homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32-110


#2072 2014-09-02 01:14:47

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Hei mamici puss
Eu ma plimb cu galusca mea sa scoatem aerul, dar noaptea deloc nu vrea sad adoarme imediat sau in timp ce papa si oricat as insista, nimic! Oare ce sa fac mai mult? Durerile de burtica de peste zi cred ca se datoreaza si faptului ca noaptea nu elimina deloc gazele..doar niste fasuri amarate pe partea din dos big_smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#2073 2014-09-02 05:48:12

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Iulia puss uite nici Erica nu scoate aerul noaptea, am tot ?ncercat, dar pe ea nu o doare burtica ziua. Eu nu ?mi mai bat capul, doar am gtija sa stea intr-o parte  si gata. In rest cum mai sunteti? Am văzut ca s-a facut o grasunica Iulisa ta smile


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#2074 2014-09-02 08:19:41

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

hello

Iulia, nici eu nu am mai stat sa-i scot aerul noaptea dupa 1 luna. Ca pana atunci il hraneam, adormea si eu il trezeam ca il ridicam sa-i scot aerul dumbom si tipaaaa. Apoi nu i-l mai scoteam si il lasam sa doarma si era mai ok.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2075 2014-09-02 08:46:15

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Hello
Smartuc ti am scris pe fb


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2076 2014-09-02 09:09:44

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neata

Fetelor pt coproparazitoloc pt gradi imi trb 3 probe sau e ok si cu una?


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2077 2014-09-02 09:13:34

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

neata
cmin , una i-am facut + coprocultura


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#2078 2014-09-02 09:39:59

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Pai atunci nu ma mai omor nici eu cu aerul smile peste zi cred ca o doare burtica pt ca mananca si se agita mai mult, zic si eu..cred ca o doare, sau plange din alt motiv pe care eu nu il stiu inca big_smile

Scarlett, suntem bine, ziua e mai agitata/activa, noaptea doarme cu treziri la 3 ore. Ultimele 2 nopti s-a trezit doar la 12 si la 5, iar la 5 era cam nervoasa. Nu stiu acum daca ea se foia de mai mult timp si n-am auzit-o
Voi?

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2014-09-02 09:43:21)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#2079 2014-09-02 10:17:11

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Iulia, al meu scotea aerul in 30 de sec. Dupa ce il asezam pe burtica. Poate merge si la voi


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2080 2014-09-02 11:45:30

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Buna mamici  wave
Ana, legat de constipatie si eu am cu fetita mea o problema reala. Nu stiu exact cati ani are minunea ta. A mea 2,3 ani.
Ultima oara cand am fost la pediatru mi-a dat laptisor de matca pur, cura o luna cu o cupita pe zi dimineata pe stomacul gol (eu i-o pun in lapte ca altfel e foarte reticenta la orice ii bagi in gura si daca apuca sa zica nu nici ca mai reusesti, cupa este cat unghia mica de la mana) dupa pauza 15 zile si iar cura 15 zile. Asta ar trebui sa-i inmoaie scaunul si sa dea rezultate. A spus ca daca nici asa nu rusim recomanda un consult la homeopat care e mai in masura sa dea o solutie. Incepera tratamentului cu 1/4 cupa, dupa 1/2 si dupa o cupa pt ca poate provoca alergii fiind produs apicol
A mea mananca fructe, dupa laptele de la 5 dimineata asta e prima masa: prune cu para, para cu piersica, prune cu piersica, deci in mod normal un copil se poate si deranja la stomac de la asta ea nu are nimic, cred ca imi seamana ca asa am eu colonul lenes. Am facut si eco si nu are nicio problema, doar ca facand foarte tare se constipa, a prins frica si refuza sa faca chiar si in rarele momente in care ii vine de la sine. Acum avem 2 zile de cand face mai moale, sper sa nu fie o minune care tine 3  zile ci sa se regleze cat de cat ca deja am ajuns la disperare cu treaba asta (urla la supozitor si dupa pana face).

