homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sex neprotejat fara ejaculare


#1 2015-05-23 02:59:32

Daciana
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 64

Sex neprotejat fara ejaculare

Buna fetelor! Am 21 de ani.
As dori si eu un sfat de la voi. Am un partener stabil de 3 ani iar relatia evolueaza spre un concubinaj.
De 3 ani folosesc aceeasi metoda "contraceptiva", sexul neprotejat dar fara ejaculare pe mine, pe langa mine sau in mine.
Am un ciclu aproximativ regulat de 31 de zile cu o marja de eroare de 1-7 zile intarziere.
Nu am avut probleme absolut cu vreo sarcina pana acum.
In zilele in care ar fi trebuit sa fiu in perioada fertila (14-15-16) am intretinut relatii sexuale neprotejate in cadrul aceleeasi metode.
Tin sa spun ca nu am o viata sexuala foarte activa, el fiind intr-un alt oras si ne vedem de doua ori pe luna si vom face acest pas sa ne mutam impreuna.
Intrebarea mea pentru voi fetelor este urmatoarea : cat de multe riscuri imi asum practicand aceasta metoda si care sunt riscurile sa raman insarcinata?
Evident, sub nicio forma nu cred povestile despre "lichidul seminal magic" care poate contine spermatozoizi pentru o sarcina.
Copilul nu se concepe din secretii ci din sperma. Daca dintr-o ejaculare de 500 milioane spermatozoizi jumătate mor, atunci din lichidul seminal cati mai traiesc? Mai ales ca lichidul seminal nu este ejaculat pentru a permite spermatozoizilor sa ajunga la ou. Deci nu cred asa ceva si am discutat cu multi medici si multe persoane trecute prin viata.
Plus ca de la inceputul lunii tot am tensiune, imi tiuie urechile si ma doare tare capul si ceafa. Dar nu cred ca are vreo legatura cu subiectul meu.
Va pup fetelor!

Ultima oara a fost editat de Daciana (2015-05-23 03:01:30)

Offline

 



#2 2015-05-23 19:27:12

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

"Povestile cu lichidul seminal magic" nu sunt deloc povesti! sunt foarte multe fete care au ramas insarcinate asa! In plus riscurile pentru partener sunt foarte mari , poate duce la frustrari , probleme de ejaculare precoce etc. Cel mai bine este sa folosesti o metoda contraceptiva precum prezervativul, prezervativul feminin, contraceptivele etc.


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#3 2015-05-24 00:20:25

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Nu este deloc un mit. Riscul exista... Ca sa iti dau un exemplu cat mai concret...cam asa a aparut baietelul meu smile


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#4 2015-05-24 00:22:25

Daciana
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 64

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Am vorbit cu multi ginecologi iar acestia au spus ca lichidul care lubrifiaza nu contine spermatozoizi, acelasi lichid este eliminat si de noi, fetele , lichid care lubrifiaza vaginul in momentul contactului sexual. In cazul baietilor, acest lichid lubrifiaza penisul in momentul contactului sexual si nu contine spermatozoizi, dar ii poate intalni pe canal si ii poate duce in vagin. Ei nefiind atat de puternici si viabili in conceptia unei sarcini deoarece sunt doar ramasite ale unor ejaculari anterioare. Acestia nu au forta unei ejaculari sa ajunga pentru fecundare deoarece lichidul lubrifiator nu este ejaculat, este doar o secretie. Daca acest lichid ar fi continut spermatozoizi potenti pentru o sarcina am fi fost mai multi cu vreo 2 miliarde pe glob. Nu spun ca nu exista riscul unei sarcini, dar este foarte foarte mic. Iar acei baieti care spun ca "nu au ejaculat" ori nu simt atunci cand scapa putin cum multi o fac, ori mint. In fine subiectul este o adevarata discutie de amploare, nu am termina pana maine dimineata. Plus ca am umblat mult prin statisticile populative ginecologice iar mai mult de 50% din adulti/adolescenti fac sex neprotejat cu un partener stabil.
In fine, eu as vrea sa te mai intreb care crezi ca sunt sansele sa raman insarcinata avand in vedere ce am scris in primul comentariu?

