homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Analize de sange - valori ridicate


#1 2014-08-06 20:52:06

lady666
New member
Inregistrat: 2009-09-03
Mesaje: 7

Analize de sange - valori ridicate

Buna seara, am efectuat un set de analize ale sangelui si m-au ingrijorat urmatoarele: leucocite: 11,01 (val normala 5-10 x 10^3/uL), MON: 0,90 (val normala 0.20-0,80 10^3/uL), trombocite: 444 (val normala 150-400 10^3/uL) si VSH la 1 ora: 18 mm (val normala 2-13 mm). In rest, totul este in limite acceptabile. Medicul meu de familie este in concediu si nu mai am rabdare. Ce pot indica aceste valori marite? Trebuie sa mentionez ca am fost in cateva randuri diagnosticatra cu o candidoza ce tot recidiveaza. E posibil sa aiba legatura cu asta? In cazul HIV cum ar fi trebuit sa arate aceste rezultate?

Am 25 de ani. In februarie mi-am facut ultimul text HIV, care a iesit negativ, pentru ca sunt cam panicata de fel  big_smile . Negativ a iesit si VDRL. Ce altceva... In urma cu vreo trei ani am avut niste stari dubioase: ganglioni usor mariti cam peste tot (desi niciun medic nu mi-a zis ca ar simti sau ca ar fi ceva grav), dureri articulare, care mai revin si acum la schimbarea vremii, un prurigo (am alergii de cand sunt mica), vanatai inexplicable care trec in cateva zile de la sine. Paranoia e in floare!

Multumesc!

Offline

 



#2 2014-08-06 21:31:52

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Analize de sange - valori ridicate

diferentele sunt destul de mici, probabil ai /ai avut o mica inflamatie pe undeva, ceva grav nu are cum sa fie la valorile astea
dar de unde obsesia cu HIV-ul ?

Offline

 

#3 2014-08-06 21:36:01

lady666
New member
Inregistrat: 2009-09-03
Mesaje: 7

Re: Analize de sange - valori ridicate

Multumesc pentru raspuns, in primul rand. smile
Cat despre obsesia cu HIV-u, asta a inceput in urma cu trei ani, cand ziceam ca am avut acea stare ciudata de rau, ce m-a tinut cateva saptamani si din ale carei simptome mai resimt si acum cate ceva. Am cautat pe net intr-o veselie si am zis ca inlatur de ce imi era mai teama. Asa ca am facut, cred, vreo patru teste, la cate un an distanta intre ele, ca sa ma asigur ca sunt in ordine. Probabil e o prostie rotfl.

Offline

 

#4 2014-08-11 08:04:31

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Analize de sange - valori ridicate

Pai in caz de infectie HIV limfocitele scad foarte mult...nu vad asa ceva in ce scri tu.
O infectie usoara insa indica analizele tale(poate fi si dentara )


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2014-08-15 21:09:38

lady666
New member
Inregistrat: 2009-09-03
Mesaje: 7

Re: Analize de sange - valori ridicate

Multumesc frumos!

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.