homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima Casa 2015


#1 2015-09-20 08:55:02

manu
Full member
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 173

Prima Casa 2015

Buna fetelor,

M-am gandit sa iau un apartament prim Prima Casa prin CEC Bank (eu stau in Ploiesti, si imi iau apartamentul in Campina). Am gasit apartamentul...iar acum incepe calvarul cu actele. Deja am o problema..Pe extrasul de cartea funciara pentru informare a apartamentului este trecut alt numar al contractului initial de vanzare-cumparare (al proprietarilor actuali). Stiti unde ar trebui sa se duca pentru a rectifica aceasta greseala? Aveti ceva sfaturi in legatura cu acest program? Dureaza mult? Mai sunt fonduri?

Offline

 



#2 2015-09-21 08:49:35

Corinusha
Full member
De la: Happyland
Inregistrat: 2014-09-04
Mesaje: 350

Re: Prima Casa 2015

In legtura cu cful si contractul de vz-cump. nu stiu ce sa iti zic.

La noi a durat mai putin de 2 luni cu totul.
Fonduri...iti zice banca daca mi sunt; sunt banci unde se termina mai repede fondurile sau mai tarziu. Noi am vrut sa facem ori prin CEC ori prin Raiffaisen; am alespana la urma a doua varianta.

Te-as sfatui sa intrebi un notar in legatura cu diferenta dintre cf si contract initial e vz-cump; sansele-s mari sa te poata ajuta; oricum veti ajunge la notar smile


Are mama o fetita frumusica foc!
Maya Sianna, nascuta pe 17 ianuarie 2016 <3

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.