homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42-101


#1901 2014-12-14 09:33:59

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Ihiiiiiiiii, bravo flower, felicitări, sarcina usoara și un bebe sanatos  happy  chouse se pare ca moșul a venit mai devreme la tine


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#1902 2014-12-14 13:52:37

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Annabel, Camysh, Missy va multumesc mult.
Am uitat tot din prima sarcina, nici nu mai stiu ce sa intreb medicul maine.

Tusesc sec si nu=mi place si mi-e si teama sa nu se intample ceva rau din cauza asta. Aveti vreu sfat pentru mine? Ce sa iau sa nu mai tusesc? Si sa nu afecteze sarcina?


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1903 2014-12-15 10:50:15

Corinusha
Full member
De la: Happyland
Inregistrat: 2014-09-04
Mesaje: 350

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

felicitari flower!!! puss sarcina usoara si la termen si nastere usoara iti doresc. Siai grija de tine puss


Are mama o fetita frumusica foc!
Maya Sianna, nascuta pe 17 ianuarie 2016 <3

Offline

 

#1904 2014-12-15 14:09:44

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Multumesc Cory.

Fetelor am o intrebare: ce ati luat cand ati tusit (daca) in sarcina?


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1905 2014-12-15 15:54:27

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Flow felicitari. Eu te mai citeam pe la mamici, stiu ca iti doreai f mult
Despre tuse... Nu stiu ce sa zic ca nu am intampinat probleme, poti incerca cu tratamente naturiste gen miere, ceaiuri caldute...


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1906 2014-12-15 15:55:38

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Flower felicitări și sarcina ușoară
Eu am luat lăm?ie și miere ...ridiche neagra scobita si pus zahar sau miere
Sănătate și pup fetele


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#1907 2014-12-15 16:01:25

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Green, Cris puss
Beau apa calda cu zeama de lamie si sirop de brad, iau miere, vit. C si beau si un suc de merisoare. Maine ma duc la medic caci maine m-a programat si sper sa fie totul bine. Am inceput sa ma uit in urma, sa cunosc si eu viitoarele mamici desi pe multe dintre voi va stiu deja.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1908 2014-12-15 21:51:54

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Flow, eu nu am tusit dar pt. raceala imi faceam la blender 2 portocale, 2 lamai, 1 grapefruit, 1 kiwi cu o cana de apa calduta si multa miere si beam amestecul ala.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1909 2014-12-15 22:26:34

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Katey a scris:

Flow, eu nu am tusit dar pt. raceala imi faceam la blender 2 portocale, 2 lamai, 1 grapefruit, 1 kiwi cu o cana de apa calduta si multa miere si beam amestecul ala.

Merci frumos, Katey. acum ma duc sa imi fac asa ceva la blender.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1910 2014-12-16 09:27:58

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

ceaiul de ceapa mai este bun pentru tuse, nu este asa bun la gust dar face minuni, dar vad ca totusi iei destule asa ca poate iti trece cu ce iei acum

azi facem 35 sapt , ieri mi-a fost rau dar vad ca azi bebe vrea sa stea mai cuminte
speram sa ajungem la capat cu bine si asa urasc ca sunt dependenta de no spa (stiu ca mi-a explicat lumea ca nu afecteaza bebe dar nu pot sta calma)
Duminica m-a sunat fosta mea dr nu stia de ce nu am mai trecut pe la ea, i-am explicat situatia, nu a reactionat urat si a zis ca important este ca eu si bebe suntem bine
joi trebuie sa ma duc la eco , sper sa aiba si bebe al meu in jur de 2kg si sa fie ok , la fiecare eco am emotii foarte mari.
am o burtica mica si incerc sa nu ma mai intreb ce cat a mai crescut , eu o vad la fel desi bebe misca in fiecare zi destul de activ, intradevar ca s-a mai marit pe parti dar in fata nu vad dar sper sa fie ok  nocry  nocry  nocry

Ultima oara a fost editat de nico_leta (2014-12-16 09:36:25)


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1911 2014-12-16 17:05:39

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

oau nico felicitari..intr-o luna esti cu bb sanatos si drag in brate

Offline

 

#1912 2014-12-16 19:15:42

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Nico nu fi ingrijorata... Si eu is cu no spa si duphastonul dupa mine de 2 ori pe smile am incercat sa reduc la 1 data insa am simtit mai ciudat in ziua aia pe la uter, nu chiar durere, si am zis ca mai bine iau tot 2 si stau linistita sa nu fac vreo tampenie acum. Doc a zis sa continui tratamentul smile in rest bebe e activ, bine, a crescut


