homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ganglioni inghinali inflamati


#1 2015-08-19 20:13:27

zyxzyx
Membru
Inregistrat: 2015-08-19
Mesaje: 4

ganglioni inghinali inflamati

Buna seara. De aproximativ 2 saptamani mi s-a umflat un ganglion inghinal. am mers la medicul de familie care m-a trimis sa fac niste analize de sange. Toate au iesit bune. Am fost la ginecologie mi-a recoltat pt analize, la care a iesit o candidoza si streptococcus agalactiae grup b. medicul ginecolog mi-a prescris tratament numai pentru mine. mi-a zis ca in cazurile astea nu se trateaza si partenerul.  Partenerul meu are si el un ganglion inflamat in zona inghinala. Eu pe langa acel ganglion mai am si dureri in zona inferioara a abdomenului si in partea dreapta a abdomenului. intrebarea mea este daca acesti ganglioni se pot inflama din cauza streptococcus agalactiae grup b si candidoza? Daca nu ce alte analize sau teste imi puteti recomanda?

Offline

 



#2 2015-08-21 19:33:05

zyxzyx
Membru
Inregistrat: 2015-08-19
Mesaje: 4

Re: ganglioni inghinali inflamati

un raspuns va rog?

Offline

 

#3 2015-09-11 18:07:05

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: ganglioni inghinali inflamati

Buna!
Nu stiu sa-ti raspun la intrebarea ta dar pot sa spun ca ganglionii nu se umfla fara un motiv.
Nu stiu ce analize ai facut dar daca ganglionul s-a inflamat macar VSH-ul ar trabui sa aiba valori mai mari, este unul din semne ca in corp exista un proces inflamator de orice natura, exista o infectie, ex: o raceala, ori o carie, orice rana.
Daca persista ganglionul umflat numai un hematolog iti poate da recomandari pentru alte analize.
Sanatate multa!

Offline

 

#4 2015-09-11 20:13:42

daenarys
Vizitator

Re: ganglioni inghinali inflamati

Da,streptococul ala ar putea sa fie vinovat

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.