde am comandat picaturile de zinc, nu le mai au si dureaza 1-2 luni pana o sa primeasca iar sad unde sa gasesc eu zinc lichid?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#815 2014-07-23 13:52:14

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#816 2014-07-23 13:59:20

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Eu am intrebat pentru ca s-ar trata cauza. Adica nu are zinc in corp - dar de ce s-a ajuns sa nu aiba? Un homeopat unicist iti da un singur remediu, unul singur, in doze mari.
Eu am avut o 'boala incurabila' care a trecut cu cateva granule de remediu potrivit. Dar repet, ar trebui un medic unicist, foarte priceput.
Pe iherb.com nu gasesti oare? http://www.iherb.com/search?kw=liquid+z … mp;y=0#p=1


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#817 2014-07-23 14:04:11

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Of, Deno! Sa treaca repede episoadele astea de nemancat, febra, plans si sa-si faca tratamentul efectul cat mai repede.
Bine ati revenit Kate!
Spor la dieta fetelor! Si eu am ramas cu o burta dar nici nu depun niciun efort sa scap de ea. Poate gasiti voi o reteta minune si mi-o spuneti si mie.


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.