homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Coitus intreruptus !!!-3


#39 2008-01-29 14:29:19

bobita
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 2148

Re: Coitus intreruptus !!!

x=n-18 si y = N-11,unde x e prima zi fertila,y e ultima zi fertila,n e durata cea mai scurta in zile a unui ciclu si N e durata in zile a celui mai lung. avand in vedere ca nu stii in noiembrie,e cam greu de calculat.mie imi da un ciclu de vreo 33-34 de zile la tine.asta inseamna orientativ o per fertila intre ziua 15 si 23

Ultima oara a fost editat de bobita (2008-01-29 14:33:06)


mandra si fericita posesoare a unei  burtici cu ochi bebe Doamne ajuta!

Offline

 



#40 2008-01-30 23:00:31

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Coitus intreruptus !!!

mary-mary...as avea nevoie si de data din septembrie...macar aproximativ...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#41 2008-01-30 23:06:49

mary-mary
Full member
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 142

Re: Coitus intreruptus !!!

poi in august pe 15,iar in sept pe 24,oct 26,noiembrie nush,dec 14 si ian 15.astea sunt datele!multumesc si ast rasp in continuare

Offline

 

#42 2008-01-30 23:37:30

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Coitus intreruptus !!!

din 14-29...dar e doar aproximativ...pt ca n am data din noiembrie...deci nu te poti baza pe metoda calendarului...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#43 2008-01-30 23:59:15

mary-mary
Full member
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 142

Re: Coitus intreruptus !!!

multumesc mult ptr rasp.chiar imi foloseste aceasta informatie.va poop si o sa mai revin cu alte intrebari cand o sa am nelamuriri.ms ink o data

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-01-31 00:01:26

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Coitus intreruptus !!!

cu placere...dar ma simt nevoita sa repet...ca nu e 100% aceea perioada ta fertila...e doar aproximativ...ce am putut calcula pe baza datelor oferite de tine...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#45 2008-01-31 01:59:30

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Coitus intreruptus !!!

ok...se foloseste aceasta metoda pentru a te proteja de sarcina, dar pe baiat nu il afecteaza cu nimic? adica dupa mai mult timp in care se foloseste coitus intreruptus nu pot aprea probleme cu erectia sau cu ejacularea? eu iau AC, dar prietenul meu spune ca nu are incredere si nu vrea sa termine inauntru, il inteleg, dar ma si ingrijoreaza nu vreau sa avem probleme mai tarziu...

Ultima oara a fost editat de maryahs (2008-01-31 02:00:17)


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#46 2008-01-31 10:26:28

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Coitus intreruptus !!!


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#47 2008-01-31 12:01:00

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Coitus intreruptus !!!

si atunci cum sa il fac sa aibe incredere? i-am spus deja ca doar atata lume foloseste pilule si nu s-a intamplat nimic si ca daca nu ar fi sigure nu s-ar mai recomanada si nu s-ar mai folosi. el oricum are ceva probleme cu ejacularea precoce, dar dupa ce ejaculeaza, de obicei, o luam de la capat si numa daca este nevoie facem o mice pauza in care sa-si revina


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#48 2008-01-31 12:21:51

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Coitus intreruptus !!!

nu stiu cum sa il faci sa aiba incredere. nu il cunosc si nici nu stiu de ce se teme el sa lase in seama ta protectia contraceptiva....arata-i prospectul contraceptivelor....pune-l sa intre aici pe forum...nu stiu


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#49 2008-01-31 12:28:42

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Coitus intreruptus !!!

ii este f frica ca as putea ramane insarcinata si mi-a spus ca el nu ar fi pregatit. el stie bine ca daca ar fi sa raman as tine copilu si ai mei ar fi alaturi de mine, dar el nu cred ca m-ar spijini. stiu...e un pic cam imatura gandirea lui, dar incerc sa il fac sa inteleaga ca este totul ok. sincer noi nu am facut-o niciodata pana la capat fara prezervativ sad dar sunt sigura ca si el s-ar simti mai bine


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#50 2008-01-31 12:58:46

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Coitus intreruptus !!!

nu e deloc imatura gindirea lui, e chiar foarte matura...se teme sa nu ramii insarcinata, el nu isi doreste un copil acum sub nici o forma si isi ia responsabil toate masurile de protectie care depind de el sila care se pricepe. Din partea mea, bravo lui.
Problema mi se pare a fi aceea ca tu nu reusesti sa il faci sa aiba incredere ca nu ai de gind sa ii faci pocinogul


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#51 2008-01-31 13:19:36

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Coitus intreruptus !!!

stiu ca nu vrea un copil (nici eu nu vreau acum) si de asta utilizeaza si aceasta metoda, eu ma simt bine intotdeauna, dar imi este frica ca el sa nu aiba probleme mai tarziu. nu vreau asta avand in vedere ca si acum are momente in care ejaculeaza f repede. din fericire isi revine repede si asta e bine. asta e singurul lucru care ma ingrijoreaza pe mine si i-am spus-o si lui. am vorbit f putin despre asta si din cate am inteles si el s-a gandit ca ar fi posibil sa aiba probleme mai tarziu, dar mi-a spus clar ca nu vrea copil si e mai bine asa.


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#52 2015-06-07 14:31:29

Cristina A. Boca
New member
Inregistrat: 2008-06-15
Mesaje: 42
Site

Re: Coitus intreruptus !!!

Multe colege de forum vorbesc aici despre "?ncredere". E bună (numai) ?ncrederea atunci c?nd eşti pe deplin convinsă că partenerul se cunoaşte suficient de bine astfel ?nc?t reuşeşte să anticipeze apropierea propriului orgasm (a orgasmului, fiindcă de fapt acesta ?i declanşează ejacularea!), astfel ?nc?t să "iasă" cu suficient timp ?nainte...
?nsă problema ar fi (dincolo de aspectul că şi lichidul ce realizează lubrifierea penisului poate conţine/ antrena spre ieşire spermatozoizi) că nu la toţi bărbaţii orgasmul survine la fel (de fapt, nici la unul anume). Şi sunt şi situaţii c?nd orgasmul ?i ia pe nepregătite sau c?nd este de mai slabă intensitate, ei ?nşişi nepercep?ndu-l foarte clar. Situaţie ce poate fi ?nţeleasă şi de noi, fiindcă şi la noi se ?nt?mplă ca uneori orgasmul să vină pe neaşteptate, de timpuriu, iar alteori să fie mai slab, difuz...
Iar de aici părerea mea că "retragerea" n-ar trebui avută ?n vedere, la modul serios, ca metodă antibebe.


Traieste - frumos - clipa! Cu inteligenta si imaginatie!
(Mesajele furnizate in acest spatiu sunt numai orientative.)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.