homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Secretii vaginale


#1 2014-06-23 20:10:36

alexandra.g1990
Membru
Inregistrat: 2014-06-23
Mesaje: 3

Secretii vaginale

Buna ziua, am si eu o problema cu secretiile vaginale. Am urmat un tratament(10 zile ovule si antimicotice) pentru un diagnostic de vaginoza iar dupa incheierea tratamentului am niste secretii alb laptoase, nu au un miros deranjant insa sunt destul de abundente si putine secretii semisolide(ca niste cheaguri) alb-verzui pe care le aveam in cantitate foarte mare inaintea tratamentului. Mentionez ca in timpul tratamentului mi s-a recomandat de la medicul ginecolog ca inaintea administrarii ovulelor sa fac spalaturi vaginale zilnice ceea ce nu cred ca a fost indicat. Este posibil ca vaginoza sa nu se fi vindecat sau ar trebui sa mai astept poate pH-ul revine la normal si sa fie o cauza a spalaturilor vaginale? Multumesc frumos!  smile

Offline

 



#2 2014-12-20 22:57:02

scyphozoa
New member
Inregistrat: 2012-08-03
Mesaje: 79

Re: Secretii vaginale

Buna seara, as dori sa ma lamuresc de o chestie...Iau yasmin de mai multi ani la recomandarea medicului, am avut probleme cu candida, am fost la doctor,, dar acum nu mi mai dau seama cum arata o secretie vaginala normala... A mea este alba, laptoasa, insa pe chilot lasa urma alb galbui, are un miros, dar nu pot sa zic ca este respingator, nu am dureri la contact, as dori un raspuns pana ajung la doctor..

Offline

 

#3 2014-12-20 23:00:45

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Secretii vaginale

daca nu are miros urat si nu ai mancarimi sau usturimi cel mai probabil e secretia normala, ea se mai modifica atunci cand iei AC

Offline

 

#4 2014-12-20 23:02:36

scyphozoa
New member
Inregistrat: 2012-08-03
Mesaje: 79

Re: Secretii vaginale

asta stiam si eu, voi consulta totusi un medic, multumesc

Offline

 

#5 2014-12-22 23:08:08

Arabella
Membru
Inregistrat: 2014-12-22
Mesaje: 3

Re: Secretii vaginale

Buna ziua!
Am primit următorul rezultat al examenului bacteriologic:
- relativ frecvente celule epiteliale izolate si grupate in placarde
- relativ frecvente leucocite polimorfonucleare neutrofile
- rari coci gram pozitivi dispusi in diplo si in lanturi scurte
- relativ frecventi bacili gram pozitivi cu aspect de lactobacili
Rugamintea mea este sa interpretati acest rezultat si sa imi spuneti, in cazul prezentei unui stafilococ/streptococ, daca acesta ar fi trebuit sa apara in examenul bacteriologic sau este cazul sa fac si o analiza a sangelui.
Va multumesc!

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.