homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Urina cu cheaguri de sange


#1 2015-04-27 13:50:48

blonda92
Full member
Inregistrat: 2010-10-14
Mesaje: 229

urina cu cheaguri de sange

buna ziua. sambata am facut o curatenie generala la birou singura si am tras de birouri si de dulapuri.de atunci am simtit ca ma doare burta pe jos de la greutate lor. si ieri ma durut dar nu rau. azi a inceput sa ma doara mai tare si cand am fost la baie am vazut in vasul de la wc ca era si un cheag de sange. cred ca a fost cu urina,nu cred ca era din vagin. a inceput sa ma doara si spatele, deasupra feselor.
ce sa fac?ce sa iau?oare e ceva grav?
multumesc!

Offline

 



#2 2015-04-27 14:16:13

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: urina cu cheaguri de sange

mergi si fa un sumar de urina si o urocultura, pare a fi o infectie urinara

Offline

 

#3 2018-03-29 22:10:26

georgi300790
New member
Inregistrat: 2015-01-26
Mesaje: 16

Re: urina cu cheaguri de sange

Buna heimdal ai idee dc imi apar proteine si corpi cetonici in urina?credeam ca am o infectie urinara culoare f inchisa miros urat dureri in abd inferior.Dar toate valoriile s bune inafara de astea doua.scz pt repost o sa l sterg pe celalalt

Offline

 

#4 2018-03-29 23:29:34

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: urina cu cheaguri de sange

pot fi multe cauze, depinde si de cantitate... pot aparea daca erai deshidratata, ai avut o alimentatie bogata in proteine, corpii cetonici apar daca ai o dieta ketogenica sau nu ai mancat prea bine in ultima vreme, daca ai probleme de genul hiperglicemiei
in anumite cazuri proteinele pot insemna si probleme in functionarea rinichilor... intreaba medicul daca iti recomanda mai multe analize, in functie de ce alte rezultate ti-au mai iesit (de ex daca ai facut analize de sange)
ideea e ca nu e de speriat, trebuie interpretate in context

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.