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/49353_709.jpg

Offline

 

#2081 2014-09-02 11:52:56

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

neatza

ana misu imi pare rau ca nu merge nici o varianta, chiar imi pare rau si asta ma face sa nu ma mai vaiet ca nu prea imi mananca copilul fructe...adica ea nu e fana, dar eu insist si atunci mananca, acum spre ex mananca aproape zilnic o mana de zmeuta, cateva capsunele, o banana(nu zilnic), un mar, uneori si pepene, dar repet nu in cantitati industriale (da, vb serios, nepotul sefei mele(3.7 ani) mamanca si 1kg de zmeura pe zi daca ii dai, bine are si 21 kg la varsta lui, se imbraca cu haine de copil de 8 ani..dar asta e alta poveste big_smile ).Chiar nu stiu ce sfat sa-ti mai dau, as fi inclinat tot catre probiotice, dar daca zici ca nu merg.

maine avem consultatia anuala la ortoped la Thierry, vedem cum am mai evoluat de anul trecut, si ca un facut, sotul de azi dimineata e plecat pana sambata, si ma anunta acum de la cabinet ca si-au schimbat adresa, undeva nu prea accesibil pt mine fara masina (mama masii lui de carnet, ca mereu zic ca ma apuc de sofat, dar am asa o teama pt bucurestiul asta , ca nu am facut scoala aici, banii nu prea imi permit sa-i dau la un instructor pt cateva ore bune, ), acum apelez la niste rude sa vedem daca ma duc.

iulia si noi aveam probleme cu scosul aerului, si drept dovada vomita destul de mult, bine nu in jet, dar vomita,dupa 7 luni , adica la 1 luna de la diversificare am scapat.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2014-09-02 11:54:48)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2082 2014-09-02 12:20:26

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Poke, a mea nu sta pe burtica, se tot foieste, isi ridica capul pana oboseste si apoi se supara smile functiona chiar daca dormea? Ca nu am incercat sa o pun pe burtica atunci cand doarme

Adina, si ea mai vomita dar mai mult cand scoate aerul. Jet vomita doar cand se caliceste si nu se satura, apoi se agita pana vomita sad dar ft rar, cred ca s-a intamplat de 3-4 ori pana acum
Bafta la ortoped! goodluck si noi mai mergem la 4 luni
Voi cand mergeti repeta si eco de sold? Ca noua iar ne -a luat 250 lei pe eco desi soldurile erau ok de la primul consult

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2014-09-02 12:22:51)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#2083 2014-09-02 13:18:20

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

aaa, nu, noi eco de sold am facut la 4 luni si atat...era ok, adica na ecografistul a zis ca e ok, cand am mers la 8 luni si la ortoped, i-*am aratat si eco , a zis ca e ok, dar niciodata nu ne-a pus sa o repetam.

la noi e posibil, cel putin asa ne-a zis anul trecut, ca sa fie nevoie de o radiografie la piciorus, dar nu mai devreme de 5 ani, vedem maine, sper sa se mai fi redus si sa fie aproape refacut piciorusul.Noi avem talg-valg, adica mai pe inteleseul tuturor calca cu calcaiul in interior.Un piciorus e refacut, unul mai are ,vedem cat s-a mai redus unghiul de anul trecut pana acum.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2084 2014-09-02 13:23:34

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Mamici  wave

Irina, daca isi sustine bine capul o poti pune sa doarma pe burtica, daca nu, nu. N tarziu si-a sustinut capul. La aproape 3 luni inca venea in nas cand o puneam pe burtica si incerca sa ridice capul.
Eco nu se mai face peste un an (sau peste 6 luni, nu mai stiu sigur) pt. ca nu mai e relevanta. Daca sunt probleme se face radiografie.


Sa va povestesc ce-am patit aseara.
Se urcase N pe mine si,
Ea: Besce mami (Ma iubeste mami)
Eu: Te iubeste mami.
Dupa care incearca sa ma muste de brat.
Eu: Ma supar pe tine daca musti.
Ea: Mami supa. (Mami se supara)
Eu: Da, ma supar daca ma musti.
Ea: Mama supa, nu, nu besce Nati.

Huh?! M-a lasat masca. Niciodata niciunul dintre noi nu i-a spus ca n-o mai iubim daca face una sau alta. Ii mai spunem ca ne suparam, daca musca, daca iese in strada, etc., evident cu explicatiile de rigoare. Dar niciodata nu i-am spus ca n-o mai iubim sau ca n-o vom mai iubi. sad

I-am zis repede ca nu-i adevarat, o iubesc si cand ma supara, ca o s-o iubesc mereu indiferent ce face, etc.

