homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Muscatura de pisica....


#1 2010-05-25 11:43:53

Zizika
Full member
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 301

Muscatura de pisica....

M-a muscat motanul meu aseara... E bolnav, se retrasese intr-un colt prin casa si am vrut sa il scot de acolo si atunci de durere, m-a muscat de mana. S-a umflat si ma doare cam rau... Azi am fost la vet cu motanul, si mi-a vazut si mie mana. A zis sa stau linistita ca motanul nu e turbat... Nush ce sa fac, sa pun niste gheatza poate se desumfla? cesafac sau ce sa fac?

Offline

 



#2 2010-05-25 11:48:54

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Muscatura de pisica....

din proprie experienta,.. doare ca naiba .. panseaza-tedaca e asa de rau, dezinfecteaza si astepti sa treaca,eu am o pisica de 6 luni, are 8 luni acum, dar e muscacioasa .. din joaca sper sa ii mai treaca cand creste, ca asa facea si cea batrana.si acum sunt zgariata pe maini, al  meu are in palma 3 urme de unghii de toata frumusetea , facute proaspat, aseara smile


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#3 2010-05-25 12:03:58

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: Muscatura de pisica....

Zizika a scris:

M-a muscat motanul meu aseara... E bolnav, se retrasese intr-un colt prin casa si am vrut sa il scot de acolo si atunci de durere, m-a muscat de mana. S-a umflat si ma doare cam rau... Azi am fost la vet cu motanul, si mi-a vazut si mie mana. A zis sa stau linistita ca motanul nu e turbat... Nush ce sa fac, sa pun niste gheatza poate se desumfla? cesafac sau ce sa fac?

nu e turbarea problema, problema o reprezinta numeroasele bacterii, unele mai periculoase ca altele, din gura motanului tau. deci eu in locul tau as merge la spitalul de boli infectioase de la tine din oras si as discuta cu medicul de acolo, e posibil sa fie nevoie de putin antibiotic.

Offline

 

#4 2010-05-26 10:43:14

lri
New member
Inregistrat: 2010-04-08
Mesaje: 47

Re: Muscatura de pisica....

Zizika a scris:

M-a muscat motanul meu aseara... E bolnav, se retrasese intr-un colt prin casa si am vrut sa il scot de acolo si atunci de durere, m-a muscat de mana. S-a umflat si ma doare cam rau... Azi am fost la vet cu motanul, si mi-a vazut si mie mana. A zis sa stau linistita ca motanul nu e turbat... Nush ce sa fac, sa pun niste gheatza poate se desumfla? cesafac sau ce sa fac?

ciao,
si pe mine m-a muscat pisica , eram mica pe vremea aceea pisica era siameza si stiu ca am fost la spitalul de boli infectioase si am primit injectii in burta care sunt ffffff dureroase ! imi era si mie umflata mana parca aveam 2 maini nu una!

sfatul meu du-te la medic ptr linistea ta !

iti doresc sanatate multa wave

Offline

 

#5 2014-07-31 17:51:42

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Muscatura de pisica....

Azi mi-am sterilizat pisica si m-a muscat cand am mutat-o din cutia de transport sad am mers la urgente, mi-au facut antitetanos, mi-au dat antibiotice, pansamente cu betadina de 3-4 ori pe zi. Problema e ca ma doare mana ingrozitor sad si mi s-a umflat tare. m-a speriat un pic medicul, ca a zis ca daca in 2 zile nu se desumfla cu antibiotice, trebuie sa merg inapoi. e adevarat ca abia am luat prima pastila, dar deja e mai umflata decat atunci cand am plecat de la urgente sad


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-07-31 17:57:09

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Muscatura de pisica....

e normal sa se umfle, saliva pisicilor e toxica si asa se intampla in prima faza... eu zic ca o sa treaca

Offline

 

#7 2014-07-31 18:37:29

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Muscatura de pisica....

si durerea e la fel de normala? asa durere n-am mai simtit de mult. bine..m-a muscat cumva si rau, intre degetul mare si palma acolo si orice fac e cu mare durere


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#8 2014-07-31 18:39:43

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Muscatura de pisica....

da, mai ales ca e vascularizata zona acolo
vezi cum mai e si maine, ar trebui sa fie mai ok

Offline

 

#9 2014-07-31 18:53:37

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Muscatura de pisica....

mersi mult smile vestea buna e ca blanoasa deja se simte bine big_smile


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#10 2014-07-31 21:59:05

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Muscatura de pisica....

Nu era vaccinata blanoasa? Si pe mine m-a muscat de degetul mare de la picior si m-a durut vreo 7-10 zile sa zic..dar nu mi-am facut antitetanos..
offtopic Oricum felicitari blanoasei, a mea 2 zile a zacut.. In prima noapte o pazeam sa vad daca mai respira si saracuta a facut hipotermie.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#11 2014-07-31 23:35:34

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Muscatura de pisica....

ba da, era vaccinata, dar mi s-a umflat tare locul si a zis medicul ca nu vrea sa riste nimic....

da, e destul de bine. la ora cel putin pare ok. are o fatzuca suparata de mi se rupe inima, si cred ca o doare. nu ma prea baga in seama, o mangai, dar nu toarce. in schimb am stat toata ziua pe covor big_smile daca urc in pat vrea sa vina dupa mine smile

si a mea era cam rece mai devreme dar am tinut-o lipita de mine si vad ca e ok acum. ii frig urechiusele.

am fost foarte stresata azi, si cu ea, si cu muscatura, durere....si da....si eu o pazesc, ma asigur ca respira..

mi-e mila de ele, ca sufera tare, se vede pe boticul lor sad


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#12 2014-08-01 02:14:33

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Muscatura de pisica....

offtopic sa fie calduta asta e important..si sa nu se agite prea tare.. A mea abia la 12 ore dupa operatie a vrut sa bea apa si sa manance pliculet, defapt lingea sosul, ca mancare efectiv, a mancat la 2-3 zile dupa..


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#13 2014-08-01 11:00:17

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Muscatura de pisica....

Pfff, la cate muscaturi si zgarieturi am avut si am eu...trebuia sa fac injectii permanent. e firesc sa ti se inflameze zona, daca te impiedici si cazi sau daca te tai doamne fereste cu, cutitul/cutterul...nu se umfla? nu ustura? Traim intr-un balon de sapun?

Ultima oara a fost editat de sleeping_beauty (2014-08-01 11:00:47)

Offline

 

#14 2014-08-01 17:57:37

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Muscatura de pisica....

muscaturi si zgarieturi am avut des, si taieturi cu cutitul, dar niciodata 3 colti infipti in mana si sa curga sange continuu cateva minute.

nu e inflamata zona, e pur si simplu umflata de nu ma pot folosi de mana. m-a si muscat in zona nasoala, care e solicitata la orice miscare, dar nu se compara cu ce am mai patit pana acum.

probabil urmeaza sa isi faca si antibioticele efectul si se va retrage, dar inca este foarte neplacut si dureros.


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#15 2014-08-01 19:19:41

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Muscatura de pisica....

Pune comprese reci cu rivanol big_smile functioneaza garantat big_smile


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#16 2014-08-01 20:01:45

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: Muscatura de pisica....

albastru de metil ,pe mine mereu ma zgarie pisica si ma dau cu albastru de metil smile m-a muscat odata de buza lol si aveam buza albastra dar e foarte bun,garantez!!


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.