homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32-91


#1711 2014-08-20 22:10:35

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

hello

Citindu-va parerile despre detergent, inclin sa cred ca poate masina are o problema, caci nu scoate de niciun fel petele grele de pe hainele odraslei. Am schimbat-o de peste un an, caci la fel, credeam ca masina nu mai spala. Am schimbat si detergentul, acum am Ariel , dar cand se va termina, il schimb iarasi. Ori copilul meu se porceste prea rau?

Flower, ce s-a intamplat cu bucuria asta? E cu multe liniute?


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 



#1712 2014-08-20 22:28:14

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

hello wave

si eu folosesc tot Ariel, e cel mai bun dintre Persil si Omo, doar atat am incercat.nu scoate toate petele dar oricum spala bine fata de celalate.si eu tot asa cu clatire dubla si aia e..  spal in fiecare zi la cat se murdaresc chiar si duminica uneori.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1713 2014-08-20 22:48:39

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Smart la cate grade speli? Eu nu cred ca se poate murdari mai rau ca r lol


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1714 2014-08-20 22:49:25

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

si eu spal la maxim 3 zile pt Alex, uneori la 2 chiar, caci il schimb si de cate 2-3 ori pe tura de iesit afara, se uda, se face de namol. unele raman cu pete vechi de namol, inclusiv si hainele noastre cand il luam in brate murdar.

Eu nu stiu cum sa mai fac si cum sa-i explic sa nu mai fure mancarea altora, efectiv ne e rusine sa mai mergem cu el in parculet ca mereu face controlul prin plasele sau bicicletele altora dupa dulciuri. Ii explic din casa, l-am luat si pe sus si inchis in casa, ne termina cu asta

Poke, la 40. Am incercat si la 60 si n-a fost mare diferenta. Mi-e frica sa mai cresc temperatura ca pe majoritatea zic 40 gr. Ba eu cred ca se porceste mai rau, adica prin porcit sa se inteleaga efectiv stat in namol lol . Daca nu exista pe strada, il confectioneaza imediat cu apa, nisip si frunze. Se numeste ca gateste lol . Tu ce mai faci? Citeam la un moment dat ca oscilai pt unjob cu program mai lung

Ultima oara a fost editat de smart lady (2014-08-20 22:52:22)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1715 2014-08-20 23:02:14

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Eu spal la 60 cu program lung. Si r la fel face..plys ca se sterge de fructe pe el...si mancarea ca de acum papa singur ibclusiv ciorba si jumate ramane pe tricouri.
Inca nu m am angajat. Astept sa ma cheme la un interviu final, dat a avut toata firma concediu doua sapt si abia de luni au trecut pe metereze...
In rest.. copil,casa si conserve. Rade lumea de mine ca vine foametea iar eu sint rezerva de stat a romaniei...dar daca le am ib gradina nu le pot lasa


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1716 2014-08-20 23:11:43

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

asta cu stersul pe el ma dispera si pe mine. Sau cand o face pe noi, desi mereu am servetele dupa mine.
Ma bucur pt tine si-ti tin pumnii. Eu mai avusei parte de o mare teapa azi, ma scarbesc unii oameni forgetit
Ce harnicuta esti, si cu gradina si cu conserve, Bravo! Eu am sarit peste toate anul asta, ca in niciun an, n-am facut decat 6 borcane de dulceata supa

Va las si eu, noapte buna!

Ultima oara a fost editat de smart lady (2014-08-20 23:25:13)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1717 2014-08-21 00:10:08

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

De gradina nu ma ocup eu. Abia daca apuc sa le culeg lol
Succes si tie...greu, tare greu...eu am muncit 2 luni pt unu ' moca....asta e! Sa ii fie pe lumea ailalta ca de recuperat n am sanse.  Noapte buna! Eu ma pun sa calc.... de o ora tot zic, dar am pus niste poze in rama si le am tot pitrocit ca nu le gaseam locul lol


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1718 2014-08-21 00:36:20

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Smartuc cred ca am apasat semnul gresit lol; am vrut asta  wave
Sa vedem cum ne facem timp d eprestare luna asta. Oricum simt ca ma reglez cu pastilutele pe care am inceput sa le iau. Imi fac curaj sa mai iau si deseara una desi am avut niste dureri groaznice de cap (si m-am gandit la Garga  - cum poate sa traiasca in asa dureri) si am zis ca or fi de la pastile sau de la cafea. Am renuntat la ambele deocamdata. Sa vedem ce o sa fie. Mi-am dat tremen pana in oct. Daca nu este nik ma duc sa fac vreo investigatie desi slabe sperante pe meleagurile astea pentru asa ceva


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1719 2014-08-21 07:08:59

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neata!


