homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Candidoza vaginala


#1 2015-03-19 16:30:09

dianadiana1
New member
Inregistrat: 2015-03-19
Mesaje: 11

candidoza vaginala

Buna ziua
De jumatate de an am niste scurgeri vaginale. Am fost la ginecolog si oe rezultat in dreptul candidei scrie prezent. Deci am candida din cate inteleg. Intrebarile mele sunt urmatoarele:
1. Cand am fost la ginecolog am platit consultatia pt ca nu am avut trimitere,cand ma duc ka citirea rezultatului mai platesc ceva?
2. Cam de cand am scurgerile astea mi-au aparut in colturile gurii cate o crapatura nedureroasa dar f inestetica,am folosit aloe lios,unguent galbenele/rostopasca,crema cy aloe si acid hialuronic,nifoflor,degeaba nu au trecut,ce sa fie? Si cum se trateaza? Limba e putin albicioasa si spre cerul gurii sunt niste bubite rosii,nu ma dor..dar crapaturile de la coltul gurii ma supara ca nu trec deloc.
3. Daca iubitul mi-a facut sex oral are candidoza orala sau genitala?
Va rog mukt sa.mi raspundeti la intrebari sunt extrem de suparata!!!!

Offline

 



#2 2015-03-19 16:41:26

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: candidoza vaginala

1. in mod normal nu, dar depinde de medic
2. e posibil sa fie si candida bucala, cand o vei trata pe cea vaginala o sa primesti tratament si cu pastile, deci ar trebui sa scapi si de ea
3. sansele sunt infime, oricum daca nu are simptome inseamna ca nu are
nu ai de ce sa fii foarte suparata, nu e nimic grav

Offline

 

#3 2015-03-19 16:45:57

dianadiana1
New member
Inregistrat: 2015-03-19
Mesaje: 11

Re: candidoza vaginala

Iubitul meu nu are niciun simtom,nici bucal nici genital..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.