homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina cu probleme??!!!


#1 2015-03-21 23:39:50

bestiuta
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 10

sarcina cu probleme??!!!

buna seara!am sa va spun povestea mea si as fi recunoscatoare daca ma puteti ajuta cu un sfat,sau daca a mai fost cineva in aceeasi situatie ca a mea.
am avut ultimul cm pe 19/01/2015.pe data de 14/02/2015 a iesit testul de sarcina pozitiv.bucurie mare...incercam pentru al doilea copil de 1 an si 2 luni.peste cateva zile am inceput sa am durere foarte mare de burta in partea dreapta,asa ca ,am mers la medicul de famile.acesta m-a trimis la spital pentru a putea face alte inevstigatii ,deoarece ii era frica de o sarcina extrauterina.la spital mi s-a spus ca nu imi pot face ecograf pt k sarcina era prea mica(4 sapt si 5 zile)mi s-a facut programare la ecograf peste 1 saptamana.am mers la ecograf la 5 sapt si 3 zile si mi s-a spus k pot vedea sacul gestational in uter dar nimic altceva.mi s-a spus sa revin peste 2 sapt.asa ca la 7 sapt si 3 zile de la ultimul cm am mers la al doilea ecograf.atunci mi s-a spus k sacul este gol si ca masoara undeva intre 5 -6 saptamani si ca are o forma ciudata.mi s-a spus k va urma un avort.mi s-au dat 2 optiuni:sa astept sa se produca natural sau sa mi se dea pastile.am ales sa mai ast 1 saptamana.dar in aceeasi seara am mers la un alt ecograf pt a cere o alta parere.acolo mi s-a spus k intr-adevar sacul masoara intre5-6 sap dar era rotund si se putea vedea vezicula vitelina.mi s-a spus sa mai ast inca o sapt.mi s-a luat si sange pt a verifica hcg,urmand ca peste 48 de ore sa il repet .primul rez a fost de 28000 si al doilea la 60 de ore 26000.at mi s-a spus k mai mult ca sigur voi suferi un avort.mi s-a facut programare peste o sapt la eco.in acest timp nu am sangerat ,am avut doar dureri de burta.la 8 sapt si 3 zile de la ultmul cm am fost la eco si acolo SURPRIZA se putea vedea un embrion,dar fara activitate cardiaca.mi s-a spus k este mic intre 5-6 saptamani si nu 8 sapt si 3 zile kt as fi trebuit sa am.acum mai am programare joi,sapt viitoare pt a vedea daca s-a schimbat ceva.mi-a spus k nu poate sa imi explice de ce acum se vede un embrion si de ce sunt in urma cu aproape3 sapt.sunt foarte dezorientata.acum ma intreab daca totusi poate fi o sarcina normala?se poate sa fie un copil cu probleme?va rog frumos daca ma puteti ajuta.multumesc anticipat.imi cer scuze pentru povestea lunga. smile

Offline

 



#2 2015-03-29 20:48:19

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: sarcina cu probleme??!!!

ai putea sa repeti testul hcg ca sa vezi daca embrionul este in evolutie


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.