homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Unde ar trebui sa ma duk daca as avea nodul la san?-2


#20 2008-05-23 23:08:08

Lilyushkiss
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 339

Re: unde ar trebui sa ma duk daca as avea nodul la san?

mie mi-a fost depistat un fibrom la san care are 2.5 cm si mi sa spus ca nu exista tratament pt fibrom si ca tb neaparat operat...mai am si un chist la celalalt san dar pt acela mi sa dat sa urmez un tratament da nu mi sa asigurat ca va disparea..stie cineva vre-o solutie?


Din 6.08.2010 mamica de fetita  bebe

Offline

 



#21 2008-05-24 05:13:52

deliaid
New member
Inregistrat: 2008-04-08
Mesaje: 24

Re: unde ar trebui sa ma duk daca as avea nodul la san?

Si eu am un nodul la sanul stang de vreo 2 ani diagnosticat k fiind mastoza fibrichistica,am facut tratament sa mai micsorat, chiar si acum fac un tratament cu orgametril 3 luni,insa de cateva zile am o usoara mastalgie in sanul drept.L-am palpat si nu am gasit nimic, doar al simt tensionat si  durere usoara k o arsura. Cred k are legatura cu probl de la sanul stang nu?

Offline

 

#22 2011-08-15 12:45:44

danielammm
New member
Inregistrat: 2011-07-08
Mesaje: 10

Re: unde ar trebui sa ma duk daca as avea nodul la san?

buna fetelor...sunt mutata de curand in bucuresti...imi puteti spune va rog unde as putea merge sa fac o ecografie pentru sani....???poate fi si cabinet particular...dar sa nu fie f scump....astept un raspuns...multumesc.

Offline

 

#23 2015-08-07 09:04:39

Steve Works
Membru
Inregistrat: 2015-03-22
Mesaje: 3

Re: unde ar trebui sa ma duk daca as avea nodul la san?

ET a scris:

Dupa 30-35 de ani, insa e necesar sa fii vigilenta si pana atunci (sa te autoexaminezi, sa te consulte medicul de familie sau ginecologul la un control de rutina). Tensiunea pe care o simti la sani nu indica vreo afectiune, este doar urmarea temporara a administrarii anticonceptionalelor. E bine sa-ti faci din cand in cand e echografie.

Absolut de acord. Poate chiar inainte de 30 de ani daca ai avut probleme.
_____________________________________________________________
Steve Works
cabinet endocrinologie

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.