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1720 2014-08-21 07:54:41

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neata
Numai noi spalam cu Dero automat? lol suntem multumiti..iese tot

Am terminat ieri cu dentistul..voia sa ii mai puna o coronita dar nu mai statea..a curatat caria, a facut tratament pe ea...n-a mai ramas mare lucru din dintisor..abia se mai vede
L-am sedat iar cu sedativul ala..of nu doresc la nimeni...groaznic. cand iese din starea aia calma de drogat..beat...e fff agitat..plange..face ca toate alea..dar rau de tot..ca un drogat

Eu am descoperit ce e cu durerile de cap...sunt cu fierea..
Ieri seara iar m-a luat. Nu am depistat daca de la mancare sau stres...ca am trecut ieri prin stresul cu dentistul...mamah..


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1721 2014-08-21 08:31:46

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

neatza
eu pentru mirosul urat din masina de spalat bag o tura de 90 in gol cu vanish de ala . Asta inainte, acum avem cam 1 an de cand avem masina si nu a fost cazul
Mie doar cu Ariel mi se pare ca iese albul ala stralucitor, cu restul parca ies galbui asa. Ale noastre inchise la culoare le spal cu Bonux iar albiturile doar cu Ariel. Si hainutele Maiei tot cu Ariel si spal gramada colorate cu albe, in general daca iese culoarea dintr-o haina nu i-o dau sa o poarte, daca e vb de haine care vin pe piele, nu mi se pare ok
Elena cu diversificarea merge ... si mai mult sta. I-am introdus majoritatea legumelor permise pentru varsta ei, alaltaieri i-am dat carnita si a facut un pic de iritatie pe obraji, dar nu bag mana in foc ca de la carne si oricum nici nu mai stiu daca o avea inainte de masa sau nu. Asa ca fac pauza cu carnea, pana ii trece si apoi ii dau iar. Intrasem in panica la un moment dat ca nu manca, lua o lingurita si dupa inclesta buzele, intorcea capul etc dar noroc ca am un pediatru foarte bun care sustine alaptarea si autodiversificarea copilului si mi-a zis ca e ok ca da semne ca nu mai vrea, inseamna ca atat ii trebuie ei sa manance si sa nu ma stresez ca oricum pana la 1 an se invata cu gusturile si lapticul e baza.
Mananca f bine piure-ul de cartofi cu ulei de masline, in care ii mai adaug cateodata diverse legume :morcov, ardei gras, ceapa etc Dar baza sa fie cartoful ca altfel nu mananca
E greu cu diversificarea, preferam alaptarea exclusiva
Janis de care gaz, ilariant? Si dentistul meu are, ii ziceam la prima consultatie sa imi puna si mie ca mi-e o frica de dentisti ...


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1722 2014-08-21 08:52:39

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

neata mamici wave


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1723 2014-08-21 09:13:19

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

neata
anca eu am nascut la sf lui oct si nu l-am putut tine in landou la plimbare , ingheta efectiv , i-am pus paturica calduroasa sub , salopeta de iarna pe el dar stand el micut in landoul care parea ff mare pentru el, avea picioarele/mainile reci. Si nu prea am folosit landoul , nu sunt singura pers care a patit asa , asta era legatura intre iarna si landou.Depinde si de iarna , bineinteles.


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#1724 2014-08-21 09:32:23

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

neatza  fetelor

multumesc pt discutiile legate de detergent, o sa iau ariel si bonux, ca vad ca e laudat si asta din urma.si de asemenea o sa iau si o solutie de curatat masina ca nu am folosit niciodata.vedem ce gasesc, vanish sau sano.Noi avem masina de 6 ani, nu am avut niciodata probleme cu ea si sper sa nu avem, de spalat am spalat la inceputuri 1data/sapt, iar dupa ce a venit ana de 2/sapt , rar de 3ori/sapt.Marca este asta S******.Va prindeti voi ca sunt fete destepte smile .

In alta ordine de idei, va rog,sa ne dati si noua un vot aici la poza.Am muncit mult la scris smile .Am facut batatura la mana de la lopetica ,de cate ori am incarcat lopetica cu nisip.Unora dintre voi le-am trimis si mail.Multumesc anticipat!
http://www.zurli.ro/marca-zurli/concurs/

Momentan suntem prima poza, cu cele mai putine like-uri, caci abia acum am postat-o.Avem scrisul din castele de nisip, iar Ana e langa ele in rochita roz cu Ariel pe ea.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2014-08-21 09:35:38)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1725 2014-08-21 09:43:25

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

adina noi v-am votat ieri smile


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1726 2014-08-21 09:46:17

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

neata

katey dai in gol cu solutia asta la 60-90 grade. Il gasesti peste tot in hypermarket-uri pe la detergent. e o sticla gri de plastic.


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1727 2014-08-21 09:47:43

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Buna mamici  par

Adina gata  tummenupp

Offline

 

#1728 2014-08-21 09:59:02

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neata mamici!  wave
Adina, si de la noi like big_smile


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1729 2014-08-21 10:17:21

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

adina ,te-am votat si eu acum ... smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.