homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Help!!! Anticonceptionale


#1 2015-07-25 10:18:11

Ana-Maria348
New member
Inregistrat: 2015-07-25
Mesaje: 6

Help!!! Anticonceptionale

Buna! Am si eu o problema. Sapt trecuta am fost la doctor ginecolog si mi-am facut toate analizele pt a putea lua anticoncepționale(o grămada de bani), dar totul este bine. Nu am mai luat pana acum si Dr mi-a spus ca trebuie sa le iau in prima zi de menstruație( am o menstruatie neregulată). Luna trecuta ciclul a venit perfect la timp iar luna asta deja a ?nt?rziat 3 zile si nu am niciun simptom ca ar venii cur?nd( nu e vb de vreo sarcina). ?ntrebarea mea este următoarea: au trecut 37 zile de la ultima menstruație si pe data de 22 trebuia cat de cat sa apara, pot incepe folia de anticoncepționale, mim?nd intr-un fel menstruația pt ca, calendaristic vorbind era vremea sa vina. Menționez ca anticoncepționalele le iau la ?ndrumarea dermatologului pt ca sufar de acnee si tot odata vreau sa reglez menstruația. Am 20 ani. Va multumesc.

Offline

 



#2 2015-07-25 10:39:09

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Help!!! Anticonceptionale

eu zic sa astepti menstruatia, nu se intampla nimic daca mai stai cateva zile

Offline

 

#3 2015-07-25 10:59:45

Xeniasob
New member
Inregistrat: 2015-07-23
Mesaje: 8

Re: Help!!! Anticonceptionale

Dar va veni?chiar daca va  intarzia?

Offline

 

#4 2015-07-25 11:01:57

daenarys
Vizitator

Re: Help!!! Anticonceptionale

Pai,eu zic ca o sa vina.daca ai cicluri neregulate nu e asa mare surpriza ce se intampla.ai rabdare si nu te stresa o sa apara si menstra

 

#5 2015-07-25 22:55:53

Ana-Maria348
New member
Inregistrat: 2015-07-25
Mesaje: 6

Re: Help!!! Anticonceptionale

Ce e drept ma cam stresez, nu e prima oara cand ?nt?rzie, trecea si o sapt alte dati, dar e asa nasol ca acum cand am un tratament si sunt nerăbdătoare sa incep ca sa pot regla putin hormonii ...nu apare sad. Deci sa inteleg trebuie sa astept pana la menstruație si dupa sa incep tratamentul. 😕😘 va multumesc pt răspunsuri.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.