homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie in timpul administrarii de anticonceptionale


#1 2015-07-08 19:39:50

Mihaela Mihaela 2015
Membru
Inregistrat: 2015-07-08
Mesaje: 1

Menstruatie in timpul administrarii de anticonceptionale

Buna ziua,

Am inceput administrarea anticonceptionalelor Microgynon pe 26 mai, cand am avut cateva sangerari, iar dupa prima pastila nu mi-a mai venit deloc. In schimb, dupa vreo 15 zile de la prima pastila, mi-a venit menstruatia, cu toate ca mai aveam de luat inca 6 pastile, m-a tinut mai mult decat de obicei plus dureri foarte mari. Este normal sa se opreasca menstruatia de la administrarea primei pastile?! Eu mereu am avut-o regulata. Am facut apoi pauza de 7 zile, si am inceput a doua folie pe 23 iunie. De pe data de 6 iulie, am dureri si simptome de menstruatie. Este in regula sa-mi vina acum in conditiile in care mai am vreo 5 pastile sau trebuie sa-mi vina in pauza aceea ce 7 zile?
Simt niste dereglari si nu stiu daca este in regula sa-mi vina asa, mai ales ca vreau sa plec si in concediu si chiar nu stiu ce perioada sa aleg.

Va multumesc!

Offline

 



#2 2015-07-08 21:23:44

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Menstruatie in timpul administrarii de anticonceptionale

nu prea e ok, menstruatia trebuie sa-ti vina in pauza
eu as zice sa mai astepti pana iei inca o folie si daca se intampla la fel sa mergi sa le schimbi

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.