homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42-70


#1312 2014-10-25 22:29:36

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Cris, cat are fata ta?


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 



#1313 2014-10-26 01:15:57

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

happy, deno, citindu-va ma gandeam ca poate ar functiona la voi alaptatul in wrap, ca sa aveti timp si de bb1. cat bb2 e mica, ma gandesc ca ar sta cumintica intr-un wrap elastic, cu tzitzi la discretie.
eu mi-am dorit enorm doi copilasi apropiati ca varsta! deja am depasit cu mult diferenta de varsta la care visam (~ un an), insa pe de alta parte, cu toata sinceritatea va spun sincer ca nu cred ca as face fata cu doi copii. si cu unul ma simt coplesita, pe langa el nici cu sarcina nu ma vad descurcandu-ma, apoi cu inca un bebelus sad. dar d-zeu le aseaza asa cum trebuie. mi-a aratat ce ar fi insemnat sa fiu insarcinata cu inca un copilas acum si tot el cred ca are grija sa mai amane sosirea lui bb2 pana cand poate... sper ca voi fi vreodata pregatita.

Offline

 

#1314 2014-10-26 09:19:54

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Neata!

Anca, in primul rand eu nu m-am descurcat cu wrapul de nicio culoare. Nici n-as mai incerca, nu am prins drag de el. Marsupi l-am folosit de pe a 5-6 sapt si dupa 2 luni am reusit sa si alaptez in el, dar nu e asa roz treaba, adica trebuia sa stau nemiscata, sa ii tin sanul cu o mana, capul cu cealalta, eu am sanii mari si mereu a trebuit sa ii tin sanul, pana la 1,7 ani cand l-am intarcat.
Pe langa asta eu am dureri f mari de spate si purtatul nu m-a ajutat deloc, niciodata. N-am putut niciodata sa stau mai mult de o ora cu marsupi pe mine si nici sa fac o plimbare mai lunga de 1 km. Il purtam asa.... Sa fie si el purtat, inca o greseala pe care nu as mai repeta-o.

Pe langa asta, vreau cat se poate de mult sa petrec timp cu yannick mai ales la inceput pana o va accepta si va prinde drag de ea.

Insa, nu vreau sa ma simt depasita de situatie, probabil voi mulge o perioada si ii voi da, nu stiu. Dar nu am de gand sa fac o tragedie din alaptat ca data trecuta si sa ma chinui. Oricum nu de chinul meu mi-ar fi, ci de al lui yannick. El mereu ma trage la joaca, nu pot sa stau niciodata un minut pe scaun sau sa mananc sau la dus sau oriunde, fara sa ma traga de mana intruna sa merg cu el, sa ne jucam, sa ii arat, sa ies afara etc.
De explicat ii explic intruna si acum in momentele cand mi-e rau ca nu pot sa mma ridic, dar incepe sa planga. Normal ca cedez, pentru ca vad ca nu intelege, oricat de greu mi-ar fi...
Clar nu va intelege ca trebuie sa stau sa alaptez.
Ori biberonul mi se pare solutia salvatoare ca poate fi dat de oricine.
Yannick sta cu oricine, dar daca sunt eu in preajma, numai cu mine vrea sa se joace(eu ma joc mai distractiv cu el, il gadil mereu, fug dupa el, se prapadeste de ras) si imi ia mana si ma pune sa il gadil, sa ii fac una alta lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1315 2014-10-26 10:32:23

