homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina peste anticonceptionale?


#1 2014-12-18 20:29:24

Dalia-Adina89
New member
Inregistrat: 2014-12-01
Mesaje: 25

Sarcina peste anticonceptionale?

Buna.E posibila o sarcina peste contraceptive?Sunt intre cele 7 zile de pauza intre fiole si de-obicei ciclul imi venea a 3-a zi iar acum sunt a 5-a zi si nimic...desi le-am luat in fiecare zi la ora 1,maxim o jumate de ora int?rziere.Daca nu vine pana la terminarea celor 7 zile sa ?ncep următoarea fiola?
nustiu


Fericirea nu este ceva gata facut.Ea vine din propriile tale actiuni..a crede in miracol,inseamna a crede in tine!

Offline

 



#2 2014-12-19 09:13:13

Corinusha
Full member
De la: Happyland
Inregistrat: 2014-09-04
Mesaje: 350

Re: Sarcina peste anticonceptionale?

Daca nu it vine pana la terminarea celor 7 zile, mergi la medic; probabil e o prblema; dar sarcina, daca le-ai luat corect si fara antibiotice, varsaturi di mai mult de 4 scaune mai pe zi, nu are cum sa fie


Are mama o fetita frumusica foc!
Maya Sianna, nascuta pe 17 ianuarie 2016 <3

Offline

 

#3 2014-12-19 11:17:10

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sarcina peste anticonceptionale?

daca le-ai luat corect, incepi folia urmatoare normal chiar daca nu vine menstra (fa un test de sarcina just in case inainte sa incepi folia noua) si daca se intampla la fel si luna viitoare mergi la medic, poate e cazul sa le schimbi

Offline

 

#4 2014-12-19 14:58:46

Dalia-Adina89
New member
Inregistrat: 2014-12-01
Mesaje: 25

Re: Sarcina peste anticonceptionale?

Ok.Va multumesc de răspunsuri.Nu am vomitat de la ele,am scaune regulate si nu am luat nici antibiotice numai putin Ospen ca am avut infecție in gat.Nu iau contraceptive pt.ca vreau,ci pt.ca am un chist ca altfel nu as lua.De 3 luni iau,a fost totul ok mereu.Am intrebat ca daca se poate intampla nu vreau sa fac rău bebelușului..dar poate e doar o dereglare,cine stie...in 2 zile inca mai poate sa apăra..


Fericirea nu este ceva gata facut.Ea vine din propriile tale actiuni..a crede in miracol,inseamna a crede in tine!

Offline

 

#5 2014-12-19 14:59:38

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sarcina peste anticonceptionale?

pai Ospen e antibiotic... fa un test totusi

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-12-19 17:08:06

Dalia-Adina89
New member
Inregistrat: 2014-12-01
Mesaje: 25

Re: Sarcina peste anticonceptionale?

Intradevar e dar am luat doar 2 zile.Testul nu e cam repede?se depistează dupa 6,7 zile?am auzit de acea analiza Beta HCG Seric care depistează si dupa cateva zile..ma g?ndeam sa o fac pe aceea dar inainte fac si un test sa vad ce iese.Mie greu sa cred ca e sarcina..dar oricum l-as păstra.


Fericirea nu este ceva gata facut.Ea vine din propriile tale actiuni..a crede in miracol,inseamna a crede in tine!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.