Oare s-a gandit ea singura la asta? Sau sa fi auzit pe undeva? Dar unde, ca ma indoiesc ca cineva din familie i-a spus asa ceva (ma refer la bunici, strabunici).


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2085 2014-09-02 14:05:45

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

'neata wave

katey, cred ca ei percep altfel ce inseamna "a iubi" smile  si stefan striga la mine " nu certam, iubim!";  nu ca nu l-as iubi si atunci smile el vede lucrurile simplu: cand ii spun ca il iubesc se intampla intr-un context placut, cand ii fac morala ca a facut o prostioara nu se simte confortabil. vrea sa schimbe o situatie neplacuta cu una placuta si foloseste etichetele asociate lor. iubirea e un sentiment tare complex, eu cel putin nu ma astept ca al meu copil sa-l inteleaga la 3-4 ani. daca il intreb  "o iubesti pe mami?", nu raspunde cu da sau nu, vine si ma pupa si ma imbratiseaza- asta inseamna pentru el "a iubi". ma gandesc ca e destul de complicat sa inteleaga ca putem si sa ne suparam pe ei ( chestie de moment) si sa-i iubim, ambele in aceleasi timp si ca unul din sentimente nu-l exclude pe celalalt.

Offline

 

#2086 2014-09-02 15:48:12

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Da, Garga, si N la fel. Vine s-o iau in brate si ma pupa cand o intreb daca ma iubeste. Da, probabil ai dreptate.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2087 2014-09-02 15:51:04

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

al meu dormea pe burtica de la 6 saptamani si scoatea aerul instant cand il asezam asa.
mult succes adina la doc!
kate si eu cred ca a zis-o la modul nu ma certa, iubeste-ma smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2088 2014-09-02 16:06:05

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

mamici frumoase puss


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#2089 2014-09-02 16:34:38

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Adina, asa si noi tot piciorus tal-valg a avut ca diagnostic. Cu acele atele s-ar fi indreptat, eu nu vad cu ochi de ortoped smile deci asa o fi. In mod expres i-am mentionat ca am ecografia de data trecuta la mine si daca vrea sa o vada, ceea ce a si facut..de ce a mai facut una nu stiu dar sigur data viitoare ii spun mai clar sau eventual sa imi explice de ce o repeta...ca ieftin nu e deloc

Katey, a mea incearca sa isi sustina capsorul, dar nj reuseste pr mult timp, iar cand o pun pe burtica numai asta face, dar nici nu ii place

Acum nu mai stiu ce sa zic, pediatul nepotelului care are 3 sapt asa i-a invatat sa faca, sa il puna pr burtica, dar el chiar sta


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#2090 2014-09-02 17:07:29

ana_misu
Full member
Inregistrat: 2007-10-03
Mesaje: 230

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Buna.
Ioane HE,am citit ce ai scris de fetita ta si parca am impresia ca l-ai descris pe baietelul meu. Si el este reticent la a incerca ceva nou si nu pot sa-i dau nimic sa inghita decat in lapte. De astazi va incepe stimulance (supliment de fibre).Daca nu va da rezultat voi merge la echo pt ca asta ne-a sugerat pediatrul daca nu se regleaza,insa nu stiu cum va sta el linistit la echo ca e f speriat la medic....doamne cum poate face si am inteles ca trebuie sa stea linistit ca sa poata vedea ceva la echografie.Pana la urma voi incerca si metoda ta pt ca nu vreau sa ajungem si la medic chirurg pt tuseu rectal. Cand ma gandesc ca trebuie sa se trezeasca si sa-i facem clisma simt ca nu mai pot eu psihic sa trec peste asta. Are burtica tare,i-am facut si masaj aseara dar nu scoate decat cate o unghuita.
Am observat un lucru la el.De fiecare data cand am iesit de la medic a avut scaun.Cred ca de emotii, plans si agitatie a reusit sa faca. Intr-adevar niste guguloaie de m-am speriat pt ca nu imi dau seama pe unde a putut sa scoata asa ceva,mititelul.
Multumesc pt ideea Ioana He.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.