homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Despre FIV SI azoospermie


#1 2015-07-21 16:50:34

irinamorar87
Membru
Inregistrat: 2015-07-21
Mesaje: 2

Despre FIV SI azoospermie

Salutare tuturor!De 3 ani tot incerc sa fac un copil nici nu am facut progrese pentru a putea avea un bebe. daca imi poate spune cineva in mod sigur cam cit dureaza pregatirea si Fiv-ul propriu-zis? Si ce analize trebuiesc facute inainte de a ajunge sa faci asta? precizez ca sotul meu a fost diagnosticat la Clinica Gynera cu azoospermie, dar dr. Daniel Damian  zice ca sunt sanse sa facem fertilizare. voi v-ati mai confruntat cu acest dignostic pana acum?

Offline

 



#2 2015-07-22 20:31:18

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Despre FIV SI azoospermie

irinamorar87 a scris:

Salutare tuturor!De 3 ani tot incerc sa fac un copil nici nu am facut progrese pentru a putea avea un bebe. daca imi poate spune cineva in mod sigur cam cit dureaza pregatirea si Fiv-ul propriu-zis? Si ce analize trebuiesc facute inainte de a ajunge sa faci asta? precizez ca sotul meu a fost diagnosticat la Clinica Gynera cu azoospermie, dar dr. Daniel Damian  zice ca sunt sanse sa facem fertilizare. voi v-ati mai confruntat cu acest dignostic pana acum?

Inteleg ca sotul are productie de spermatozoizi zero....in acest caz fertilizarea se poate face cu sperma de la donator dupa cate ma duce pe mine capul


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.