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

deno, ce tip de wrap ai incercat? tesut, cumva? cel elastic e usor de folosit, se leaga fara bebe, apoi doar pui bebe si il extragi cand vrei, fara sa-i mai faci nimic wrapului. 3kg nu stiu daca iti afecteaza mult spatele (acum, insarcinata fiind, porti o greutate mai mare cu tine), dar tu stii mai bine care e situatia. parerea mea e ca e crunt sa lasi un bebe mic, de 1-2-3 luni in carucior, daca nu doarme. nu stiu daca la alti copii functioneaza, dar al meu urla ca din gura de sarpe de cand il inclinam sa-l las jos. legat de "greselile" pe care le-ai mentionat, eu cred ca ele l-au ajutat pe y sa se simta si mai bine cu tine, iar pe inoke ai priva-o de momente frumoase de care yannick a beneficiat.
poate nu am cele mai bune cuvinte la mine in dimineata asta... nu vreau sa sune nici acuzator (n-am nici un drept), nici sa te conving de ceva cu mesajul asta. am simtit insa sa argumentez unele puncte pentru ca nu nu-mi suna mie corect ce am citit. te rog, n-o lua ca pe un afront personal puss.

Offline

 

#1316 2014-10-26 10:41:32

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

buna fetele wave
cristinica puss vad ca esti tot 2 in 1 hjarta am intrat sa vad ce mai faci, nastere usoara si recuperare rapida rugaciune
anca, ce mai faci? cum mai este bebe? cred ca acum se ridica singur in fundulet, nu? smile
pupici fetele puss


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1317 2014-10-26 11:10:25

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Nu o iau ca pe un afront, anca, sau critica, etc. Impartasim pareri si trairi.
Din punctul meu de vedere, nu am cum sa impac la fel 2 copii unul nou-nascut(adica sa ii ofer tot ce i-am oferit lui Y) si unul de 2 ani(sa nu il neglijez in niciun fel).
Am cazuri in jurul meu cand celui mic i s-a acordat atentie la fel cum i s-a acordat primului(si cred ca sti ce inseamna asta, mai ales tu, care zici ca astepti o zi intreaga sa mergi la baie) si nici acum dupa 10 ani fratele cel mare nu il accepta pe cel mic.
Nu zic ca se intampla la fel, dar, nu am cum sa cer de la un copil de 2 ani sa ma astepte pana seara la 7 cand vine tac-su de la munca ca sa ma ocup si de el, si atunci, DACA surorii lui nu ii este foame cumva smile
Cu un sugar care vrea in brate si la tzatza non stop(asa cum a fost si Yannick si cum sunt toti) nu ai cum sa te mai ocupi si de un copil mai mare, care culllllmea, are nevoile mai mari si mai accentuate decat cel mic.

Iti spun cum decurge o zi din viata noastra.
Ne trezim si fug 10 min dupa el sa il schimb de pampers si sa-i fac baie. Fac si eu baie cu el. Apoi mai dureaza 30 min sa ma imbrac si sa il imbrac si pe el, timp in care fug intruna prin casa(nu sta cuminte pe pat la imbracat, fuge la fiecare soseta si bluza, etc, si le mai da jos, tre sa reiau procesul).
Nu se pune problema de aranjat patul si de strans dupa noi, ramane camera ca dupa bomba. Il iau pe el intr-o mana, in cealalta mana setul de biberoane si pungile de gheata si cobor 2 etaje, la bucatarie. Acolo iar tipete si urlete ca el ar vrea sa mai bea o sticla de lapte si sa iesim urgent afara. Fac sa manance el, eu raman pe dinafara de cele mai multe ori si-mi iau un covrig din colt. Umblu alte 30 min cu mancarea dupa el si sunt nevoita sa il las la apa, la joaca prin garaj etc, ca sa-i indes cate ceva in gura. Terminam si cu asta, urmeaza alergatura cu datul gecii-fularului-caciulii. Apoi se hotaraste el cu care masina/tricicleta etc doreste sa iasa afara. Iesim afara, e deja trecut de 12. Afara unde nu ne putem opri nici o secunda sa cumpar ceva sau sa salut o persoana ca urla groaznic, daca l-am pus in miscare, apoi trebuie sa ne miscam. Stam vreo 2-3 ore afara, venim inapoi in casa sa mancam si sa il pun la somn. Cand trebuie sa intram pe poarta, chinul de pe lume, ca nu il poti baga. Cu greu, cu capuri in gura si picioare in burta ajungem iar in bucatarie. De cele mai multe ori nu reusesc sa il fac sa manance nimic. Fac sticla de lapte si urc sus cu el, in brate ca altfel nu vrea, si in brate pana sus ma altoieste de nu ma vad. Iar chin cu schimbatul in pijama, si apoi leganatul cel puti o ora in picioare sa adoarma. Jos urla cu orele, nu are stop si in brate se uita pe tavan, abia adoarme. Daca reusesc sa il culc, doarme cam 1-2 ore. La trezire, reluat procesul cu imbracatul, coboratul, mancatul si iesitul afara. Pe la 7 apare si sotul in peisaj si il scoate el. Adormirea seara e identica cu cea de la amiaza, iar noaptea daca ma intorc cu spatele la el in 5 minute plange si ma intoarce cu mana, ma trage inspre el. Prin urmare eu dorm aproape numai intr-o pozitie intreaga noapte. Daca ma intorc, iar ma simte, iar ma intoarce. Trebuie neaparat sa fiu cu fata inspre el.

