homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33-28


#514 2014-09-22 15:08:51

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

papu  puss

nici eu nu il schimb zilnic de pijamale daca nu se murdareste


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 



#515 2014-09-22 15:11:21

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Papu par ma bucur ca merge bine acomodarea.

Offline

 

#516 2014-09-22 15:36:00

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Papu kram


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#517 2014-09-22 15:40:33

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Papu kram bine ai revenit


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#518 2014-09-22 17:07:14

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Alex a plans toata ziua, doar la masa s-a linistit... nu a dormit..Cica a deranja trei grupe, ca "daca nu se adapteaza pana vineri sa vedem cu facem",,, ca "Bunica are?", "poate pana la 12"... i-am spus clar ca are bunica dar nu poate veni sa il ia ca e departe si ar trebui sa il retrag de tot ... grater ma duc pe campii disperat
Ai vostrii cum mai sunt?

Ultima oara a fost editat de cmin (2014-09-22 17:07:43)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#519 2014-09-22 17:31:28

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

offf... cmin sad   mi se pare aiurea sa dea ultimatumuri de genul "daca pana vineri...", tu trebuie sa hotarasti cat esti dispusa sa incerci. imi pare rau ca a plans... poate a fost asa dupa pauza de we si va fi mai bine maine.

Offline

 

#520 2014-09-22 20:44:02

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

buna fetelor, cam bate vantul smile


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#521 2014-09-22 21:14:14

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

ce atitudine de 2 lei, cmin
foarte urat procedeaza astia la gradi, abia a mers saracul copil de o saptamana...


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#522 2014-09-22 21:26:38

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

hello

Cmin, cam asa se procedeaza si pe la noi. In grupa cu al meu copil este un baietel cu ai carui parinti suntem prieteni si care planeg mai mereu acolo ,desi sta pana la 12. Cand se pune el pe plans, incepe si Alex, caci se stiu de cand sunt ei pe pamant. Azi i-a zis educatoarea sotului ca daca saptamana asta nu se acomodeaza, recomanda sa incerce la anul...  Al meu s-a mai obisnuit, plange foarte putin cand intra in gradi, dar dupa ce-l schimba sotul si-l ia educatoarea in brate, se linisteste. Mananca numai ciorba nu si felul 2, dimineata cateodata . Azi de ex s-a scapat pe el de 3 ori. Am descoperit o cunostinta educatoare in clasa vecina care mai merge pe la el si a pus o vorba buna la educatoarea lui pt el. Mie mi se rupe sufletul cand merg sa-l iau, mi se pare ca ma invinovateste pe mine ca l-am dus, nu mai vrea sa-l imbrac sau incalt eu, orice e numai cu tati. Si daca-l intreb de ce eu nu, imi zice ca sunt urata. Incerc sa-i repet la infinit ca-l iubesc, s-a saturat sa ma auda spunand-o ca la un moment dat imi pune palma peste gura.  Si eu spun ca poate al tau s-a obisnuit din weekend sa stea iar acasa, mai ai putintica rabdare kram


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#523 2014-09-22 21:44:46

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Si mie mi se pare atitudine naspa din partea lor, Cmin..Ce cred?! Ca daca iti dau termen tie se obisnuieste copilul? Tare aiurea! Of, sa se acomodeze cat mai repede!-pentru el, pentru sufletelul lui, si pentru tine, nu pentru ele...

Ultima oara a fost editat de majestik (2014-09-22 21:45:50)


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#524 2014-09-22 22:08:00

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

buna seara fetelor...

garga banuiesc ca ovulatia a fost undeva in z14-15...oricum riscul a fost mare, ne-a luat valul efecgtiv, a doua zi plecam spre o nunta si apoi am venit la salina, m-am gandit la un moment dat sa iau pastila de a 2-a zi, dar sincer nu stiu toate efectele negative ale ei, nu aveam timp sa citesc, nu e o scuza, dar asta e....

katey, iti dai seama cum ma trec tot felul de ganduri, oricum cred ca peste 50% e posibil sa fie o sarcina...azi am gasit o dara super subtire si roza pe tamponul zilnic...mi-am luat un test no-name de la o farmacie de aici (aveau teste de 2 lei, 7 lei si de 10 lei, nici nu am mai itnrebat ce marci sunt,l-am luat pe cel de 7 lei)....ideea era daca la 11 zile (maine) de la contactul de risc, am sanse sa se vada ceva la test...inainte nu avea cum sa se fi intamplat, caci sotul a fost plecat toata saptamana...asa ca stiu sigur, daca e sa fie, de atunci a fost (offf, dar m-ar bine nu ar fi)...am fost la cabinetul medical din salina, mi-a luat tensiune, un pic marita dar nu mult cu un punct fata de cat o am eu, asta ca bausem cafea , mi-a dat un calciu si mi-am revenit aproape de tot, dar spre seara tot m-a luat asa un disconfort stomacal si o oboseala ciudata....ma gandesc ca oricum ar fi prea devreme pt simptome,dar mai stii....scuze ca va acaparez cu problema mea, dar sunt mega stresata, imi e ca iar nu pot dormi la noapte (acum 2nopti am visat ca aveam 7 copii deodata si ii alaptam,ana imi zice acum 2 zile,, ce , ai un bebe in burtica?, asa din senin,,)....sincer pana la urma cum o vrea d-zeu. am profitat acum ca mi s-a deschis laptopul caci are ceva probleme, in salina scriu greu de pe telefon. va pup!


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#525 2014-09-22 23:02:01

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Adina, sa fie de bine kram . asteptam vesti maine!

