homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Infectie cu e coli?


#1 2015-03-21 11:17:47

iulia24
Membru
Inregistrat: 2015-03-21
Mesaje: 4

infectie cu e coli?

Buna ziua!Va rog din suflet daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu interpretarea unor analize. Am facut o analiza la secretia vaginala si mi-au iesit urmatoarele: Frecvente celule pavimentoase suferficiale ( izolate si grupate) prezente, cu modificari reactive. Reactie inflamatorie intensa, cu frecvente polimorfonucleare neutrofile intacte si degradate prezente.Trichomonas vaginalis absenta. Bacili Doederland absenti.Filamente miceliene prezente.Prezenta frecventa flora microbiana nespecifica polimorfa( Leptotrix vaginalis si bacili Gram negativi).Cultura Candida nedezvoltata.Echerichia coli. Am primit un tratament cu Cuminol antibiotic 7 zile, Fluomizin ovule si spalaturi vaginale cu museltel inainte de introducerea ovulului.Tin sa mentionez ca si sotului i s-a prescris Cuminol(el are niste bubite mici rosii care se inrosesc  doar cand avem contact). Despre ce infectie este vorba mai exact?

Offline

 



#2 2015-03-21 18:35:22

iulia24
Membru
Inregistrat: 2015-03-21
Mesaje: 4

Re: infectie cu e coli?

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un raspuns va rog?

Offline

 

#3 2015-03-22 20:50:00

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: infectie cu e coli?

Inteleg ca e coli (ai si antibiograma presupun ? ) si leptotrix
e cazul sa refaci si flora vaginala dupa tratament cu niste ovule cu lactobacili, avand in vedere ca bacilii doderline (flora buna a vaginului) sunt absenti

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.