Bun. Unde mai incape un bebe mic aici? Care si el trebuie schimbat, plimbat, hranit, alintat? Eu sincer nu vad unde... Prin urmare, ma gandesc ca am nevoie de ajutor cu unul din ei, insa Yannick nu sta cu nimeni cat sunt si eu prezenta. Adica sta, dar tot de mine trage. Si e mult spus sta, ca face numai prostii si nu coopereaza, nu mananca cu altcineva, nu doarme, nu se imbraca, nu se schimba.

Cat despre greutate, astea 16 kg puse acum m-au blocat in pat aproape o saptamana.
Nu-s multe 3, dar are 3 numai cateva zile si apoi tot creste. La 2 luni are 5, apoi 6-7 etc.
Iar pentru herniile mele de disc care s-au inmultit dupa nasterea lui Yannick, e greu sa mai si port kilele in brate.
Am avut wrap je porte mon bb, citeste despre el, nu stiu ce altceva mai bun si usor de folosit puteam sa iau. N-a stat nici copilul, nu m-am descurcat nici eu.

In mare cam asta. Prefer s-o pasez pe inoke in alte brate si sa-l ingrijesc pe yannick, decat sa-l pasez pe el care c stientizeaza si nu vrea, si plange si sufera.

Poate suna egoist, nu stiu. Dar iubirea mea va fi egala, insa maini am numai 2 smile
Pentru ea, am renuntat  la tara in care eram, la visuri, la bani, la scoala, la tot. Ca daca nu aparea ea, am fi avut planuri marete. Dar
O iubesc la fel cum l-am iubit pe y, si o doresc la fel de mult. Dar nu am cum sa le ofer la fel.

Normal, nu sunt aingura cu 2 copii, oare altele cum s-au descurcat? Exista numai 2 variante. Fie au avut ajutoare si cel mare a fost cooperant, fie a fost neglijat cel mare. Sau a treia, varianta mea.
Prima varianta la noi iese din calcul, iar a doua nu o vreau eu.
Inoke nu va fi lasata in carucior sa planga, asa cum nu a fost lasat nici fratele ei, niciodata. Ea va avea parte de mai multe brate, nu doar de ale mele, si gura diferenta fiind modul de hranire.
Acum vorbesc ipotetic, poate yannick devine instant un fan al sora-sii atunci cand e alaptata si va sta sa se uite la noi ca la desene lol

Unii parinti, nu fac copiii apropiati ca stiu ca nu s-ar descurca. Eu i-am facut, nu mai pot da inapoi lol asa ca o sa ne adaptam din mers, dar n-am de gand sa-mi fac procese de constiinta ca pe ea o privez de ce i-am oferit lui, sau ca e inuman sa am lapte si sa nu-i dau, sau s-o las cu bunicii in loc de parinti, sau sa mai planga cateodata cand n-am cum sa am 4 maini, etc.