@Khristall fara ejaculare interna? a fost primul numar pe acea zi? sunt multe conditii ale sexului neprotejat. Una dintre acestea este ca partenerul sa fi urinat inainte de contactul neprotejat.

Ultima oara a fost editat de Daciana (2015-05-24 00:25:58)

Offline

 

#5 2015-05-24 00:26:37

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Depinde si de perioada in care faci... daca e fertila sunt sanse mai mari, daca nu, sunt mai mici. Daca nu ar fi sanse sa ramai gravida in modul asta, fii sigura ca nu ar fi atatea femei la coada la chiuretaj...nu cred ca toti barbatii sunt chiar asa de tampi sa nu se fereasca chiar deloc...

De ce nu incerci o metoda contraceptiva ca sa nu stai cu frica-n san?


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2015-05-24 00:36:05

Daciana
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 64

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Ma tot gandeam sa merg sa-mi fac niste analize pentru anti-bebe, ca nu vreau sa le iau dupa ureche..
Iar prezervativul nu stiu, mi se pare putin deplasat sa ma protejez cu un partener stabil de 3 ani, sincer..
Si nici mare activa sexual nu sunt, ne vedem de doua trei ori pe luna.

Offline

 

#7 2015-05-24 13:36:08

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Pai are rost sa iei ac, avand in vedere ca faceti sex de 2-3 ori pe luna? Nu mai bine te-ai reorienta?

Ultima oara a fost editat de alyush (2015-05-24 13:36:31)


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#8 2015-05-24 23:37:42

Daciana
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 64

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Spre prezervativ, spui tu?
Dar daca ne vom muta impreuna banuiesc ca deja anticonceptionalele vor fi cele mai la indemana.
Ar trebui sa-mi vina pe 28 cu vreo 3-4 zile marja de eroare deci 1-2 iunie, nu prea am niciun simptom.
Am avut niste intepaturi si acea durere specifica de burta si putina tensiune in sani dar acum nimic.
In schimb sunt foarte stresata, nervoasa, rabufnesc din orice si nu mai spun ca am niste dureri de cap de vai mama.
Voi cu cate zile inainte de menstra incepeti cu simptomele?

Ultima oara a fost editat de Daciana (2015-05-24 23:38:52)

Offline

 

#9 2015-05-25 14:40:11

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Daciana, nu mai tin minte sa iti zic ce s-a intamplat de fapt, cate numere au fost, sau daca a facut pisu inainte ca au trecut 3 ani de atunci, dar sa stii ca nu e o metoda safe. Pe noi nu ne-a incomodat deloc, pentru ca oricum eram/suntem casatoriti de ceva anisori si ne doream un bebe.
De exemplu, pe mine nu ma doare nimic inainte de menstra... simptomele apar dupa instalarea ei.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#10 2015-05-26 00:09:27

Daciana
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 64

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Mda.. eu am mai avut anumite episoade
Inainte sa iau Postinor simptomele apareau cu 3 zile inainte, dar dupa ce am luat postinor parca toata luna numai simptome aveam smile
In fine nu mai stiu ce sa spun, am o sensibilitatea vaga in exteriorul sanilor..
Te pup si mersi frumos de ajutor puss

Offline

 

#11 2015-05-26 13:23:20

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Daciana a scris:

Iar prezervativul nu stiu, mi se pare putin deplasat sa ma protejez cu un partener stabil de 3 ani, sincer..

Adica de ce deplasat? nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#12 2015-05-26 17:23:57

Daciana
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 64

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Nu stiu.. fiecare cu propria mentalitate..
Si mai ales ca avand in vedere placerea prezervativul este primul care incurca.
Dupa parerea mea cele mai potrivite contraceptii sunt anticonceptionalele.