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#1913 2014-12-17 00:40:42

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Nico si eu am avut o burta f mica, comparativ cu fetele din odiseea mea de martie, tot primipare, aveam vreo 5-10cm in minus/
Si bebe s-a nascut cu 3450 si la 40+ inca aveam lichid suficient! Deci nu conteaza burta mica.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1914 2014-12-17 12:16:30

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

multumesc fetelor de incurajari
va zic maine ce si cum se prezinta la eco
Sunt un pic speriata cand ma gandesc la momentul nasterii si ce va urma dupa cand il aduc acasa, dar mai tare ma sperie momentul nasterii , pt ca am  stat atunci in spital si nu mi-a placut cand le-am auzit pe gravidute tipand si vaitandu-se de dureri dar sa fim noi sanatosi pana la capat ca trebuie sa trecem peste


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1915 2014-12-17 17:33:27

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Nico fiecare cum suporta durerea. Nu ca nu ar durea dar mai sunt si unele mamici mai...sensibile smile. Iar dupa ce nasti si vii cu bb acasa totul o sa fie sub control, o sa vezi. Nu-i chiar asa cum se spune. Nu-i nici usor, dar nici greu.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1916 2014-12-18 15:02:32

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Flower felicitari smile
Fetelor, bebita al meu are mucisori aposi si stranuta. Nu a facut febra deloc pana acum
Ii aspir in nasuc si atat.
Ce sa fac? Ii pot da ceva?
Md


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1917 2014-12-18 20:35:30

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Alexandra nu ii da nimic,cs nu este cazul,ii pui ser si il aspiri.poti sa ii nai faci aerosoli cu ser fiziologic si atat.si a mea la fel este fornaita si mai si tuseste cateodata cand nu ii poate inghita...dar cica e normal.

Offline

 

#1918 2014-12-18 23:20:50

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Alex, daca sunt albi , sunt mucisori de lapte.
Nu poti face nimic, doar ce a zis Pisi, aerosoli cu 3 ml de ser fiziologic. Eu am avit probleme mari cu mucisorii la baiat, cand avea 3 saptamani. Avea mucisori galbeni si fff multi, nu putea sa respire, nu putea sa pape. A trecut doar dupa ce am facut tratament 5 zile cu eferalgan si vibrocil picaturi. N-a avut febra niciodata.
Toti bebii stranuta, asa se adapteaza ei la mediu insa de multe ori mucisori lichizi+stranut = ALERGIE.
Asigura-te ca nu e mucegai in casa sau praf.
Vezi ce zice si pediatrul.

Flower, felicitari!

Gravidutele, pupicei la toate!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1919 2014-12-19 10:49:04

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Multu fetele..
Pediatra mea e in concediu si si-a inchis tel , nu am reusit sa dau de ea ieri, m -am.speriat si am chemat salvarea, iar doctora de la salvare mi-a zis ca are pneumonie si mi-a zis sa merg urgent la Budimex.
Am mers , l-au consultat si ne-au propus internarea  si mi-a zis ca nu stie ce are exact, dar trebuie monitorizat pt ca este destul de grav. M-am pus pe plans pt ca m-am speriat.
Au chemat doctora de pe sectie , l-a consultat si ea si a zis ca are inceput de bronsita , dar nu-l interneaza pt ca e prea mic, spitalul este foarte aglomerat si e posibil sa ia alti virusi din spital sI daca ar fi sa ia ceva din spital, nu prea ai ce tratament sa-I dea la 5 saptamani cat are el...
Ne-a dat sa facem aerosol cu adrenalina si ser , o solutie pt nas care trebuie preparata dar n-am gasit-o aseara.
Nici cu laptele nu suntem ok. Pt ca regurgiteaza ne-a schimbat laptele pe Novalac AR , a mers bn 3 zile si iar dadea afara.mult. Ne-a trecut pe Nan AR , a mers bn 3-4 zile, regurgiteaza si de asta dar nu asa mult , insa are 5 scaune pe zi si mult mai moi. In plus de cand am trecut pe AR , plange f tare cand are scaun.
I-am facut programare maine la Medlife sa vad ce zice si alt doctor si daca e cazul ne internam acolo.
Nu stiu cand o sa ne revenim in ritmul asta grater grater
O zi buna si multa sanatate.


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.