Daca as gandi ca tine, depresia ar fi sigura dupa nastere. O tin minte pe passenger, dupa ce a nascut. Plangeam eu la postaile ei, cand bb mare de 2 ani o respingea. Si el a fost un copil docil si intelegator, vorbea de toate cand a nascut. S tot au avut probleme, de era disperata pass. Dar ea nu a avut ajutoare.
Pai daca eu o am pe mama in casa, de ce nu as profita?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1318 2014-10-26 12:07:39

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Neata fete puss

Cristinica ai nacut fata lol te pandesc la cotitura.

Deno, scuze, dar m-a intristat ce ai scris tu aici....eu sper ca totusi nu ai sa-i oferi lui Y mai multa atentie decat fetite doar pentru ca el nu coopereaza. Nu e ok asa. Sigur ca bebelusii pot sta si cu alte persoane, eu nu sunt fixista cu alptatul, nu asta e ideea, dar ce te faci cand bebe mic are nevoie de mama lui, cand plange toata ziua doar ca sa te simta, sa-ti simta mirosul, bataile inimii? Te lasa sufletul s-o lasi a plange la mama ta in brate? Eu sper ca nu!

Nu te supara pe mine, nu e un repros ce spun, doamne fereste, dar nu cred ca poti sa procedezi asa! Abia astept sa nasti sa vad cum ai sa actionezi atunci.

Bine, nici varianta cu copilul cel mare la mama, cum am vazut la cineva apropiat...a dus copilul mai mare(3 ani) la parinti doar pentru ca se trezea prea devreme dimineata si il scula si pe cel mic, dar si pe ea...Eu cred ca depinde de noi ca mame sa gasim calea de mijloc. Copiii trebuiesc apropiati, iar cel mare facut sa inteleaga ca cel mic nu ii ia locul ci doar are nevoie de mai multa grija de la mami acum cat e micut si nu poate!

Va pup pe toate si duminica frumoasa!


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1319 2014-10-26 12:39:18

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Buna,

Elena, fetita mea are aproape 1 an si 9 luni. A inceput sa spuna cuvintele la 1 an si jumatate, acum repeta orice dupa noi, indiferent cat de greu e cuvantul, tot ii iese ceva lol si nu numai ca repeta, dar orice vede arata cu degetelul si spune ce e, ii striga pe toti prietenii pe nume, imi spune "caca" DUPA ce a facut caca smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1320 2014-10-26 12:49:16

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Anca eu n-am reusit sa alaptez nici in wrap elastic nici in sling, nici in mei tai. Iar in wrap elastic mai mult de o ora nu o puteam duce, in sling nici atat ca nu-i placea.
Eu o inteleg perfect pe Deno otr ca me pine Sara nu ma lasa sa stau jos nici sa mananc decat ff rar si daca vreau sa merg eu cu ea pai e musai, altfel urlaaaa. In schimb, in primele luni de viata dormea si cate doua ore si pe piept la tati, probabil si la mama mea daca as fi lasat-o. De asta zic ca bebe mic poate sa stea si cu tati sau cu mama mea, Sara trebuie intai sa accepte prezenta ei si abia apoi sa accepte, sper eu, sa mai petreaca timp si ea cu altcineva. Sigur n-o voi lasa sa planga in patut, doamne fereste, sigur o voi tine si in brate, doar ca de data asta nu voi mai face aceleasi greseli ca la Sara. Si mai mult ca sigur nu voi putea sta cu ea la san cu orele. Acum nici n-o sa inebunesc sau sa pic in nu stiu ce stare doar ptr ca nu pot sa-i acord acelasi timp pe care i l-am acordat Sarei. Vb lui Deno, am doar doua maini, ma rog doar ca bebe mic sa accepte de mica alte persoane pe langa ea ptr ca iubirea mea ptr ea e la fel de mare.Oricum ar fi, lucrurile vor fi diferite ptr ea fata de cum au fost la Sara, niciodata nu ma voi putea ocupa de ea exclusiv ca la primul copil.
Ma rog, fiecare le stie pe ale lui, eu ma rog sa n-aiba colici si s-o accepte S usor, sa nu sufere prea tare cat stau in spital, sa ne acomodam repede unii cu altii.

