homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce sa fac?daca am singerari dupa administrarea Escapelle?


#1 2015-06-28 01:28:04

Irina94
Membru
Inregistrat: 2015-06-28
Mesaje: 1

ce sa fac?daca am singerari dupa administrarea Escapelle?

Pe 20 luna asta ,am avut contact sexual cu sotul meu ,fiind ultima zi de menstruatie si tin sa mentionez ca seara inainte de contact mi se oprise menstruatie .Prietenu meu s-a terminat cat de cat in mine,iar pe 22 , la aproximativ 24 de ore am luat pastila de a doua zi ,Escapelle ! Azi pe 28 ,dupa 8 zile am niste sangerari nu chiar asa abundente ...Eu am mai luat anu trecut pastila de a doua zi,insa nu am avut sangerari si atunci am luat Escapelle ...Deci e ceva normal in legatura cu sangerarea aceasta? sau eventual e posibil sa fiu gravida totusi ? Si as dori sa imi explicati si cum sta treaba cu metoda calendarului ,in ultima zi a ciclului pot ramane gravida in caz de contact sexual neprotejat? Va rog sa-mi dati un raspuns ca sunt tare ingrijorata ...

Ultima oara a fost editat de Irina94 (2015-06-28 01:30:02)

Offline

 



#2 2015-06-28 11:03:40

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: ce sa fac?daca am singerari dupa administrarea Escapelle?

sangerarea e un efect secundar al pastilei, nu e nimic ingrijorator
cate zile are ciclul tau in total (din prima zi de menstruatie pana la prima zi a urmatoarei menstruatii) si cate zile dureaza menstruatia ?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.