Edit: Au inceput simptomele premenstruale. Durerile specifice de burta. Dar spre surprinderea mea sanii nu ma dor deloc si nici umflati nu sunt care eu in fiecare luna aveam probleme cu sanii. Dar daca imi aduc bine aminte am avut luni in care nu ma dureau sanii.
Am fost la doctor cu durerile de cap si de ceafa si mi-au spus ca am probleme cu glanda. Se poate si acest aspect sa influenteze menstruatia ?
Eu asa stiu, orice problema de sanatate influenteaza simptomele si aparitia menstruatiei.

Ultima oara a fost editat de Daciana (2015-05-27 00:09:22)

Offline

 

#13 2015-05-27 00:22:28

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Cu placere Daciana... daca vrei ac, mergi la un medic de planning...daca zici ca ai probleme si cu glanda, sa iti prescrie niste analize inainte...

Prezervativul are si el rolul lui...daca faci 2,3 copii si iti ajung... iaca il folosesti si pe ala daca n-ai alta alternativa.. lol

Daca iti faci griji pentru o eventuala sarcina, fa un test de sarcina la 3 saptamani de la contactul cu risc sau la 1 saptamana de la intarziere.

Ultima oara a fost editat de Khristall (2015-05-27 00:24:30)


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#14 2015-05-27 10:01:39

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Mie mi se pare cea mai sanatoasa varianta prezervativul. tongue

Cred se poate sa influenteze menstruatia eventualele probleme cu glanda, dar trebuie sa faci analize ca sa stii sigur ca ai probleme.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#15 2015-05-29 00:18:54

Daciana
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 64

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Mă tot doare burta, acea agitație specifică dar sanii deloc..
Nu știu ce să mai cred..
Pe voi vă dor sanii ?naintea menstruației ? big_smile

Offline

 

#16 2015-05-29 11:31:15

alisuka23
New member
Inregistrat: 2015-04-20
Mesaje: 6

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Buna tuturor! Acum 2 saptamani am facut si eu sex neprotejat, aflandu-ma in perioada fertila. Tin sa mentionez ca partenerul nu a ejaculat in mine, exista posibilitatea unei sarcini? De o saptamana am simptomele specifice sindromului premenstrual, mai ales dureri de sani. De obicei incep cu 5 zile inainte de menstra, si de aceea sunt putin ingrijorata ca inca nu mi-a venit.  supa

Ultima oara a fost editat de alisuka23 (2015-05-29 11:32:01)

Offline

 

#17 2015-05-29 17:20:18

IoanaMonica
Full member
Inregistrat: 2014-10-05
Mesaje: 428

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Risc exista...
Sunt doua saptamani de la contactul cu risc, ai putea face un test... sa te linistesti si sa vezi ce e.

Offline

 

#18 2015-05-31 02:41:18

Daciana
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 64

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

Stai liniștită.
Dacă nu a ejaculat și a și urinat ?nainte de contactul sexual, face sex responsabil și știe să se controleze, 99.9% nu ești ?nsărcinată
Și eu tot ?n perioada fertilă am făcut neprotejat, și nu s-a ?ntamplat nimic, mai exact de 3 ani smile

Offline

 

#19 2015-05-31 23:01:33

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Sex neprotejat fara ejaculare

alisuka23 a scris:

Buna tuturor! Acum 2 saptamani am facut si eu sex neprotejat, aflandu-ma in perioada fertila. Tin sa mentionez ca partenerul nu a ejaculat in mine, exista posibilitatea unei sarcini? De o saptamana am simptomele specifice sindromului premenstrual, mai ales dureri de sani. De obicei incep cu 5 zile inainte de menstra, si de aceea sunt putin ingrijorata ca inca nu mi-a venit.  supa

Da, exista.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.