Offline

 

#1321 2014-10-26 15:45:26

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Buna ziua!

V-am citit postarile, nici nu stiu ce sa zic, nu stiu cum as ajunge sa procedez in situatia voastra. Doar parerea mea e sa incercati si la bebe 2 sistemele de purtare, in ideea ca bebelusii sunt diferiti, nu e exclus sa aiba efect magic la bebe 2 chiar daca nu a fost ok la bebe1. Mie Iustin imi adormea instant in wrap elasic..si dormea mult, deci mi s-ar parea ca un colac de salvare wrapul la bebe 2, daca ar sta le fel de bine in el. Mai greu cu montatul wrapului. Si cred ca l-as alapta si pe bb2 exclusiv la san daca ar fi la fel de usor de alaptat ca Iustin care in 5 minute e gata. AM avut si felurite probleme, dar cine n-are? Asa ca socoteala din targ poate sa nu se potriveasca cu cea de acasa, adica ne adaptam la situatie atunci, pe loc.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1322 2014-10-26 16:17:11

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Elena cu privire la sist de purtat una dintre conditii e ca bebe 1 sa nu fie f gelos si sa accepte sa-l porti ( = ptr bebe cu tinutul in brate). Depinde de la copil la copil, oricum pana se acomodeaza bebe 1 e f greu ptr toata lumea.

Offline

 

#1323 2014-10-26 17:22:00

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Buna ziua fete puss

Tot aici sunt  smile ...sotul a plecat la munca ...ma incearca niste stari ciudate ... o presiune mare pe osul sacral. Bebe pana acum, vreo 2h a misca continuu si  "apasa" .... Cam atat ,nou  smile .

Va pup puss

Scarlett par


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#1324 2014-10-26 19:05:55

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Happy, si asta..

Cristina majoreta imdiat ai sa tii bebita in brate


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1325 2014-10-26 19:09:27

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Fetele, nu va mai cereti scuze cum ca m-ati leza, pentru ca nu ma ating deloc gandurile voastre, deoarece nu sunteti in situatia mea. Daac ati fi fix in aceasta situatie si ati gandi diferit de mine si ati spune din proprie experienta ca se poate acorda atentie tutror egal si ca ce roz e lumea cu un nn si unul de 2 ani, as mai sta pe ganduri smile
Dar fiecare aveti ori un singur copil, ori mai multi dar diferente maaaaari de varste.

Vad ca cine e exact in situatia mea(happy), gandeste la fel smile eu una nu vad alta varianta, dar dupa ce nasc o sa va povestesc exact ce si cum.
Acum doar ma gandesc cum sa fac cu hrana si somnul lor, ca asta arde mai tare. Dar pentru toate sunt solutii, si eu n-am zis ca nu o voi tine in brate(departe de mine gandul), sunt convinsa ca nu voi avea bratele goale deloc, ori unu ori altu, ori amandoi cand se poate. Eu ma refeream strict la alaptat.
Ca un copil alaptat=maaaxima dependenta de mama, unul nealaptat poate primi aceeasi grija si atentie ca de la mama, dar si de la alte persoane.

