homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Remedii pt colici-2


#20 2014-11-13 10:06:32

Silva
Membru
De la: Iasi
Inregistrat: 2014-11-13
Mesaje: 4
Site

Offline

 



#21 2014-11-15 10:50:52

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: remedii pt colici

Silva, ai ban 1 zi pt reclama

Offline

 

#22 2015-05-28 23:21:42

Flori403845
Membru
Inregistrat: 2015-05-27
Mesaje: 1

Re: remedii pt colici

o'hara a scris:

samy a scris:

o'hara a scris:

milumilul este laptele praf cel mai echilibrat din toate punctele de vedere de pe piata. am luat cutie cu cutie de la fiecare marca de lapte si am comparat cu milumilul si el a iesit detasat castigator tongue

pe ce criterii l-ai declarat castigator?  eu ii dau aptamil, si creste frumos, nu e gogoasa fata mea, ii prieste....asta conteaza defapt nu? toleranta fiecarui bebe la un anumit tip de lapte, parerea mea wink

l-am declarat castigator la cantitatea de minerale continute. e cel mai bogat lapte de pe piata in fier, calciu, vitamine si celelalte minerale de care are nevoie bebe. nici a mea nu e gogoasa e chiar din categoria apa plata cu lamaie insa analizele ii ies ok smile

Ooof, ma ia durerea de cap cand vad mamici care isi hranes proprii copii cu lapte praf si alte chimicale!!
Nici nu e nevoie de un medic odata ce avem tot internetul la indemana sa ne informam...

Va dau un mic copy-paste dintr=un articol (primul care mi-a venit la indemana) pentru ca tare mi-e ca daca va explic eu, nu o sa ma fac inteleasa. Asa,ca:
laptele praf contine in mod evident si declarat substante care nu sunt prezente in laptele de mama.
- laptele praf contine tot produse din lapte de vaca si mai ales lactoza. Lactoza este componenta din lapte care creeaza cele mai multe alergii, dupa medicina
- laptele praf este plin de toxine chimice si medicamente, contine chiar droguri (inositol) si excitante nervoase (taurina)
- exista pericolul de a intoxica corpul copilului cu multe minerale anorganice (fier, calciu, magneziu) care nu sunt absorbabile in aceasta forma, mai ales la aceasta varsta
- copilul este determinat in mod automat si subconstient sa consume mai tarziu cu predilectie mancare care contine substante artificiale datorita anumitor componente din laptele praf care il programeaza la aceasta varsta frageda.
- cu lapte praf se face un profit urias.

Parerea ma sincera este ca nimic nu se compara cu laptele MATERN. Eu am fost una dinre mamicile mai putin norocoase si nu am avut lactatie mai de loc, asta pana mi-a recomandat super pedriatul meu un supliment alimentar natural, pe care vi-l recomand din inima. Lacto plus se numeste si va pot spune ca nupa tentative esuate cu ceaiuri, acesta chiar a functionat. Ba chiar am inteles ca evita si colicile, puiul meu nu a avt nimic. Acum nu stiu daca am fost noi norocosi sau chiar a fost de la lacto.
Ideea este ca ar trebui sa ne ferim copiii cat mai mult de chimicalele zilnice si sa ii hranim cat mai natural, in asa mod incat sa fim cu totii fericiti! goodluck

Ultima oara a fost editat de Flori403845 (2015-05-28 23:30:03)

Offline

 

#23 2015-05-29 13:51:51

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: remedii pt colici

te-ai straduit putin sa maschezi reclama la produs smile.

iar dl scarface (autorul articolului din care ai preluat citatul) ar trebui sa afle ca si laptele matern contine lactoza si nu lactoza in sine creeaza alergii, ci proteinele din laptele de vaca. lactoza da cel mult intoleranta temporara la copiii europeni.

Flori403845 a scris:

Lactoza este componenta din lapte care creeaza cele mai multe alergii, dupa medicina

dintr-o eroare de limbaj, a iesit un lucru adevarat: medicina creeaza in primul rand alergiile smile.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.