homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Suspiciune leucemie-ajutor


#1 2015-08-15 12:33:07

Alido
Membru
Inregistrat: 2015-08-15
Mesaje: 2

suspiciune leucemie-ajutor

Buna ziua,
Numele meu este Alina, am 29 de ani si acum cateva zile, am fost pusa sub suspiciunea de leucemie.
In luna mai, am racit f rau (pneumoniae, infectie urinara). Am luat antibiotice asa cum mi-au prescris dr. Hemoleucograma buna. In iunie am mai facut o hemoleucograma pt ca am avut o sangerare nazala. Au iesit bune analizele.
Din mai insa, fac febra si frisoane o data la 2-3 saptamani. Cateodata ma doare musculature.
M-au trimis la Victor Babes,iar hemoleucograma a I iesit f proasta: leucocite-30.000, neutrofile-27.000,monocite-806, hemoglobina-10,6.
Dr mi-au zis direct ca sunt in ,,stare leucemica". M-au trimis la hematologie la Coltea. La fel m-au special si acolo.
Incerc si alte investigatii. Merg la spitalul Floreasca unde imi fac din nou analizele la sange (la 2 zile du
pa cele de la Babes). Surpriza! Toate analizele bune!
Nu ma bucur inainte de termen si merg in aceeasi zi si la un centru particular. Analizele au iesit la fel Dr bune: Leucocite-9.000, hemoglobin normal a ( nici urma de anemie).
Este cineva pe aici de specialitate? Poate sa-mi ofere o explicatie? Este posibil sa-mi fi gresit analizele la Victor Babes. Mentionez, ca atunci cand mi s-au recoltat analize la Victor Babes, eu eram dupa in episod de febra si frison. A influentat asta rezultatul? Daca e leucemie, rezultatele analizelor pot varia at at de mult de la un centru la altul, de la o zi la alta? Nu at fi trebuit sa-mi iasa anemie?
Multumesc anticipat! smile

Offline

 



#2 2015-08-15 12:54:28

Alido
Membru
Inregistrat: 2015-08-15
Mesaje: 2

Re: suspiciune leucemie-ajutor

Imi cer scuze pentru eventualele greseli gramaticale. Tastatura mea, nu e cea mai buna.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.