Va las fetelor! Noapte buna


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#526 2014-09-22 23:07:53

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

adina, sa fie cum iti doresti. Ana si ar dori frate sau sora ?

Offline

 

#527 2014-09-22 23:13:52

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Hello!

Adina sa fie cum vrea DD....
Cmin sad

Noi am avut nunta cumnatului..frumos..Rares a stat cu mama si ziua si noaptea (l-am luat putin la biserica dar nunta a inceput cu toate traditiile de dimineata)
A fost prima noapte fara mine. Nu a dormit sad a adormit la 23.30 si putin dupa  2:00 s-a trezit plangand..ma cauta..mi-e dor de mamiii..vreau la mami. La un mom dat ii zice maica'mii: nu ai cum sa iei legatura cu mama? hjarta
sad vreo 5 minute a plans si dupa i-a dat la desene pana la 5:00 cand s-a culcat. Ahh inca ceva: nu a vrut lapte deloc cu ea, ceea ce ma face sa cred ca el ar fi intarcat de lapte, insa in prezenta mea numai cu lapte adoarme caci ii e dor de tzatza sad

Nici mie nu mi-a venit..trebuia marti( faceam 28 zile) dar m-am tot rugat de el sa nu vina ca aveam nunta ca uite... smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#528 2014-09-22 23:14:27

ana_misu
Full member
Inregistrat: 2007-10-03
Mesaje: 230

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Buna fetelor. Am tot vazut ca vorbiti de gradi. Am si eu o intrebare la voi. La gradi unde va duceti voi copiii sanatosi tun,vin si altii bolnavi? Eu am o mare problema cu acest lucru. Am dus copilul la gradi si nu a rezistat decat 5 zile ca s-a imbolnavit. Inca din prima zi de gradi erau copii bolnavi adusi la gradi si bineinteles ca s-au imbolnavit toti. Mie una mi se pare o bataie de jos fantastica sa duci copilul bolnav praf la gradi ca sa-i imbolnavesti si pe ceilalti. La voi la gradi cum se procedeaza?

Offline

 

#529 2014-09-23 06:24:25

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Da fetelor mi se pare si mie aiurea... azi il duce sotul poate o fi altfel... nu stiu...

Adina asteptam vesti..

Ana la noi nu se aduc doar cu antibiotic, febra si scaune moi. In rest....

Neata


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#530 2014-09-23 08:20:23

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

buna fetelor,

ana si la noi se aduc copii bolnavi, dar anul asta ne-am unit mai multi parinti sa facem sedinta si sa nu se mai aduc copii bolnavi si dc vor mai veni vom face reclamatiipeste reclamatii paa nu se vor mai primi


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#531 2014-09-23 08:24:47

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Neata!

Ana, si la noi se aduc si copii bolnavi. nustiu Eu anul trecut o tineam acasa pana ii treceau toate simptomele, dar cand am vazut ca altii ii aduc cu muci si tuse am inceput s-o mai duc si eu. Nu mi s-a parut corect noi sa ne zbatem sa ne luam zile de concediu, sotul sa faca saptamani intregi de schimbul 2 ca sa n-o ducem iar dupa 5 zile de cresa sa se imbonaveasca iarasi pt. ca alti parinti ii duc bolnavi. nustiu

La o sedinta ne-a spus ca asta e "politica", sa nu fie sub tratament cu antibiotic, sa nu aiba febra mare (de ex. pe mine la 38.3 m-a sunat sa ma informeze si sa ma intrebe daca ii poate pune supozitor, dar la 39.2 m-a rugat sa vin s-o iau nustiu ), sa nu vomite sau sa aiba scaune moi.
Ne-au spus ca, oricum, ei pe cei bolnavi ii tin izolati de ceilalti...

Janis, am vazut cavalerul mic pe fb. hjarta


Am patit-o si noi azi-noapte. A adormit pe la 22:15 si s-a trezit la 23:30 tipand "Mami! Mami". O ora a plans, nu am reusit s-o linistim nicicum. Daca incerca G s-o ia de la mine, s-o plimbe, s-o duca la geam cum faceam cand era mai micuta, urla si mai rau, dadea din picioare, il impingea, ii dadea cu manutele peste fata. sad La mine in brate se agata strans de gatul meu, eu o tineam oricum in brate dar ea se strangea si mai tare, se urca pe mine. Nu-i convenea nimic, nici lumina aprinsa, nici sa citim, sa-i cant, nimic.
Intr-un final cu greu a adormit, iar dupa vreo 20 min m-am dus si eu la baie ca nici pe dinti nu apucasem sa ma spal si la 5 min am auzit iar ca ma striga. sad
Apoi a dormit toata noaptea fara probleme iar de dimineata mi-a zis G ca s-a trezit ok, doar ca pare obosita. sad

Nu stiu ce-ar fi putut avea, daca a visat urat sau a durut-o ceva, nu stiu. Nici nu parea sa fie treaza ca lumea...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#532 2014-09-23 08:34:52

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Neata wave

Eu nu l-am dus nici ieri, nici azi. Il intreb daca vrea, zice ca nu...

Cmin, Smart kram

Adina, sa fie cum vreti voi.

Kate kram si al meu s-a trezit zilele astea noaptea si-mi cerea sa mergem in "camera" adica in living la TV dar nu l-am dus, a plans un pic si s-a linistit.

Janis kram sa va fie de bine nunta smile

Ieri al meu copil:

"mami jos sostele, jos sosetele, nu-mi pac !
- bine le dam jos si luam altele. Il las sa-si aleaga. Avea verzi in picioare si si-a ales albastre. Apoi zice:
- astea-s frumoase, astea plac. Asta bun smile "


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.