homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce credeți?


#1 2015-06-24 04:18:15

IoanaManuelab
Membru
Inregistrat: 2015-06-24
Mesaje: 1

Ce credeți?

Buna fetelor , am si eu o problema si vreau sa va cer părerea pentru ca este prima oară cand mi se ?nt?mpla asa ceva smile.
Luna trecută trebuia sa imi vina ciclul pe 1 Mai si a venit pe 13 ( niciodată nu a venit regulat ) , luna aceasta la fel ...se lasa așteptat dar de 2 zile am spotting...am avut contact sexual vineri ( neprotejat dar nu a ejaculat in mine ) ...credeam ca imi vine ciclul pentru ca prima zi imi curge ?ntotdeauna mai maro iar dupaia direct s?nge...
Am avut contact neprotejat cu el si acum o luna( locuim la distanța , suntem de mult ?mpreuna dar timpul nu ne permite sa ne vedem at?t de des)  si joi mi-am facut un test care a ieșit negativ !
Am citit at?t de multe pe internet si sunt foarte speriata ! Vreau sa va ?ntreb pe voi ?nainte de un consult ginecologic , poate ați trecut prin asa ceva ...
Tin sa Menționez ca acum 5,6 luni m-am oprit din a mai lua anticoncepționale yasmin !
Am 19 ani , sunt in Germania iar peste 10 zile voi pleca in concediu in Rom?nia si ma voi duce la control pentru ca aici asigurarea imi ?ncepe din August ( voi lucra ca si asistenta medicală ) .
Daca eram in Rom?nia m-as fi dus maine la doctor , ma voi duce oricum ca in fiecare an pentru papanicolau , lama ...etc , dar vreau părerile voastre !
Mulțumesc anticipat !  trombon

Offline

 



#2 2015-07-05 18:55:18

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Ce credeți?

e relativ tirziu pentru raspuns insa sincer cred ca te-ai si linistit fiindca intre timp ti-a venit menstra


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.