homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionalele si ejacularea


#1 2015-08-18 10:33:30

Izabella 44
New member
Inregistrat: 2015-04-24
Mesaje: 38

anticonceptionalele si ejacularea

Bun. Iau anticonceptionale de 7 luni, acum,dupa ce am luat a doua pastila din blister am facut sex neprotejat cu ejaculare in interior. Este vreo problema? Pot ramane insarcinata? Multumesc.

Offline

 



#2 2015-08-18 11:29:06

Izabella 44
New member
Inregistrat: 2015-04-24
Mesaje: 38

Re: anticonceptionalele si ejacularea

Va rog un raspuns!

Offline

 

#3 2015-08-18 11:41:17

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: anticonceptionalele si ejacularea

evident ca nu poti ramane insarcinata, de asta se cheama anticonceptionale

Offline

 

#4 2015-08-18 16:38:14

Alexandra Dobre
Membru
Inregistrat: 2015-08-18
Mesaje: 3

Re: anticonceptionalele si ejacularea

Buna,Ma numesc Alexandra,am si eu o intrebare,am avut o injectie pe o perioada de 3luni.efectul a expirat pe 28iulie.pe toata perioada nu am avut menstruatie,pe 30iulie am inceput sa am niste scurgeri maronii iar apoi usoare scurgeri de sange, sa inteleg ca asta a fost prima mea menstruatie dupa injectie?? mentionez ca niciodata nu am avut o menstruatie regulata. eu si sotul meu am facut sex neprotejat.pot ramane insarcinata atat de repede dupa anticonceptionale?? Multumesc

Offline

 

#5 2015-08-19 07:24:20

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: anticonceptionalele si ejacularea

Alexandra Dobre a scris:

Buna,Ma numesc Alexandra,am si eu o intrebare,am avut o injectie pe o perioada de 3luni.efectul a expirat pe 28iulie.pe toata perioada nu am avut menstruatie,pe 30iulie am inceput sa am niste scurgeri maronii iar apoi usoare scurgeri de sange, sa inteleg ca asta a fost prima mea menstruatie dupa injectie?? mentionez ca niciodata nu am avut o menstruatie regulata. eu si sotul meu am facut sex neprotejat.pot ramane insarcinata atat de repede dupa anticonceptionale?? Multumesc

Asta a fost menstruatia, da. E greu de crezut ca e vorba de vreo sarcina acum...insa un oarece risc exista


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.