homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

HPV-16, 18, si inca doua. Dupa tratament, 51.


#1 2015-05-13 21:53:01

MihaS
Membru
Inregistrat: 2015-05-13
Mesaje: 2

HPV-16, 18, si inca doua. Dupa tratament, 51.

Buna ziua.

Va rog sa ma ajutati, atat de mult am citit despre HPV, incat nu mai stiu ce sa mai cred. As avea nevoie de un raspuns punctual la o intrebare.

In urma cu 4 ani, partenerul meu a intretinut relatii sexuale cu o fata. La 2-3 luni, mi-au aparut condiloame. Dupa tratament cu Isoprinosine nu imi mai apar cele 4 tulpini, ci una noua> 51.

De unde a aparut aceasta noua tulpina? Este posibil sa fi fost de la bun inceput si sa nu fi fost activa cumva, sau e o noua infectare? Si daca da, exista o perioada de incubatie, ca sa imi dau seama de cand o am?

MUltumesc din suflet

Mihaela

Offline

 



#2 2015-05-22 20:15:22

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: HPV-16, 18, si inca doua. Dupa tratament, 51.

MihaS a scris:

Buna ziua.

Va rog sa ma ajutati, atat de mult am citit despre HPV, incat nu mai stiu ce sa mai cred. As avea nevoie de un raspuns punctual la o intrebare.

In urma cu 4 ani, partenerul meu a intretinut relatii sexuale cu o fata. La 2-3 luni, mi-au aparut condiloame. Dupa tratament cu Isoprinosine nu imi mai apar cele 4 tulpini, ci una noua> 51.

De unde a aparut aceasta noua tulpina? Este posibil sa fi fost de la bun inceput si sa nu fi fost activa cumva, sau e o noua infectare? Si daca da, exista o perioada de incubatie, ca sa imi dau seama de cand o am?

MUltumesc din suflet

Mihaela

Imi pare rau sa te necajesc insa daca tulpina 51 ar fi existat de atunci e de asteptat sa fi iesit atunci.
Cu aceasta noua tulpina te-ai infectat ulterior deci...cind, greu de spus.
Vestea buna e ca nu e dintre cele groaznic de virulente


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2015-05-22 23:02:05

MihaS
Membru
Inregistrat: 2015-05-13
Mesaje: 2

Re: HPV-16, 18, si inca doua. Dupa tratament, 51.

Multumesc, Doctoressa.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.