homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32-107


#2015 2014-08-30 01:33:17

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Kate, aici in orasul meu asa e.. Si nici crese nu sunt. Copiii sub 3 ani nu prea au sanse.

Janis, sa sti ca si Yannick s-a calmat tare in ultima saptamana. Da randament strategia mea cu el, ca s-a tavalit doar de 2 ori si nu f grav, cu capul iar s-a dat de vreo 2 ori dar i-a trecut repede.
Cu vomatul asta inca insista, dar e si o cauza patologica, am observat ca face asa si ca sa ragaie, nu mai poate ragai spontan de cand cu enterocolita, nu stiu ce s-a intamplat. Vedem luni ce ne zice doc.
El e neinfricat ca asa e felul lui, nu am avut un aport la asta, ca si eu am fost tot dupa el de cand a inceput sa se deplaseze, dar are o viteza de actionare, din mainile mele se nenoroceste de cele mai multe ori. Pur si simplu este mult mai agil decat mine. S nu stau nici eu ca bleaga, dar degeaba, nu am timp sa il prind asa de iute este.
Mamaaa, el se urca in picioare pe tobogane de jos in sus, ne sta inima.. Sa nu zic ca vrea sa si coboare tot in picioare lol daca nu suntem atenti, nu se mai pune in fund, tot vine in picioare pe el, a luat la cazaturi in felul asta..
Labirintele alea cu tobogane, plase, bile, tot felul de bureti sa se urce sa se bage pe-acolo.. Stii cum face traseele alea? Dn 2 miscari. Noua inca ne e frica sa il lasam singur sa nu ajunga sus si sa nu mai stie cobor? sau sa cada pe acolo, si mereu ne bagam unul din noi cu el, dar urca mult mai repede ca noi, bine noi suntem si mari, abia incapem rotfl

E mai bine sa aiba frica sa sti, yannick se arunca de pe scari in cap razand. Stie ca mereu cineva il prinde. Dar s-a intamplat si sa nu fim exact langa el si sa se arunce si abia l-am prins, de la inaltimi mari, nici nu vreau sa imi mai amintesc ca tremuram cate o zi intreaga si plangeam cate-o saptamana la gandul a ce se putea intampla..

Da.. Cine stie ce talente ascunse se afla in fredonarile si mazgalelile lor.
Trebuie incurajati si stimulati. Al meu are munte de creioane, pixuri, carioci, creta, toti pomii din oras sunt scrisi cu creta de mana lui, are tone de hartie alba si colorata, caiete si desene, abtibilduri si foarfeci cu forme. Am in plan sa ii cumpar zilele ce urmeaza tablita de scris, a vazut la metro una expusa si asa de frumos deseneaza pe ea, abia l-am luat de acolo.

Ii mai place f mult sa bata, si intentionam sa ii luam tobe, mi-ar place sa stie sa bata la ele.

Despre frica, nu ii e frica de,oc nici de animale, se apropie de ele cu drag, azi m-a dus la pet-shopul de pe strada noastra si m-a innebunit cu un soarec de-acolo, voia sa i-l iau sa i-l dau sa se joace. Ori eu nu pot nici sa-i vad, d-apoi sa mai pun mana pe ei lol tare necajit l-am adus de-acolo ca nu i-am dat soarecul.  Ieri a prins o m?ță si-a pupat-o-n bot, de-astea..

Si eu sunt mama cioara, cum altfel daca am toate motivele din lume hjarta ?

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2014-08-30 01:35:09)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#2016 2014-08-30 08:56:43

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

neata mamici puss
voi ce mai gatiti ca eu sunt in pana rau de idei


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#2017 2014-08-30 09:02:13

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neata

Bubu, aceeasi dilema si la' mine...habar n-am ce sa fac de mancare

Offline

 

#2018 2014-08-30 09:13:55

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neata!

Noi ciorba de fasole cu ciolan, cartofi nature cu pulpe de pui dezosate si facute cu sos, si 2 prajituri, parlament si creme a la creme. Le avem de ieri toate, azi si maine nu mai facem nimic.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2019 2014-08-30 09:45:05

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

'neata wave

nici eu nu stiu ce sa gatesc ca nu mi-e pofta de nimic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2020 2014-08-30 14:48:20

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neata
Noi suntem pe drumuri azi dar am in frigider sarmale si mancarica de cartofi. Maine vreau sa fac shaorma.


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2021 2014-08-30 20:38:31

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

iuli, e prea mica pentru marsupi, el se recomanda dupa 4 luni. Eu am pus-o de la 3. Incearca wrap elastic sau wrap-tai mic de la Poarta-ma, la varsta ei doar "carpele" ii asigura sustinerea necesara a spatelui si pozitia corecta in forma literei C. Eu acum am Luna.


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#2022 2014-08-30 20:42:59

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Emilya, e recomandat din prima zi de viata, de unde informatia cu 4 luni?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2023 2014-08-30 21:15:33

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

de pe grupul poarta-ma
Asa si Manduca cica ar fi recomandata de la nastere dar eu una nu as pune un nou nascut in ea
Acuma fiecare cum crede, eu am facut comparatie intre marsupi si wrap elastic de exemplu si in marsupi spatele sta cumva drept, nu curbat

uite diferenta dintre wrap elastic de exemplu
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/1349_p3110288.jpg
si marsupi
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/1349_p3240014.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t1.0-9/s720x720/10339746_10152179608637183_8702793962628103735_n.jpg


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#2024 2014-08-30 23:04:20

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

buna seara!

emilya tummenupp. se vede clar diferenta. nu as pune un bebelus mic mic in cel de-al doilea sistem. eu sunt fan wrap tesut, se poate folosi din prima zi de viata, pana cand nu mai porti copilul. cu rabdare si exersat dupa filmulete (daca nu are cine sa-ti arate live), inveti dupa cateva repetitii sa faci o legatura care sa-ti iasa bine si la care sa devii experta.