Scarlet, daca ar fi asa de usor de facut un copil de 2 ani sa inteleaga... Diverse, orice. Intelege el ce ii convine si restul nu conteaza. Ar fi super sa o accepte si sa inteleaga, dar stiu ca nu va fi asa sad
Are un anumit caracter, despre care mai tot povestesc eu aici, dar in realitate daca il vezi iti dai seama ce fel de copil este de fapt.
Toata lumea care il vede imi spune ca e simpatic dar ma compatimeste la cata energie are si ce caracter mai ales.
Daca r fi un copil ca toti copiii, nu cred ca s-ar mira lumea asa..
In plus, un mare dezavantaj in comunicarea noastra este faptul ca inca nu vorbeste. Zice cuvinte, dar nu exprima trairi, dorinte, el inca nu stie sa ceara mancare cand ii e foame, nu exprima asta, am invatat eu sa ii citesc comportamentul si cand urla si nu ii mai intru in voie stiu ca ii e foame. Dar nu arata asta nici prin gesturi nici verbal.
Cum as putea sa il fac sa inteleaga ca eu trebuie sa stau cu bebe la san cand nu intelege nici cand trebuie sa mananc eu?
Am incerrcat si varianta sa il las sa urle si eu sa mananc, si nu se opreste, nu vrea sa accepte.
Nu stiu ce sa zic... Daca ar fi altfel situatia cu el acum, cu siguranta nu mi-as pune aceste intrebari si nu mi-as face atatea ganduri, daca ar fi usor cu el. Dar e f greu de gestionat el ca si copil ca sa ma gandesc ca va fi ok.
Si daca tot dispun de mama ca ajutor, de ce sa nu profit. Ori cu unu, ori cu altul, care va sta cu ea. Nu tin neaparat sa fie cea mica, sa fie si yannick, cu atat mai bine ca e mai greu cu el decat cu unul mic big_smile

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2014-10-26 19:59:54)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1326 2014-10-26 20:35:23

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Tya puss puss puss ... cum nu-mi gasesc locul, nu am stare ... etc etc am si uitat sa te pup , Sunteti bine, da? hjarta .
Deno  puss,Bee puss ,Elenus puss ,Crisulici puss ...

Elenus  lol .... cand e imediatul ala ?  lol ....eu cred ca zilele ce urmeaza ...daca nu chiar din noaptea asta  smile


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#1327 2014-10-26 20:40:20

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Cris puss
Eu iti doresc sa nasti cat de repede si sa fie si tati acasa hjarta


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1328 2014-10-26 20:44:43

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Ce o fi Deno puss  ...asta sper si eu ..dar cel mai important e sa vina bebe bine si sanatos . Azi imi venea cat p`aci sa-i zic sa nu plece ...

Nu te mai gandi ce o sa faci, in acele momente o sa-ti zica instinctul de mama ce e mai bine pentru Y si pentru fetita ... pentru voi toti... kram .
L.E Si exact cum zici , e mama ta cu tine, conteaza enorm de mult  smile

Ultima oara a fost editat de Cristina2013 (2014-10-26 20:45:54)


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#1329 2014-10-26 21:05:58

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

hey burtici
cris puss
loth, ioana ce faceti?cum sunteti?
mucoasa/any si madlena oare ce fac/sper ca sunt bine
noi am avut o duminica frumoasa in familie hjarta..si tot azi..am auzit-o pentru prima oara pe S. cum rade..stateam amandoi, ne uitam si radeam cu ea..au fost cateva secunde  hjarta hjarta

Ultima oara a fost editat de annabel (2014-10-26 21:09:51)

Offline

 

#1330 2014-10-26 21:15:55

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Cris, dar nu poate veni in caz ca incepe travaliul?
Stiu ca de regula sotii au liber de la munca atunci cand naste sotia si cateva zile dupa.

Cat despre noi, usor de zis greu de facut sa nu ma gandesc... Ca numai acolo imi sta gandul sad

Anna, e minunat atunci cand radet prima data. De fapt intotdeauna cand rade bebele este hjarta noi si acum ne minunam ce frumos rade yannick, cel mai frumos sunet din viata noastra.
Felicitari, numai un r?s sa-i fie viata!


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.