Offline

 

#2025 2014-08-30 23:06:33

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Fetelor ce stiti despre sutienele invizibile?  Adica doar cupa aia din silicon adeziva..
Eu am nunta importanta si am gasit singura rochie care imi vine pe sani(e ca un wrap lol are doua benzi late pe care le pui cum vrei la sani..sau amandoua pe un umar....ai mai multe variante. apoi legi in talie si gata) E dementza de simpla dar si sexi....nu stiu cum sa va zic. Insa spatele e gol..clar. ma gandeam ca sunt urate alea cu bretele incolore..mai ok e un sutien doar cupa..insa nu stiu daca sustine ok..si mai ales sa nu mareasca..nu am nevoie lol


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2026 2014-08-31 00:17:45

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

janis, eu n-am incercat astfel de sutien, dar sunt curioasa cum e rochia big_smile. nu ai o poza cu ea, eventual pe manechin?
sustinere nu prea vad cum ar oferi niste cupe. cred ca doar mascheaza sfarcurile.

Offline

 

#2027 2014-08-31 00:24:55

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Nu am anca. Maine o iau si poate o si pozez. Am gasit ceva pe net dar nu reflecta deloc realitatea..ea e un pic supraelastica, lunga, cand imi ridic poalele sa pasesc mi se da pe fund asa yummy lol si e sub sani apoi la sani niste bretele lungi ca la wrap tai. Le dai pe sani si pe spate apoi le dai pe centura. Eu vazand-o pe manechin am zis ca lesin..e si un mov inchis. Nu are absolut niciun briz briz..am liber la accesorizat big_smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2028 2014-08-31 00:52:43

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

suna ft bine tummenupp
sper sa gasesti o solutie in privinta sutienului.

Offline

 

#2029 2014-08-31 08:11:12

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Hei fetele puss pai la cat de priceputa sunt la sistemele de purtat din tesaturi mai rau i/as face bebelusei sad m-am gandit si eu la un wrap tesut, dar cum mai avem un pic pana la 4 luni prefer sa testez marsupi pt a exclude orice alta varianta. Si mai ales, sa dau banii pe ce o sa si folosim

Weekend frumos! Noi azi mergem la tara. Abia astept sa stau la aer


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#2030 2014-08-31 08:22:36

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

anca90 a scris:

buna seara!

emilya tummenupp. se vede clar diferenta. nu as pune un bebelus mic mic in cel de-al doilea sistem. eu sunt fan wrap tesut, se poate folosi din prima zi de viata, pana cand nu mai porti copilul. cu rabdare si exersat dupa filmulete (daca nu are cine sa-ti arate live), inveti dupa cateva repetitii sa faci o legatura care sa-ti iasa bine si la care sa devii experta.

anca tre sa ai si cu cine colabora, daca ai un copil rabdator e super, am vazut live la o prietena niste legaturi pe sold  drool  sa cauti pe google Poppin's hip carry sau Robin's hip carry, sunt superbe. Dar la un copil ca Maia nu am nicio sansa, ea se enerva si cand o puneam in wt unde vorba aia incrucisezi doua bretele si aia e. Si Luna o ajustez din mers. De asta ne-am inteles noi bine tare cu Marsupi.
Iulia te adaug pe un grup de vanzari sh poate gasesti un marsupi, sunt o gramada ca noi mai ales ca la voi nu e urgent
Janis sutienele alea merg la sani mici, sanii mari au nevoie de bretele sanatoase sa le sustina greutatea. Plus ca cica daca transpiri se cam sezlipesc cupele alea, asa am citit ca vroiam intr-un timp si eu sa imi iau si am cautat pareri


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#2031 2014-08-31 08:43:38

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Janis, la genul nistru de sani, nu te ajuta la nimic supele alea.
Ai vazut astea? https://www.google.ro/search?q=plasturi … B500%3B502
Nu stiu cata eficienta au si astea in cazul sanilor mari si destul de lungi lol

Stiu rochita, o poti face in 1000 de feluri, si cu spatele plin si gol, si le cate un umar, si fara bretele deloc, in f multe feluri, dar cu spatele plin nu mai e asa de sexi.
Dupa nastere ma bate si pe mine gandul sa-mi iau niste plasturi de-astia sa vedem ce si cum. Acum e imposibil, sunt mult prea grei.

Emi, pe poarta-ma scrie una, daca vrei sa crezi, eu la recomandarile fetelor de la grupul de suport mi-am luat marsupi lol
Am mers cu y de 5 sapt in brate, si era una c bebe de 4 sapt in marsupi. Atunci l-am vazut pentru prima data, si mi l-au recomandat. Am venit acasa si l-am si comandat, a doua zi il aveam la usa.
Dar da, fiecare face cum crede.
Eu mi-am luat initial wrap elastic je porte mon bebe si nu m-am putut descurca cu el. De-asta am apelat la ceva mai usor.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2032 2014-08-31 10:04:44

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

neata mamici
janis, eu am un astfel de sutien si nu-l recomand pentru sanii mari, nu are cum sa sustina
eu joc la liga mica la capitolul sani ( lol ) si tot nu ii sustine cum trebuie


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#2033 2014-08-31 11:50:22

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neata fete,

janis am o intrebare pt tine. Cum e viata in Militari Residence? smile ca ne bate gandul sa ne mutam acolo... problema e ca as face cam mult pana la serviciu si anume zona Pipera, dar chiar si asa, mie mi se pare ok in Militari fata de alte zone... insa vreau o parere de la fata locului smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.